Rasim Ozan Kütahyalı, Boşnak Vatandaşlara Söylediği İğrenç Sözlerin Ardından Beyaz Tv'den Kovuldu

Rasim Ozan Kütahyalı'nın Boşnaklar için söylediği ırkçı ve iğrenç sözlere tepki gösteren kalabalık bir grup, Beyaz TV önünde protesto gösterisi yaptı. Bu sırada kanal, Kütahyalı'nın işine son verdi.

Beyaz TV de yayınlanan Beyaz Futbol programında Rasim Ozan Kütahyalı, kendisine yapılan şaka sonrası akıllara durgunluk veren bir söz söyledi.

Kütahyalı kendisine yapılan şakayı "Kusturmalı Boşnak s..." olarak nitelendirdi.

TEPKİLER GÜN BOYU ARTARAK DEVAM ETTİ

Kütahyalı'nın bu sözleri, izleyenleri şoke ederken sosyal medyada Boşnaklardan büyük tepki çekti.

Bu ırkçı ve iğrenç ifadelere tepkiler bugün de gün boyu dinmedi. Boşnak kökenli Hidayet Türkoğlu ve eski futbolcu milletvekili Saffet Sancaklı Kütahyalı'ya çok sert ifadelerle tepki gösterdi.

ÇOK SAYIDA BOŞNAK PROTESTO GÖSTERİSİ YAPTI

Sosyal medyadan organize olan çok sayıda Boşnak da, akşam saatlerinde Beyaz Tv önünde toplanarak bir protesto gösterisi düzenledi.

Akşam saatlerinde bir grup, Beyaz TV binasının önüne giderek televizyonu ve Rasim Ozan Kütahyalı'yı protesto etti. Protesto gösterisi sırasında TOMA'lar hazır bekletildi. Protesto sırasında "Rasim gelecek hesap verecek" sloganları atıldı.

KÜTAHYALI KOVULDU

Rasim Ozan Kütahyalı ise, akşam saatlerinde başlayan Derin Futbol programına çıkmadı. Kanal yönetimi Kütahyalı ile yollarını ayırdı.