Randers, Fenerbahçe Maçı Hazırlıklarını Tamamladı

Fenerbahçe ile Randers Arasında Oynanacak Olan UEFA Kupası 1 Tur Rövanş Maçı Öncesi Danimarkalı Ekibin Teknik Direktörü Lars Olsen İstanbul'dan İyi Bir Sonuçla Döndüklerini ve Gruplara Kalabilmek İçin Son Dakikaya Kadar Mücadele Edeceklerini Söyledi.

Randers, Fenerbahçe Maçı Hazırlıklarını Tamamladı

Fenerbahçe ile Randers arasında oynanacak olan UEFA kupası 1 tur rövanş maçı öncesi Danimarkalı ekibin teknik direktörü Lars Olsen İstanbul`dan iyi bir sonuçla döndüklerini ve gruplara kalabilmek için son dakikaya kadar mücadele edeceklerini söyledi.

Olsen sahalarında iyi oynamaları gerektiğini belirterek, ¨En az Fenerbahçe kadar iyi oynayarak ilk dakikalardan itibaren baskı kurmalıyız. Rakibimizin her bölgede kaliteli oyuncuları var. Buna rağmen İstanbul`dan iyi bir sonuç ile döndük. Yarın nasıl bir taktik izleyeceklerini bilmiyorum. Ama Kezman en dikkat edeceğimiz oyuncu olacak. İlk maçta en iyi performansı Tuncay göstermişti. Bu maçta nasıl oynayacak bilmiyorum. Biz UEFA kupasında devam etmek için elimizdeki herşeyi ortaya koyacağız. Ama Fenerbahçe golü erken bulursa maç bizim için biter¨ dedi.

İstanbul`da oynanan ilk karşılaşmada kendi kalesine gol atan Randers kaptanı Ralf Pedersen ise, ¨Bu maçta kendi kaleme gol atmayacağımdan emin olabilirsiniz¨ dedi.

Pedersen ilk maç öncesi az gördükleri gruplara çıkma şanslarının arttığını ifade etti.
¨ Gruplara çıkmak için şansımız devam ediyor. Zor maç olacak. Türkiye`deki gibi kendi kaleme gol atmayacağımdan herkes emin olabilir. Takımın kaptanı olarak üzerimdeki yük çok fazla. Fenerbahçe Tuncay gibi çok hızlı ve yetenekli oyuncular var. Çok dikkat etmemez lazım. İlk maç öncesi İstanbul`a gitmeden ümidimiz fazla yoktu. Ama şimdi var. Rakibimiz ilk dakikalarda golu bulursa işimiz zorlaşır. Ama çabuk gol atamazsa ilerleyen dakikalar bizim lehimize olur¨ diye konuştu.

Randers kalecisi Martin Jensen de maç öncesi yaptığı açıklamada Fenerbahçe`nin ilk maçta kendilerini küçümsediği için gol yedeğini ama yarın bu hatayı yapacaklarına inanmadığını ifade ederek, ¨Kendi sahamızda oynayacağız. İstanbul`da rakibimiz maçın başında bizi küçümseyerek hata yaptığı için gol yedi. İkinci maçta o hatayı yapacaklarını sanmıyorum. İstanbul`da Fenerbahçe korktuğumuz gibi çıkmadı. Kezman çok iyi, ona dikkat etmemiz gerekiyor. Tuncay, Alex, Appiah gibi çok sayıda iyi oyuncu var. Bence Tuncay Alex`ten daha tehlikeli bir futbolcu¨ şeklinde konuştu.

Danimarka`nın yüksek trajlı gazetelerinden Ektra Biladed spor yazarlarından İjarne Nielsen isi rövanş maçı öncesi düşüncelerini şu cümlelerle ifade etti.
¨Bana göre Randers`in gruplara kalma şansı yok denecek kadar az. Ben İstanbul`daki maç içinde aynı düşüncedeydim. Fenerbahçe çok büyük ve çok iyi bir takım. Maçı kazanmak isterse kazanır. İstanbul`da 2 -1 lik bir sonuç vardı. Orada fark daha da fazla olabilirdi. Ancak Randers`i küçümsemesinden dolayı bu skor ortaya çıktı. Ama burada kendi oyununu oynayacaktır. Tur atlayan Fenerbahçe olacaktır¨ dedi.

Son çalışmasını yaparak kampa giren Danimarke ekibinde teknik direktör Lars Olsen`in yarın Fenerbahçe karşısına şu ilk 11 ile çıkması bekleniyor:

Martin Jensen - Soren Pedersen - Issah Ahmed - Ralf Pedersen - Peter Christiansen - Alex da Silva - Rasmus Hansen - Todor Yanchev - Kenneth Pedersen - Karsten Johansen - Kian Christensen

Lars Olsen mücadeleye 4 - 4 - 2 düzeni ile oynayacağını belirtirken, ilk maçta sakatlığı sebebi ile görev vermediği Stig Tofting`i tecrübesinden yararlanmak için ikinci yarı sahaya sürebileceğini sözlerine ekledi.

Öte yandan karşılaşmanın oynanacağı Essex Park Stadı`nda şuan kadar satılan biletlere göre yaklaşık 5000 Fenerbahçeli taraftarın mücadeleyi izleyeceği, sayının fazla olması sebebi ile de Danimarka polisinin güvenlik önlemlerini arttıracağı öğrenildi. Emniyet güçlerinin özellikle karşılaşmanın yapılacağı Arhus kentinde bulunan ¨ White Pride¨ Neo Nazi örgütü ve Danimarka`da bulunan PKK terör örgütü yandaşlarının olay çıkartabileceğini göz önüne alarak Fenerbahçe`nin kaldığı otelde ve stat çevresinde ekstra güvenlik tedbirleri alacağı belirtildi.

GÖRÜNÜTÜ DÖKÜMÜ:
- Lars Olsen, Ralf Pedersen, Martin Jensen ve İjarne Nielsen
Röportaj
- Randers Antrenman.

(HABER-KAMERA: ÜNSAL TURAN/GİR)