Randevuyla Eşek Sütü

Randevuyla Eşek Sütü

Yeni moda şifa kaynağımız belli oldu: Eşek sütü. İnsanlar eşek sütü için randevu alıyor ve sıraya giriyorlar.

Randevuyla Eşek Sütü

Dalaman'a bağlı Kapıkargın köyünde yaşayan Hatice Kocapınar, yedi yıldır eşek sütü satıyor. Kocapınar, bu işe rahatsızlığı olan kişilerin eşek sütü istemesiyle başladığını söyledi.

İlerleyen süreçte eşek sütünü içenler faydasını görünce, Hatice Kocapınar'ın ismi kısa sürede çevrede yayıldı. Kocapınar, şu an talepleri karşılayamaz duruma geldiğini, Muğla genelinin yanı sıra Denizli, Isparta gibi illerden dahi eşek sütü için randevu alanlar olduğunu anlattı.

Hatice Kocapınar, ilk zamanlar hastalığı bulunan kişilerin kendisini bulduğunu belirterek, "Şimdi telefon numaralarım dağıldı, faydasını gördükçe beni bulmaya başladılar. Buraya genelde kemoterapi gören kanser hastaları, astım, bronşit türü nefes zorluğu çekenler olmak üzere çok çeşitli hastalar geliyor" dedi.

Bir eşeğin ilk sıpaladığı zaman günde 1,5 litreye kadar süt verdiğini söyleyen Hatice Kocapınar, şöyle konuştu: "Bu oran git gide daha sonra azalıyor. Duyduğuma göre piyasada eşek sütünün litresi 80 Euro'dan satılıyor, ben bir fincanını 5 liradan veriyorum. Bu işi ilerletmek istiyorum. İnsanlar faydasını gördükçe bende memnun oluyorum."

Hatice Kocapınar'dan eşek sütü alarak sağlık arayanlardan birisi de 23 yaşındaki Meltem Alacık oldu. Çocukluğunda başlayan bronşit rahatsızlığı 4-5 yıl önce solunum yetmezliğine neden olan genç kız, çare bulamayınca eşek sütünden şifa aradığını söyledi.

Ula'nın Karabörtlen köyünde oturan ancak hem oturdukları evin rutubetli hem de eşek sütü Dalaman'da bulunduğu için bir akrabalarının yanında kalan Meltem Alacık, her gün iki kez Hatice Kocapınar'ın yanına gelip eşek sütü içtiğini anlattı.

Meltem Alacık'ın ağabeyi Akın Alacık, "Kardeşimin akciğer rahatsızlığı var. Her yere gittim çare bulamadım. Eşek sütünü duydum, faydası olur diye 4-5 gündür buraya getiriyorum. Allah'tan ümit kesilmez, umudumuz bu" dedi. - MUĞLA