Ramazan Doğru Haberleri

Ramazan Doğru haber, Ramazan Doğru son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ramazan Doğru - 20.08.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
Bu arada, tutuklu sanıklardan şirketin genel müdürü Ramazan Doğru'nun, şirketin yönetim kurulu başkanı Can Gürkan ve yönetim kurulu üyesi Mustafa Yiğit hakkında İstanbul 62.
Ramazan Doğru - 20.08.2015
Soma Davasında Sanık İsmail Adalı, Başkanı Olduğu Acil Durum Eylem Planını Bilmiyormuş (2)
İstanbul'daki DAVA İLE BİRLEŞTİRİLMEDİ  Öğleden önceki duruşmada, madenci aileleri ile yakınlarının da sanıklara soru sorma talebi, mahkemece reddedildi. Bunun yanı sıra, mahkemenin önemli bir red kararı daha verdiği ortaya çıktı. Facianın hemen adından savcılık soruşturması sırasında Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan'ın savcılığa sunduğu Ramazan Doğru'nun yönetim kurulu üyeliğine ait belge, ikilinin karşılıklı suçlamalarından sonra tutuklanmalarına neden olmuştu.
Ramazan Doğru - 19.08.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
Mahkeme Başkanı Aytaç Ballı, tutuklu sanıklardan şirketin genel müdürü Ramazan Doğru'nun ardından işletme müdürü Akın Çelik'e söz verdi.
Ramazan Doğru - 19.08.2015
Soma Faciası Davasında Sanık Ramazan Doğru: Yeni Maden Sahası İçin İşçilerle AK Parti Mitingine...
Akın ÇELİK'TEN ÖNEMLİ İDDİA Manisa'nın Soma İlçesi'nde 301 madencinin yaşamını yitirdiği faciayla ilgili 8'i tutuklu 46 sanıklı davanın, Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmasının öğleden sonraki bölümünde, Ramazan Doğru'nun çapraz sorgusu tamamlanıp İşletme Müdürü Akın Çelik'in sorgusuna geçildi.
Ramazan Doğru - 19.08.2015
Soma Davasında İşletme Müdürü, Suçu Çalışanlara Attı
Soma davası, müşteki avukatlarından Serhan Özbek’in Soma Kömür İşletmeleri AŞ Genel Müdürü Ramazan Doğru’ya sorularını yöneltmesinin ardından sanık avukatı Yusuf Koçyiğit’in müvekkili Soma Kömür İşletmeleri AŞ İşletme Müdürü Akın Çelik’e soru sormasıyla devam etti.
Ramazan Doğru - 19.08.2015
İşletme Müdürü Akın Çelik, Suçu İşçilere Attı Açıklaması
Soma davası, müşteki avukatlarından Serhan Özbek'in Soma Kömürleri A.Ş. Genel Müdürü Ramazan Doğru'ya sorularını yöneltmesinin ardından sanık avukatı Yusuf Koçyiğit'in müvekkili Soma Kömürleri A.
Ramazan Doğru - 19.08.2015
Acılı Anne Mahkeme Dışına Çıkarıldı
Akhisar Ağır Ceza Mahkemesinde devam eden Soma maden kazası davasında Soma Kömürleri A.Ş.’nin Genel Müdürü Ramazan Doğru’nun sorgulanması sırasında maden şehidi Kader Yıldırım’ın annesi Elmas Kaya, Ramazan Doğru’ya tepki göstererek sorular sormaya başladı.
Ramazan Doğru - 19.08.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada,  tutuklu sanıklardan Soma Kömürleri AŞ Genel Müdürü Ramazan Doğru, "çapraz sorgu" olarak bilinen yöntemle, müşteki avukatlarının doğrudan sorularını yanıtladı.
Ramazan Doğru - 19.08.2015
Soma Kömürleri A.Ş. Genel Müdürü Ramazan Doğru Açıklaması
Soma Kömürleri A.Ş. Genel Müdürü Ramazan Doğru, Soma davasında müşteki avukatlarının sorularını cevapladı.
Ramazan Doğru - 19.08.2015
Cihan Haber Ajansı Gündemi
- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı ile kuvvet komutanlarını kabul edecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan 9. Muhtarlar toplantısına katılacak, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez ile il müftülerini kabul edecek. (11.00-13.00-16.00-19.30-Ankara) - Başbakan Ahmet Davutoğlu Bilkent Otel’de 31. İl Müftüleri istişare toplantısına katılacak. Başbakan Davutoğlu, Çankaya Köşkü’nde Genelkurmay Başkanı ile kuvvet komutanlarını kabul edecek akabinde Bakanlar Kurulu’nu toplayacak. (13.30-15.00-16.00-Ankara) POLİTİKA - Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak genel merkezde gündeme dair açıklamalarda bulunacak. (11.00-Ankara) - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Diplomasi Muhabirleri Derneği’nin kahvaltısına katılacak. (09.30-Ankara) DÜNYA - Alman Federal Meclisi, Yunanistan’a üçüncü kurtarma paketinin verilmesi kararını oylayacak. (Berlin) GÜNCEL - Diyarbakır'ın Lice ilçesi kırsalında PKK ile çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Komando Uzman Çavuş Latif Adıgüzel’in cenazesi öğle saatlerinde Nevşehir’e getirilecek ve ikindi namazına müteakip Acıgöl ilçesinde toprağa verilecek. (16.30-Nevşehir) - Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam eden Soma maden kazası ceza davasının üçüncü duruşmasının ilk günü tamamlandı. İlk gün, Soma Kömür İşletmeleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan’ın sorgulanması tamamlanırken, Genel Müdür Ramazan Doğru’nun sorgulanması yarım kaldı.
Ramazan Doğru - 18.08.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
Gürkan, TBMM Maden Kazalarını Araştırma Komisyonu raporunda, ifadelerinin bire bir yansıtılmadığına ve eksiklikler bulunduğuna değinerek, şöyle devam etti: "Metan birikmesi nedeniyle 2010 yılında madende, 6 milyon liralık tahkimatı da almadan panoyu kapattık. Bu, yaklaşık 35 milyon liralık zarara yol açtı. Eğer riski göz ardı etseydik, 30-35 kişi hayatını kaybedebilirdi. 2013 yılında da Merzifon'da bir işletme devraldık. Gezince, o koşullarda işletilen sahanın güvenlik standartları olmadığı için ocağı kapattık. Teknik olarak güvendiğim genel müdürümüz Ramazan Doğru ve işletme müdürü Akın Çelik, sorun olduğunu bildirseydi, kazanın meydana geldiği ocağı hemen kapatırdık.
Ramazan Doğru - 18.08.2015
Aym Kabul Ederse Soma Davasında Sanık Sayısı Artacak
Akhisar Ağır Ceza Mahkemesinde devam eden Soma davasında müşteki avukatlarından Murat Kemal Dürüst, aralarında Alp Gürkan ve Halit Evinç’in de yer aldığı ve Cumhuriyet savcısı tarafından haklarında takipsizlik kararı verilen 39 kişinin yargılanması için Anayasa Mahkemesi'ne (AYM) yaptıkları başvurunun kabul edilmesi halinde sanık sayısının 84 kişiye yükseleceğini söyledi. Dürüst, ayrıca başvurularının kabul edilmemesi halinde davayı Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine (AİHM) taşıyacaklarını kaydetti. Akhisar Ağır Ceza Mahkemesinde devam eden Soma maden kazası ceza davasının üçüncü duruşmasının ilk günü tamamlandı. İlk gün, Soma Kömür İşletmeleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan’ın sorgulaması yapıldı. Müdür Ramazan Doğru’nun sorgulaması yarım kaldı.
Ramazan Doğru - 18.08.2015
Sanık Gürkan Soma Faciasına 'Katliam' Denmesine Tepki Gösterdi
'RİSKLİ OLDUĞU SÖYLENSE ANINDA DURDURURDUM' ÇHD Başkanı Kozağaçlı’nın, “Eğer şirketin genel müdürü Ramazan Doğru, ‘Madende risk var.
Ramazan Doğru - 18.08.2015
Çapraz Sorguda Konuşan Can Gürkan Açıklaması
"RİSKLİ OLDUĞU SÖYLENSEYDİ ANINDA DURDURURDUM" Kozağaçlı'nın "Eğer şirketin genel müdürü Ramazan Doğru 'madende risk var' derse kapatma kararı alır mıydınız?" sorusuna Gürkan şu cevabı verdi: "Eğer risk olduğu söylense anında durdururdum.
Ramazan Doğru - 18.08.2015
Soma Maden Faciasında, 45 Sanık Bir Kez Daha Hakim Karşısında (3)
"PATRON OLARAK BÜYÜK VEBAL TAŞIYORUM" Tutuklu bulunduğu 1.5 yıldan bu yana olayla ilgili her bilgiyi raporu okuduğunu söyleyen Can Gürkan, şunları söyledi: "Bilirkişi olay yerine gitmemiş, gidememiş. Ama gitmek isteyen herkes olay yerine gitmiş. Kurtarma ekipleri gitmiş, sorumlular gitmiş. Bunların hepsi 'orada kömür yok, taş baca var' diyorlar. Patron olarak büyük vebal taşıyorum. Bunun farkındayım. Bilmek istediğim olayın neden olduğudur. Ancak ondan sonra sorumlu bulunur. Olayın sebebiyle ilgili somut bilgi olsa, o zaman açıklama yapayım. Her gün olayın oluş nedeniyle ilgili yatıp kalkan benim. Ama ben bilmiyorum. Bu olayın neden olduğunu bilmiyorum."  CAN GÜRKAN'DAN PARK ENERJİ'YE SUÇLAMA  Sanık avukatlarından sonra ölen işçilerin avukatları bu kez Can Gürkan'a soru sordu. Avukatlardan Serhan Özbek'in Bahtiyar Ünver raporuna yönelik sorusu üzerine Can Gürkan, raporun öngörülemez durumdan söz ettiğini ifade ederken şunları söyledi: "Madencilikte riskler vardır. Bu rapor bize verilmedi. Zaten sıradan riskler olsa, emniyet birimi kurmazdık. Aylık 400 bin TL, maaş verdik. Ben bu tür ifadeleri, raporları tek tek okudum. Burada tarihe not düşmek istiyorum. Burada kömür yangınından söz eden bilirkişiler, olay yerine gitmediler. Park enerji, bize 700 işçi devretti. Basiretli olsalar, bize raporu verirlerdi. İşçilere bu tehlikeyi söylerlerdi. İşçileri göndermezler, tazminatlarını verirlerdi. Ama daha önemlisi, yine Bahtiyar Aydın'ın 2008 yılında yazdığı bir rapor daha var. Bu hiç gündeme gelmedi. Raporda, çok tehlikeli bir üretim yönteminin kullanıldığı var. Devirden 1.5 yıl önce hazırlanmış bu rapor. Bunu bize vermediler. Kaza tam da burada raporda söylendiği gibi olmuş. Park Holding, burada işi geciktirdi. Ocağın tam ortasında, tehlikeli bir alan olan ocak bırakmış."   "KAZAYI SENDİKACIDAN ÖĞRENDİM" Can Gürkan, kazayı nasıl öğrendiğine yönelik soruya şu yanıtı verdi: "Kazadan sonra Ramazan Doğru'ya ulaşamadım.
Ramazan Doğru - 18.08.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
"Böyle bir olay yaşandığında muhakeme yeteneği sekteye uğruyor" Avukat Serhan Özbek'in, maden ocağındaki facianın hemen ardından kimlerle konuştuğunu sorması üzerine Can Gürkan, şunları anlattı: "Uzun süre arkadaşlara ulaşamadım. Bir sendikacı arkadaş beni aradı. Bütün arkadaşlar müdahale etmeye çalıştığı için ulaşamadım. Ramazan beyin tavanda minik bir damar olduğuna ilişkin teorisi vardı. Bu bana mantıken pek olası gelmedi. Bir cevap arayışında fikrini beyan etti. İlk 4 gün herkesten bilgi almaya çalıştım. Olay yerinin kömürde değil, taş bacada olduğunu ve çok çabuk gerçekleştiğini öğrendim. Böyle bir olay yaşandığında muhakeme yeteneği sekteye uğruyor. Olay yeri bile sonradan anlaşıldı. İlk gün yapılan yorumlar çok afaki." Prof. Dr. Bahtiyar Ünver'in raporu hakkındaki sorular üzerine  Mahkeme Başkanı Aytaç Ballı, raporların şimdi tartışılmaması gerektiğini, Ünver'i dinleyeceğini, gerekirse talimatla duruşmaya getirileceğini kaydetti.  Sanık Gürkan, işlevsel kadrolar oluşturduğunu, görevli mühendislerinin 25-30 yıldır yerin altında çalıştığını ifade ederek, "Ramazan Doğru 30 yıllık maden mühendisidir.
Ramazan Doğru - 18.08.2015
Soma Davasında Gerginlik
BİZE BİR RAPOR VERİLMEDİ Müşteki avukatlarından Ferhan Özbek'in Can Gürkan'a, "Madenin devri sırasında 2009 yılında Park Teknik'ten Soma A.Ş.'ye devri sırasında Bahtiyar Ünver tarafından hazırlanan raporun size iletilmediğini ve bilginiz olmadığını söylediniz. Kurumsal bir şirket olarak böyle riskli bir yatırımı devralırken böylesine önemli bir araştırmayı neden yapmadınız? ve Park Teknik'le aranızda bir husumet var mıydı? O yüzden mi bu raporlar size verilmedi." şeklinde sorusuna Gürkan Can şu cevabı verdi: "Bu raporlar bu olaydan sonra ortaya çıktı. Bize ne Park Teknik'ten ne de TKİ'den bu raporlar verilmedi. Maden işi riski olan bir iştir. Bu riskleri bilmesek 100 kişiden oluşan bir emniyet birimi kurup bunlara aylık 400 bin TL ödeme yapmazdık. Park Teknik'le aramızda bir husumet yoktu. Kaldı ki biz madeni devralırken, park Teknik'ten 700 işçi de bize devroldu. Madem Park Teknik madende önlemez büyük bir facia öngörüyordu da bu işçilere neden bir şey demedi. Çünkü işçilerden de bize gelen herhangi bir aksilik bildirilmedi. TKİ'den de bize herhangi bir rapor ulaştırılmadı." Can Gürkan, müşteki avukatının "Olaydan ne zaman haberiniz oldu?" şeklindeki sorusuna ise, "Olaydan haberimiz biraz geç oldu çünkü yetkili tüm arkadaşlarımız madene girmişti. Bir sendikacı arayarak bilgi alamadığını ve benim bilgim olup olmadığını sordu o zaman olaydan haberim oldu. Ramazan Doğru ile ancak olayın 2 veya 3'üncü günü görüşebildim.
Ramazan Doğru - 18.08.2015
Şehit Madenci Yakınları Gürkan'a 'Pis Katil' Deyince Salonda Gerginlik Yaşandı
'BİZE BİR RAPOR VERİLMEDİ' Müşteki avukatlarından Ferhan Özbek, sanık Can Gürkan’a, “Madenin 2009 yılında Park Teknik’ten Soma A.Ş.’ye devri sırasında, Bahtiyar Ünver tarafından hazırlanan raporun size iletilmediğini ve bilginiz olmadığını söylediniz. Kurumsal bir şirket olarak, böyle riskli bir yatırımı devralırken böylesine önemli bir araştırmayı neden yapmadınız? Ve Park Teknik’le aranızda bir husumet var mıydı? O yüzden mi bu raporlar size verilmedi?” diye sordu. Sanık Gürkan, şu cevabı verdi: “Bu raporlar, bu olaydan sonra ortaya çıktı. Bize ne Park Teknik’ten ne de TKİ’den bu raporlar verilmedi. Maden işi, riski olan bir iştir. Bu riskleri bilmesek, 100 kişiden oluşan bir emniyet birimi kurup bunlara aylık 400 bin TL ödeme yapmazdık. Park Teknik’le aramızda bir husumet yoktu. Kaldı ki biz madeni devralırken Park Teknik’ten 700 işçi de bize devroldu. Madem Park Teknik, madende önlemez büyük bir facia öngörüyordu da bu işçilere neden bir şey demedi? Çünkü işçilerden de bize gelen herhangi bir aksilik bildirilmedi. TKİ’den de bize herhangi bir rapor ulaştırılmadı.” Can Gürkan, müşteki avukatının, “Olaydan ne zaman haberiniz oldu?” sorusuna ise, “Olaydan haberimiz biraz geç oldu, çünkü yetkili tüm arkadaşlarımız madene girmişti. Bir sendikacı arayarak, bilgi alamadığını ve benim bilgim olup olmadığını sordu, o zaman olaydan haberim oldu. Ramazan Doğru ile ancak olayın iki veya üçüüncü günü görüşebildim.
Ramazan Doğru - 18.08.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
Akhisar Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Soma Kömürleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, genel müdür Ramazan Doğru, işletme müdürü Akın Çelik, teknik müdür İsmail Adalı, teknik nezaretçi Ertan Ersoy, vardiya amirleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık ve Mehmet Ali Günay Çelik, 37 tutuksuz sanıktan 35'i ile mağdur aileleri ve sanıkların avukatları katıldı.
Ramazan Doğru - 16.06.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
Soma'daki maden faciası davasında, 2'si tutuklu 10 sanık avukatının müdafilikten çekilmesi nedeniyle sanıkların kendilerine yeni avukat tayin etmeleri için süre tanınarak duruşmaya 18 Ağustos'a kadar ara verildi.  Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ikinci duruşmasının ikinci oturumuna, tutuklu sanıklar Soma Kömürleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, genel müdür Ramazan Doğru, işletme müdürü Akın Çelik, teknik müdür İsmail Adalı, teknik nezaretçi Ertan Ersoy, vardiya amirleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık ve Mehmet Ali Günay Çelik, 37 tutuksuz sanıktan 33'ü ile mağdur aileleri ve sanıkların avukatları katıldı.
Ramazan Doğru - 16.06.2015
Soma Davasında Sanık Avukatları Çekildi
Davanın ikinci duruşmasının ikinci celsesinde, aralarında Soma Kömürleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Genel Müdür Ramazan Doğru ve İşletme Müdürü Akın Çelik'in de bulunduğu 8 tutuklu sanığın tamamı, 33 tutuksuz sanık, mağdur ve müştekiler ile tarafların avukatları hazır bulundu.
Ramazan Doğru - 15.06.2015
Aa Günün
Mahkeme salonunda tutuklu sanıklar Soma Kömürleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Genel Müdür Ramazan Doğru, İşletme Müdürü Akın Çelik, Teknik Müdür İsmail Adalı, teknik nezaretçi Ertan Ersoy, vardiya amirleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık ve Mehmet Ali Günay Çelik, 37 tutuksuz sanıktan 33'ü ile mağdur aileleri ve sanıkların avukatları hazır bulundu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ramazan Doğru Haberleri | Ramazan Doğru Kimdir - Haberler - Sayfa 9 - Ramazan Doğru haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ramazan Doğru kimdir, hayatı ve biyografisi. Soma Davasında Sanıkların Sorgusu Tamamlandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 22.4.2021 21:18:50. #1.15#

title