Ramazan Doğru Haberleri

Ramazan Doğru haber, Ramazan Doğru son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ramazan Doğru - 23.10.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
Soma Holding Maden İşletmeleri Genel Müdürü Ramazan Doğru ise kömür yangının çıkmadığını öne sürerek, ocakta keşif yapılmasını, bu süreye kadar ocağın yönetiminin kayyuma teslim edilmesini istedi.
Ramazan Doğru - 16.10.2015
Soma Davası Duruşmasında Lüks Cip Gerginliği (4)
Has Karabeyoğlu'nun ifadesi sırasında kendisine yöneltilen sorularda, zaman zaman kurtardığını yinelediği Ramazan Demir'den, tepki geldi. Salonda bulunan Ramazan Demir, "Yeter artık iftira atma, beni sen kurtarmadın" diye tepki gösterdi.  KARDEŞİNİ BEKLEDİ, CENAZESİNİ ALDI  Duruşmada daha sonra mağdur tanık sıfatıyla Fethi Çantal'ın ifadesine geçildi. Yaklaşık 4.5 yıllık madenci olduğu, 4 yıldır da facianın yaşandığı ocakta, tamir tarama ustası olarak çalıştığını söyleyen Fethi Çantal, "Olay günü U3 bölgesinde, iki iş arkadaşımla elektrik panolarının yakınındayken saat 14.35'te aniden bir duman geldi. Yürüme yolundaki bantçılar 'Arkadaşlar ortalık duman oldu' diye bağırmaya başladı. Duman simsiyah oldu. Yere yakın yerde dumandan daha az etkileneceğimi düşünerek sürünerek, 20 - 25 dakika ilerledim. Maskemi açtığımda içi simsiyah küftü, kullanamadım. Biraz daha ilerledim, daha temiz bir hava buldum. Orada bir süre kendime gelmek için bekledim. O sırada rahmetli kardeşim aklıma geldi, o S panosundaydı, dumana maruz kalmış mıdır diye düşündüm. 3. bantın nefeslik bölümünde bir yaralı vardı. 4 kişi kendi imkanlarımızla onu yukarı çıkardık. Çıktığımızda ambulans hazırdı. O sırada İmbat madenciliğin müdürlerini gördüm, 'evlatlarım çıktı mı, öldü mü' diye soruyorlardı. Bizim müdür Ramazan Doğru ise takım elbiseli olarak duruyordu, hiç umurunda değildi.
Ramazan Doğru - 16.10.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
Olay günü U3 bölgesinde, iki iş arkadaşıyla elektrik panolarının yakınındayken saat 14.35'te aniden bir duman geldiğini, yürüme yolundaki bantçıların "Arkadaşlar ortalık duman oldu" diye bağırmaya başladığını anlatan Çantal, şunları ifade etti: "Duman simsiyah oldu. Yere yakın yerde dumandan daha az etkileneceğimi düşünerek sürünerek, 20-25 dakika ilerledim. Maskemi açtığımda içi simsiyah küftü, kullanamadım. Biraz daha ilerledim, daha temiz bir hava buldum. Orada bir süre kendime gelmek için bekledim. O sırada rahmetli kardeşim aklıma geldi, o S panosundaydı, dumana maruz kalmış mıdır diye düşündüm. 3. bantın nefeslik bölümünde bir yaralı vardı. 4 kişi kendi imkanlarımızla onu yukarı çıkardık. Çıktığımızda ambulans hazırdı. O sırada İmbat madenciliğin müdürlerini gördüm, 'evlatlarım çıktı mı, öldü mü' diye soruyorlardı. Bizim müdür Ramazan Doğru ise takım elbiseli olarak duruyordu, hiç umurunda değildi.
Ramazan Doğru - 16.10.2015
Akhisar - Soma Davası Duruşmasında Lüks Cip Gerginliği
Soma'da geçen yıl 13 Mayıs'ta meydana gelen faciada, 301 madencinin yaşamını yitirmesiyle ilgili başlatılan adli soruşturmada, haklarında 'Olası kastla öldürme', 'Bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümü ile birlikte birden fazla kişinin yaralanmasına neden olma', 'Neticesi sebebiyle ağırlaşmış yaralama' suçlarından 301 kez, 2 yıldan 25 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan toplam 46 sanığın yargılanmasına, Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. Duruşmada, tutuklu sanıklar Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Genel Müdürü Ramazan Doğru, İşletme Müdürü Akın Çelik, Maden Mühendisi, İşletme Müdür Yardımcısı İsmail Adalı, maden mühendisleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık, Ertan Ersoy, emniyet teknikeri Mehmet Ali Günay Çelik'in yanı sıra tutuksuz sanıkların bir bölümü hazır bulundu.
Ramazan Doğru - 03.09.2015
Savcılık Soma Holding'in Patronu Gürkan Hakkında İnceleme Başlattı
Facianın ardından başlatılan adli soruşturma sonucunda açılan davada olası kastla öldürme, bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümü ile birlikte birden fazla kişinin yaralanmasına sebep olma, neticesi sebebiyle ağırlaşmış yaralama suçlarından 301 kez 2 yıldan 25 yıla kadar hapis cezası talebiyle haklarında dava açılan tutuklu sanıklar Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Genel Müdür Ramazan Doğru, İşletme Müdürü Akın Çelik, Maden Mühendisi İşletme Müdür Yardımcısı İsmail Adalı, maden mühendisleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık ve Ertan Ersoy, emniyet teknikeri Mehmet Ali Günay Çelik'in de aralarında bulunduğu toplam 46 sanık yargılanıyor.
Ramazan Doğru - 28.08.2015
Soma Davasında Tutuklu Yargılanan 8 Sanığın Tahliye İstemi Reddedildi
Manisa Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Soma'da 301 madencinin ölümüyle ilgili davada, tutuklu yargılanan 8 sanığın tahliye istemi reddedildi. Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nde 18 Ağustos Salı günü başlayan ve 9 gündür devam eden Soma davasının üçüncü duruşmasının dokuzuncu celsesi sona erdi. Dokuz gün süren üçüncü duruşmada ara karar çıktı. 301 madencinin ölümüyle ilgili davada, tutuklu yargılanan 8 sanığın tahliye istemi reddedildi. Duruşma 13 Ekim Salı gününe ertelendi. Davada, Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Genel Müdürü Ramazan Doğru, İşletme Müdürü Akın Çelik, Maden Mühendisi, İşletme Müdür Yardımcısı İsmail Adalı, maden mühendisleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık, Ertan Ersoy, emniyet teknikeri Mehmet Ali Günay Çelik tutuklu yargılanmaya devam edecek.
Ramazan Doğru - 28.08.2015
Soma Faciası Davasında Tahliye Yok
Duruşmanın 13 Ekim gününe ertelendiği davada  Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Genel Müdürü Ramazan Doğru, İşletme Müdürü Akın Çelik, Maden Mühendisi, İşletme Müdür Yardımcısı İsmail Adalı, maden mühendisleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık, Ertan Ersoy, emniyet teknikeri Mehmet Ali Günay Çelik tutuklu yargılanmaya devam edecek.
Ramazan Doğru - 26.08.2015
Soma Davasında Sanıkların Sorgusu Tamamlandı
Ormanoğlu, şimdiye kadar birçok maden kazasında açılan soruşturmaların hiçbirinde de kendilerine bir suç atfedilmediğini ve ifadelerinin bile alınmadığını beyan etti. Müşteki avukatlarından Selçuk Kozağaçlı, Ormanoğlu'nun 'Kurum tarafından çıkarılan yönetmelikte size birçok sorumluluk yüklenmiş ancak siz bizim sorumluluğumuz ve yetkimiz yoktu diyorsunuz. Bu nasıl olur?' şeklindeki sorusuna şu yanıtı verdi: "Evet herhangi bir sorumluluğumuz ve yetkimiz yoktu. Çünkü bunu yapabilecek personelimiz yoktu. Bu sorumluluklar yüklenici firmaya aittir. Bunları denetlemek MİGEM'e ait. MİGEM'den geçmeyen hiçbir proje yürürlüğe giremez. Biz madene de girmedik. Bizim işimiz yer üstünde çıkan kömürlerle alakalıdır" Ormanoğlu ayrıca Soma A.Ş. Genel Müdürü Ramazan Doğru'nun sorgusu sırasında kendi adını verdiğini ve olay anında orada olduğunu söylediğini belirterek, "Ben ne olay anında ne de olaydan sonra madene gitmedim" dedi.
Ramazan Doğru - 25.08.2015
Sanık Avukatlarının Tutuksuz Sanıklara Soru Sorması Tepkiye Sebep Oldu
Soma'da 13 Mayıs 2014'te meydana gelen facia hakkında başlatılan adli soruşturmada, haklarında "olası kastla öldürme", "bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümü ile birlikte birden fazla kişinin yaralanmasına sebep olma" ve "neticesi sebebiyle ağırlaşmış yaralama" suçlarından, 301 kez 2 yıldan 25 yıla kadar hapis cezası talebiyle dava açılan 46 sanığın yargılanmasına kaldığı yerden devam edildi. Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın duruşmasında tutuklu sanıklar Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Genel Müdür Ramazan Doğru, İşletme Müdürü Akın Çelik, İşletme Müdür Yardımcısı İsmail Adalı, maden mühendisleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık ve Ertan Ersoy, emniyet teknikeri Mehmet Ali Günay Çelik'in yanısıra tutuksuz sanıkların bir bölümü hazır bulundu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ramazan Doğru Haberleri | Ramazan Doğru Kimdir - Haberler - Sayfa 8 - Ramazan Doğru haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ramazan Doğru kimdir, hayatı ve biyografisi. CHP'li Özel: AKP Hükümeti İşten Çıkarılan Madencilere Verdiği Sözlerini Unuttu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 22.4.2021 21:33:40. #1.16#

title