Ramazan Doğru Haberleri

Ramazan Doğru haber, Ramazan Doğru son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ramazan Doğru - 15.06.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
Maden faciasında hayatını kaybeden Kader Yıldırım'ın annesi Elmas Kaya ise gazetecilere, "Oraya çıkıyorlar, kem-küm yalan konuşuyorlar. Yalan konuştukları belli. 'Ben çıktım peşimden patlama oldu, her şey düzgündü' diyor. Bu 5-10 dakika içinde nasıl patlama oluyor. Ramazan Doğru'ya sığınmışlar, kurtaracağız diye geberiyorlar" iddiasında bulundu.
Ramazan Doğru - 15.06.2015
Aa Günün
Mahkeme salonunda tutuklu sanıklar Soma Kömürleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Genel Müdür Ramazan Doğru, İşletme Müdürü Akın Çelik, Teknik Müdür İsmail Adalı, teknik nezaretçi Ertan Ersoy, vardiya amirleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık ve Mehmet Ali Günay Çelik, 37 tutuksuz sanıktan 33'ü ile mağdur aileleri ve sanıkların avukatları hazır bulundu.
Ramazan Doğru - 15.06.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
Mahkeme salonunda tutuklu sanıklar Soma Kömürleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, genel müdür Ramazan Doğru, işletme müdürü Akın Çelik, teknik müdür İsmail Adalı, teknik nezaretçi Ertan Ersoy, vardiya amirleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık ve Mehmet Ali Günay Çelik, 37 tutuksuz sanıktan 33'ü ile mağdur aileleri ve sanıkların avukatları hazır bulundu.
Ramazan Doğru - 13.06.2015
Soma Maden Faciası Davasına Pazartesi Devam Edilecek
Manisa'nın Soma ilçesinde 13 Mayıs 2014 tarihinde, Soma Kömür İşletmeleri A.Ş.'ye ait Eynez maden ocağında meydana gelen ve Türkiye'yi yasa boğan faciada 301 madencinin şehit olmasıyla ilgili davaya pazartesi günü devam edilecek. Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi’nde 13 Nisan’da başlayan ve sekizi tutuklu 45 sanığın savunma yaptığı ilk duruşma iki hafta sürmüş, 15 Haziran’a ertelenmişti. Yine iki hafta sürmesi beklenen ikinci duruşmada, sanıkların çapraz sorgusuna geçilecek. Aralarında Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Genel Müdür Ramazan Doğru ile İşletme Müdürü Akın Çelik'in de bulunduğu 45 sanık, Mahkeme Başkanı Aytaç Ballı ve üye hakimlerle mağdur müşteki avukatlarının sorularını cevaplayacak.
Ramazan Doğru - 24.04.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
-Ocakta keşif yapılacak Ara kararda, tutuklu sanıklardan Ramazan Doğru'nun, iş hukuku ve maden hukuku konularında hukuki ve cezai sorumluluğun kendisine verilmediği itirazı üzerine açılan ve "Resmi belgede sahtecilik" suçu iddiasıyla İstanbul 62.
Ramazan Doğru - 24.04.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan davanın sekizinci oturumuna, sanıklar Soma Kömürleri A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Genel Müdür Ramazan Doğru, İşletme Müdürü Akın Çelik, mühendis Ertan Ersoy, Teknik Müdür İsmail Adalı, vardiya amirleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık ve Mehmet Ali Günay Çelik ile tutuksuz 37 sanıktan 28'i ile tarafların avukatları katıldı.
Ramazan Doğru - 22.04.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
Soma'daki maden faciasına ilişkin 8'i tutuklu 45 sanığın yargılandığı davada, tutuksuz sanıklardan elektrik mühendisi Ümit Şahin'in avukatı Gani Engin Ulusoy, madeni daha önce işleten Parkteknik şirketinin "iş güvenliği riski" nedeniyle madeni devrettiğini belirterek, aynı şartlarda ocağın çalıştırılmasında sorumluluğu bulunduğunu iddia ettiği kamu görevlileri ile o dönemdeki Soma Kömürleri AŞ yöneticileri hakkında suç duyurusunda bulunulmasını talep etti.
Ramazan Doğru - 22.04.2015
Soma Davasında Sanık Avukatları da Kamu Görevlilerini İşaret Etti
Davanın tutuklu sanıklarından İşletme Müdür Yardımcısı İsmail Adalı'nın avukatı Faruk Çalışkan ise mahkemede olmayanı ispat etmeye çalıştıklarını belirterek bilirkişi raporuna tepki gösterdi. Bilirkişinin bir şey görmeden, incelemeden rapor hazırladığını iddia eden Av. Çalışkan, "Bilirkişi raporu, müneccim raporudur." dedi. Savcılığın, "Deliller toplandı." diyerek maden ocağını teslim ettiğini de belirten Çalışkan, ancak delil karartma şüphesiyle tutukluluğun devamına karar verilmesinin çelişki olduğunu ifade etti. Sorumluların cezalandırılmasını mağdur ve müştekiler kadar kendilerinin de istediğini dile getiren Av. Çalışkan, müvekkilinin yazılı olarak tebliğ edilen işletme müdür yardımcılığı görevinin olmadığını ancak bütün kusurun bu görevinden dolayı atfedildiğini aktardı. Müvekkiliyle ilgili, işçileri dövdüğü şeklinde iddialar ortaya atıldığına da değinen Çalışkan, bunun belgelenmemiş, şikayete konu olmamış bir iddia olduğunu öne sürdü. Çalışkan, bilirkişi raporu için facia" benzetmesi yaptı. Bu sırada duruşma salonundaki bir şehit madenci eşi, "Ramazan Doğru, İsmail Adalı, eşimi kaç kez tehdit etti.
Ramazan Doğru - 22.04.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
Soma'daki maden faciasına ilişkin 8'i tutuklu 45 sanığın yargılandığı davada, tutuklu sanıklardan İsmail Adalı'nın avukatı Faruk Çalışkan, bilirkişi heyetinin raporunu olay yerine tam olarak gitmeden hazırladığını ve bunu da açık açık raporunda belirttiğini ifade ederek, "Bu rapor bilimsel bir rapor değil ancak kahinler, müneccimler raporu olur. Tahmin ceza hukuku ile bağdaşacak bir şey değildir" dedi.  Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan davanın yedinci oturumuna, tutuklu sanıklar Soma Kömürleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, genel müdür Ramazan Doğru, işletme müdürü Akın Çelik, mühendis Ertan Ersoy, teknik müdür İsmail Adalı, vardiya amirleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık ve Mehmet Ali Günay Çelik ile tutuksuz 37 sanıktan 33'ü ve tarafların avukatları katıldı.
Ramazan Doğru - 21.04.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
-"Hocam, nokta atışı yapamadın" Tutuklu sanıklardan şirketin genel müdürü Ramazan Doğru'nun avukatı Ömer Fatih Şimdi de müvekkilinin, Eynez ocağında işveren vekilliği görevi bulunmadığını söyledi.
Ramazan Doğru - 21.04.2015
Soma Davasında Sanık Avukatları Yeni Bilirkişi Talep Etti
Manisa'nın Soma ilçesinde 13 Mayıs 2014 tarihinde 301 madencinin can verdiği maden faciasına devam edildi. Davanın ilk duruşmasının 6. celsesinde sanık avukatları dinlendi. Genel Müdür Ramazan Doğru’nun avukatlarından Ömer Fatih, müvekkilinin 6 ayrı işletmenin genel müdürü olduğunu, altında 6 bin 500 kişinin çalıştığını, yoğun çalışmada her şeyi ayrıntısı ile kendi başına kontrol etmesinin mümkün olmadığını belirtti.
Ramazan Doğru - 21.04.2015
Soma Sanık Avukatlarından Yeni Bilirkişi Talebi
Soma'da, 301 işçinin ölümüne neden olan maden faciasının ardından Akhisar Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın 6'ncı oturumundan sanık avukatlarının ek savunmalarına geçildi. Soma A.Ş Sahibi Can Gürkan'ın avukatının ek savunmasının ardından Genel Müdür Ramazan Doğru'nun avukatları Ömer Fatih ve Ali Rıza Belgin dava ile ilgili ek savunmalarını yaptı.
Ramazan Doğru - 21.04.2015
Soma Davası'nda Söz Sırası Savunma Avukatlarında (3)
DOĞRU'NUN AVUKATI SAVUNMA YAPTI Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Genel Müdürü Ramazan Doğru'nun avukatı Ömer Fatih Şimdi, kazanın nedeninin ortaya çıkarılmasının önemli olduğunu söyleyerek, "Ramazan Doğru altı işletmenin genel müdürüdür.
Ramazan Doğru - 21.04.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan ve 13 Nisan Pazartesi günü görülmeye başlanılan davanın altıncı celsesinde, tutuklu sanıklar Soma Kömürleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Genel Müdür Ramazan Doğru, İşletme Müdürü Akın Çelik, Mühendis Ertan Ersoy, Teknik Müdür İsmail Adalı, vardiya amirleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık ve Mehmet Ali Günay Çelik, tutuksuz 37 sanıktan 28'i ile mağdur aileleri ve tarafların avukatları katıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ramazan Doğru Haberleri | Ramazan Doğru Kimdir - Haberler - Sayfa 10 - Ramazan Doğru haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ramazan Doğru kimdir, hayatı ve biyografisi. Soma Faciasında, 45 Sanık Bir Kez Daha Hakim Karşısında.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 20.4.2021 03:17:24. #1.16#

title