Ramazan Doğru Haberleri

Ramazan Doğru haber, Ramazan Doğru son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ramazan Doğru - 19.12.2016
Soma Davasında Whatsapp Grubu Kuran Mahkeme Başkanı'na Reddi Hakim İstemi (3)
Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Genel Müdürü Ramazan Doğru'nun avukatı ise tutukluluk süresinin uzun olduğunu savundu.
Ramazan Doğru - 05.12.2016
Dha Yurt Bülteni - 12
"ALP GÜRKAN GENEL MÜDÜR OLARAK BENİ ATADI" Alp Gürkan'ın maden faciası sonrasında Ramazan Doğru'nun tutuklanmasından yaklaşık 6 ay sonra yerine genel müdür olarak kendisini atadığını da anlatan Evinç, "Genel Müdürlüğü ben yaptım.
Ramazan Doğru - 21.11.2016
Ek Rapor Gelmedi, Soma Davası Duruşması Ertelendi
MAHKEME BAŞKANI UYARDI Avukat Kadir Çekin'in konuşması sırasında sık sık madenci aileleriyle tartışma da yaşandı. Çekin, müdahaleler nedeniyle savunmalarını yapamadıklarını ileri sürdü. Ailelerden tepkiler gelmesi üzerine Mahkeme Başkanı Aytaç Ballı, aileleri uyardı, "Dışarı çıkın o zaman. Savunmasında farklı bir şey söylemiyor ki nedene kızıyorsunuz" dedi. DURUŞMA 12 ARALIK TARİHİNE ERTELENDİ Duruşmaya 30 dakika ara veren Mahkeme Başkanı Aytaç Ballı, ara kararını açıkladı. Avukatların taleplerini reddeden mahkeme, Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Genel Müdürü Ramazan Doğru, Maden Mühendisi, İşletme Müdür Yardımcısı İsmail Adalı, İşletme Müdürü Akın Çelik, maden mühendisi Ertan Ersoy ve emniyet teknikeri Mehmet Ali Günay Çelik'in tutukluluk halinin devamına karar verdi.
Ramazan Doğru - 21.11.2016
Dha Yurt: Ek Rapor Gelmedi, Soma Davası Duruşma Ertelendi
DURUŞMA 12 ADALIK TARİHİNE ERTELENDİ Duruşmaya 30 dakika ara veren Mahkeme Başkanı Aytaç Ballı, ara kararını açıkladı. Avukatların taleplerini reddeden mahkeme, Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Genel Müdürü Ramazan Doğru, Maden Mühendisi, İşletme Müdür Yardımcısı İsmail Adalı, İşletme Müdürü Akın Çelik, maden mühendisi Ertan Ersoy ve emniyet teknikeri Mehmet Ali Günay Çelik'in tutukluluk halinin devamına karar verdi.
Ramazan Doğru - 13.10.2016
Güncelleme - Soma'daki Maden Faciası Davası
Akhisar Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Soma Kömür İşletmeleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Genel Müdür Ramazan Doğru, İşletme Müdürü Akın Çelik, Teknik Müdür İsmail Adalı, Teknik Nezaretçi Ertan Ersoy ve Emniyet Teknikeri Mehmet Ali Günay Çelik ile bazı tutuksuz sanıklar, mağdur aileleri ve taraf avukatları katıldı.
Ramazan Doğru - 13.10.2016
Soma Davası 21 Kasım'a Ertelendi
Mahkeme heyeti tutuklu sanıklar Soma Kömür İşletmeleri AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Soma Kömür İşletmeleri AŞ. Genel Müdürü Ramazan Doğru, İşletme Müdür Yardımcısı İsmail Adalı, İşletme Müdürü Akın Çelik, maden mühendisi Ertan Ersoy ve emniyet teknikeri Mehmet Ali Günay Çelik'in tutukluluk hallerinin devamına kararı verirken, son bilirkişi raporunu hazırlayan heyetten ek bilirkişi raporu talep edilmek üzere davayı 21 Kasım'a erteledi.
Ramazan Doğru - 13.10.2016
Soma'daki Maden Faciası Davası
Akhisar Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Soma Kömür İşletmeleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Genel Müdür Ramazan Doğru, İşletme Müdürü Akın Çelik, Teknik Müdür İsmail Adalı, Teknik Nezaretçi Ertan Ersoy ve Emniyet Teknikeri Mehmet Ali Günay Çelik ile bazı tutuksuz sanıklar, mağdur aileleri ve taraf avukatları katıldı.
Ramazan Doğru - 23.08.2016
Soma Maden Faciası Davasında, Yargılama Yeniden Başladı (3)
'SIFIR DELİLLE RAPOR HAZIRLANDI' Bilirkişi raporunun sıfır delille hazırlandığını savunan Can Gürkan, "Dünyanın en pimpirikli adamıyım. Gölgemden korkarım. Sadece madende değil, inşaatları bile gezip gece baretsiz çalışan var mı diye kontrol ederdim. Olay benim başıma geldi. Ben de başıma ne geldiğini öğrenmeye çalışıyorum" dedi. Bilirkişi raporundaki ocağa yatırım yapılmadığı yönündeki tespitlere tepki gösteren, babası Alp Gürkan'ı da savunan Can Gürkan, "Yatırımı hep destekledim. Park enerji şirketinden aldıktan sonra ocağı içerisine 3 kilometre uzunluğunda anayol yaptık. Ocağın içi tamamen bakımdan geçti. Bunlar, milyonluk yatırımlar. Mekanize, yarı mekanize sistemleri kurduk. Bunlar yatırım değil mi? Ancak ocakta mühendislik işlerine karışmadım. Ne ben, ne babam, ne de Mustafa Yiğit, mühendislik konularına karışmayız" dedi.  Mağdur ailelerin avukatlarının görüş değiştirmesinin bilirkişilerle bağlantıda olduklarını ortaya koyduğunu da ileri süren Can Gürkan, "S panosunda hava kapıları var. Ancak olay çok hızlı oluyor. Gaz maskelerinin olduğu bölümde kapılar var, ancak işçiler buraya ulaşamamışlar. O kapıyı açabilselerdi, duman bay pass edilecekti. Acil eylem planını yetersiz kılan, alternatif sistemlerin çökmesine neden olan olayın oluş hızıdır. Bilirkişinin tespiti bu durumu açıklamıyor. Bilirkişiler, dünya literatüründe olmayan bir şeyi keşfetmiş. Gazların buluşmasından bahsetmiş" dedi. Olayın oluş şeklini araştırmak için tutukluluk süresinin infaza dönüşmemesi için tahliyesini de isteyen Can Gürkan, "Haksız bir raporla linç edildik. Bu raporla da yok edilmek isteniyoruz. Gerçek ortayla çıksın, zaten onlar gereken cezayı görecekler. Adalet linç etme üzerine olmamalı. Adalet gerçeğe ulaşmakla hükümlüdür" dedi. Can Gürkan, ayrıca bilirkişiler hakkında suç duyurusunda bulunulmasını da istedi.  'BİLİM İNSANLARININ RAPORUNA ÜZÜLDÜM' Tutuklu sanıklardan Genel müdür Ramazan Doğru, şirketlerin koordinasyonundan görevli olduğunu, ocakta ne tür işlemlerin yürütüldüğünden haberi olmadığını, ancak işçilere gaz maskesi konusunda bilimsel eğitim verdiklerini savundu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ramazan Doğru Haberleri | Ramazan Doğru Kimdir - Haberler - Sayfa 5 - Ramazan Doğru haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ramazan Doğru kimdir, hayatı ve biyografisi. Soma Davası'nda Eski Yönetim Kurulu Başkanı Gürkan İlk Kez İfade Verdi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.4.2021 15:41:04. #1.16#

title