Ramazan Bayramı

İslam dininde ibadet sayılan orucun tutulduğu ve Kur'an'ın indirilmeye başladığı aydır Ramazan ayı. Bu ayın sonunda üç gün boyunca devam eden Şeker Bayramı da denilen Ramazan Bayramı kutlanır. Hicri takvimin Şevval ayı olan onuncu ayının ilk üç gününde kutlanır Ramazan Bayramı.

RAMAZAN BAYRAMI HABERLERİ

Ramazan Bayramı - 18.05.2021
'lular Ramazan Bayramı'nda 33 milyon GB mobil internet kullandı
Vodafone, salgın önlemleri nedeniyle evlerde geçirilen Ramazan Bayramı'nda müşterilerine kesintisiz iletişim ayrıcalığı yaşatırken, Vodafone'lular, 4 günde yaklaşık 1,3 milyar dakika konuşma, 122 milyon SMS ve 33 milyon GB mobil internet kullanımıyla yeni bir rekora imza attı.
Ramazan Bayramı - 18.05.2021
Edirne'den kısa kısa
İl Göç İdaresi Müdürlüğü İkamet Çalışma Grup Başkanı Selim Akça'nın aracılığıyla yabancı uyruklu öğrencilerle online görüşen Aşılıoğlu, öğrencilerin Ramazan Bayramı'nı kutladı, eğitim ve öğretim hayatlarında başarı diledi.
Ramazan Bayramı - 17.05.2021
Son dakika gündem: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından millete seslendi: (5)
İsrail'in 2008'den itibaren Gazze ve diğer Filistin hedeflerine yönelik saldırılarının uluslararası alanda yeterli karşılığı bulamadığına işaret eden Erdoğan, şunları söyledi: "Ülkemizden Filistin'e yardım için giden bir uluslararası yardım organizasyonuna da uluslararası sularda saldıran İsrail, hukuk tanımazlığını burada bir kez daha göstermiştir. ya bunlar yavruları öldürecek kadar katil. Yavru, yavru... 5 yaşında 6 yaşındaki yavruları öldürecek kadar bunlar katil. Kadınları yerlerde süründürerek öldürecek kadar katil. Yaşlı insanları öldürecek kadar katil. Bunların eşi benzeri yok ve aynı suda maalesef beslenenler de bunları destekliyor. İsrail'in 2016 yılında Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin işgal altındaki Filistin topraklarında bulunan yasa dışı yerleşimleri hemen durdurması kararını tanımadığını açıklaması bile bu haydut devlete, bu terörist devlete karşı etkin tedbirler alınmasını sağlayamamıştır." ABD'nin ve bazı ülkelerin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıdıklarını ilan etmelerini hatırlatan Erdoğan, "Bu, katil devletin kan dökme iştahını artırmıştır. Üstelik bu korsan adımla 1967 antlaşmasının temelini teşkil eden bağımsız Filistin devletinin başkentinin Doğu Kudüs olacağı hükmü de fiilen uygulanamaz hale gelmiştir. İsrail'in artık her ramazan ayında tekrarlamayı alışkanlık haline getirdiği saldırıları ve katliamları 2021 yılında da özellikle bu Ramazan Bayramı'nı hepimize zehir etmiştir.
Ramazan Bayramı - 17.05.2021
TBMM Başkanı Şentop, Özbekistan Meclis Başkanı Ismailov ile telefonda görüştü
En kısa zamanda yüz yüze istişarelerde bulunma temennisini ileten Şentop, "Geçmiş Ramazan Bayramı'nızı tekrar tebrik ediyorum.
Ramazan Bayramı - 17.05.2021
TBMM Başkanı Şentop: Filistinli kardeşlerimizin arkasında duracağız (3)
ÖZBEKİSTAN ALİ MECLİSİ SENATO BAŞKANI NARBAYEVA İLE GÖRÜŞTÜ TBMM Başkanı Mustafa Şentop, bugün beşinci görüşmesini Özbekistan Ali Meclisi Senato Başkanı Tanzila Narbayeva ile yaptı. TBMM Başkanı Şentop görüşmede, "Sayın Başkan, zat-ı alinizin, aile fertlerinizin, dost ve kardeş Özbekistan halkının geçmiş Ramazan Bayramı'nı şahsım ve Türkiye Büyük Millet Meclisi adına tebrik ediyorum.
Ramazan Bayramı - 17.05.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından millete seslendi: (4)
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ramazan ayının ve Ramazan Bayramı'nın, salgın şartlarının yol açtığı masumluğun yanı sıra Filistin'den gelen acı haberlerin burukluğu içinde geçirildiğini dile getirdi.
Ramazan Bayramı - 17.05.2021
Washington Post: "Biden'ın duruşuna rağmen ABD'nin İsrail tartışmasının yönü değişiyor"
Demokrat Parti içindeki "çatlağın" büyüdüğünün altı çizilen analizde, ABD'nin önde gelen Müslüman-Amerikan kuruluşlarının da Biden'ın dün düzenlediği "Ramazan Bayramı" programını boykot ettiği anımsatıldı.
Ramazan Bayramı - 17.05.2021
CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı Açıklaması
İsrail'in Filistinlilere yönelik şiddetinin, Ramazan Bayramı boyunca dinmediğini, Gazze'de yaşananların dünyada haktan, hukuktan yana olan herkesin kalbini parçaladığını dile getiren Öztrak, bölgede kadın ve çocuklar başta olmak üzere yaşanan sivil can kayıplarının, dehşet verici boyutlara ulaştığını söyledi.
Ramazan Bayramı - 17.05.2021
Tokat ve Samsun'da belediye meclislerinden İsrail'e kınama
"Terör devleti İsrail, her ramazan ayında olduğu gibi bu ramazan ayında da Filistin halkına insanlık dışı saldırılarını sürdürdü." ifadesini kullanan Eroğlu, şöyle devam etti: "İsrail'in, Kudüs'te sivil ve savunmasız Filistin halkına yönelik uyguladığı şiddet, baskıcı politikaları ve ibadet özgürlüğünü engellemeye yönelik girişimleri, Ramazan Bayramı'nın hemen arifesinde vahim bir boyut kazanmıştır.
Ramazan Bayramı - 17.05.2021
Yeşilyurt Belediye meclisi İsrail'in saldırılarını kınadı
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan toplantıda, açılış ve yoklamanın ardından 05 Nisan 2021 Tarihli Toplantının karar özeti oy birliğiyle kabul edildi. Mazeretli oldukları için toplantıya katılamayan Meclis Üyelerinin dilekçeleri okunup kabul edilirken, gündem maddelerinin görüşülmesine geçmeden önce konuşan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, pandemi süreci, Ramazan Bayramı, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları ve 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramına ilişkin açıklamalarda bulundu.
Ramazan Bayramı - 17.05.2021
MASKİ'ye tam kapanma sürecinde tam not
Koronavirüs salgını sonrasında vatandaşa evinden çıkmadan hizmet ulaştırmak için yoğun mesai harcayan MASKİ Genel Müdürlüğü, 17 günlük tam kapanma süreci ve Ramazan Bayramı tatilinde de mesai mefhumu gözetmeksizin çalışmaya devam etti.
Ramazan Bayramı - 17.05.2021
TBMM Başkanı Şentop: Artık İsrail'e 'dur' demek, kararlar almak gerekiyor
TBMM Başkanı Şentop, Ramazan Bayramı nedeniyle Pakistan Milli Meclis Başkanı Asad Qaiser ve Kazakistan Meclis Başkanı Nurlan Nigmatulin ile telefonda görüştü.
Ramazan Bayramı - 17.05.2021
Samsun'dan kısa kısa
Ramazan Bayramı süresince kazaların azaltılması ile hız ihlallerinin önlenmesine yönelik yapılan denetim ve radar uygulamasında jandarma trafik timleri, hız limitini aşan araçları durdurarak toplamda 23 araç sürücüsüne 9 bin 49 lira para cezası uyguladı, 7 araç trafikten men edildi.
Ramazan Bayramı - 17.05.2021
Erenler ve Ferizli belediye meclislerinde İsrail'in saldırıları kınandı
İsrail'in, Kudüs'te çoluk çocuk demeden sivil ve savunmasız Filistin halkına yönelik uyguladığı şiddet ile ibadet özgürlüğünü engellemeye yönelik girişimlerinin, Ramazan Bayramı'nın hemen arifesinde vahim boyut kazandığını anımsatan Gündoğdu, şunları kaydetti: "İsrail, Filistin topraklarında insanlık ve savaş suçu işlemektedir.
Ramazan Bayramı - 17.05.2021
TBMM Başkanı Şentop, Kazakistan Meclis Başkanı Nigmatulin ile telefonda görüştü
Şentop, görüşmede, kardeş Kazakistan halkının geride kalan Ramazan Bayramı'nı tebrik etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Ramazan Bayramı Haberleri | Ramazan Bayramı Haber - Haberler - Sayfa 7 - Ramazan Bayramı haberleri, son dakika ramazan bayramı haber ve gelişmeleri burada. Kütahya Belediye Meclisi'nden İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarına tepki.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 26.07.2021 02:15:00. #1.13#

title