Ramazan Bayramı

İslam dininde ibadet sayılan orucun tutulduğu ve Kur'an'ın indirilmeye başladığı aydır Ramazan ayı. Bu ayın sonunda üç gün boyunca devam eden Şeker Bayramı da denilen Ramazan Bayramı kutlanır. Hicri takvimin Şevval ayı olan onuncu ayının ilk üç gününde kutlanır Ramazan Bayramı.

RAMAZAN BAYRAMI HABERLERİ

Ramazan Bayramı - 20.05.2021
Çakarlı araçla durdurduğu sürücüyü bıçakla yaralayan sanığa 8 yıl 4 ay hapis
Dadaş Aras, diğer suçlamalarla ilgili de Ramazan Bayramı sürecinde sanığın akrabalarının yanına gelerek pişmanlıklarını dile getirdiklerini ve sanık adına özür dilediklerini kaydederek, "Biz de onlara SMA Vakfına bağış yapmalarını söyledik.
Ramazan Bayramı - 20.05.2021
İslam düşmanlığının iki tezahürü: Mescid-i Aksa baskını ve Yeni Zelanda cami saldırısı
Bilindiği üzere, özellikle 11 Eylül sonrasında hemen her gün Batı ülkelerinde veya Hindistan başta olmak üzere bazı ülkelerde bu tür cami saldırıları olur ve bunlar çoğu zaman polis kayıtlarına dahi geçmez. Nitekim son 3-4 yıl içinde Kanada, İngiltere, Almanya ve Fransa'da ölümlerle sonuçlanan cami saldırılarına şahit olduk. Ancak Mart 2019'da Yeni Zelanda'da meydana gelen ve 52 Müslümanın şehit edilmesiyle neticelenen cami saldırısı diğerleriyle kıyaslandığında farklılık arz ediyor. Hatırlanacağı üzere, 2017 yılı başında Kanada'nın Quebec şehrinde Alexandre Bissonnette adlı ırkçının yaptığı cami saldırısında altı Müslüman hayatını kaybetmişti. Daha sonra Darren Osborne adlı terörist İngiltere'de Finsbury Park'taki cami saldırısını gerçekleştirmişti. Aynı yıl Newcastle'da Ramazan Bayramının birinci günü, bu kez bayramlaşan Müslümanların üzerine sürülen bir araçla beş kişi yaralanmıştı.
Ramazan Bayramı - 19.05.2021
Antalya'da İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırıları oluşturulan araç konvoyuyla protesto edildi
İsrail'in saldırılarında Ramazan Bayramı'ndan bu yana 200'den fazla Filistinlinin şehit edildiğini vurgulayan Ülgen, şunları kaydetti: "Binlerce Filistinli yaralandı.
Ramazan Bayramı - 19.05.2021
Alternatif Bank, bayram kredisi fırsatını 31 Mayıs'a uzattı
Alternatif Bank, müşterilerinin Ramazan Bayramı dönemindeki ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik sunduğu avantajlı Bayram Kredisi fırsatını 31 Mayıs'a kadar uzattı.
Ramazan Bayramı - 19.05.2021
Bakan Kasapoğlu'ndan 19 Mayıs mesajı Açıklaması
Türk gençlerinin, görevlerinin farkında olduğunun altını çizen Kasapoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: "En son İsrail'in Ramazan Bayramı'nı zehir etme amacıyla Kudüs ve Gazze'de gerçekleştirdiği saldırılara karşı en net tavır yine gençlerimizden gelmiştir.
Ramazan Bayramı - 18.05.2021
TBMM Başkanı Şentop, Burkina Faso Ulusal Meclisi Başkanı Sakande ile görüştü
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Filistin'de yaşanan, dozajı mütemadiyen artan elim olaylar dünyadaki iki milyarı aşkın Müslümanı derinden rencide ediyor. Başta İSİPAB olmak üzere üyesi bulunduğumuz uluslararası parlamenter teşkilatları bu meseleye derhal tepki vermek için harekete geçirmemiz gerektiği kanaatindeyim." dedi.  TBMM Başkanı Şentop, bugün ikinci telefon görüşmesini Burkina Faso Ulusal Meclisi Başkanı Sakande ile yaptı. Mustafa Şentop görüşmede, "Zat-ı Alinizin, aile fertlerinizin, dost ve kardeş Burkina Faso halkının, geçmiş Ramazan Bayramı'nı tebrik ediyorum.
Ramazan Bayramı - 18.05.2021
İsrail'in Mescid-i Aksa ve Filistinlilere yönelik saldırıları TBMM Genel Kurulu gündeminde
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ala, Ramazan Bayramı'nı Filistinlilere zehir eden, kan ve gözyaşları içinde geçirmelerine neden olan İsrail'i şiddetle kınadığını, İsrail'in insanlık dışı, haydutça saldırılarını da lanetlediğini belirtti.
Ramazan Bayramı - 18.05.2021
AK Parti'li Çilez: "BM Güvenlik Konseyinin farklı bir sisteme kavuşturulmasının vakti gelmiştir"
Çilez, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, İsrail'in Filistin'deki saldırıları nedeniyle Ramazan Bayramı'nın bütün Müslümanlara zehir olduğunu belirtti.
Ramazan Bayramı - 18.05.2021
İsrail'in Mescid-i Aksa ve Filistinlilere yönelik saldırıları TBMM Genel Kurulu gündeminde
MHP'nin çözüm önerilerini paylaşan Akçay, şunları kaydetti: "İsrail, saldırılarına derhal son vermeli, işgal ettiği yerlerden geri çekilerek ateşkes rejimi tesis edilmelidir. Kudüs'te her dinin, her kültürün, her etnik yapının ortak paylaşım ve yönetimini esas alacak kalıcı bir irade kurulmalıdır. Kudüs'e özel statü verilmeli, oluşacak bu statünün muhtevasını üç semavi dinin temsilcileri mutabakat içinde belirlemelidir. Bölgede eşit, adil ve iki devletli sistemin kurulması için Birleşmiş Milletler (BM) harekete geçmeli, inisiyatif üstlenmeli ve caydırıcılığını kullanmalıdır. BM ve İslam ülkeleri öncülüğünde oluşturulacak bir koruyucu gücün, çatışma ve gerginlik alanlarına konuşlandırılarak saldırıların engellenmesi gündeme alınmalıdır. 1967 öncesi sınırları dikkate alınarak, başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız Filistin devleti uluslararası camiada tanınmalıdır. Türkiye, tarih ve kültür hafızasının müstesna bir parçası olan Filistin için ne gerekiyorsa yapmaya hazırdır. Türkiye Kerkük'ten Kudüs'e, Telafer'den Kıbrıs'a, Kaşgar'dan Karabağ'a yapılan her saldırının, kurulan her tuzağın karşısındadır." "Kardeşlerimizin acılarını paylaşıyoruz" CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Ramazan Bayramı süresince İsrail'in Filistin'e yönelik şiddeti, çocukların gözyaşları ve akan kanın, yürekleri dağladığını söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Ramazan Bayramı Haberleri | Ramazan Bayramı Haber - Haberler - Sayfa 6 - Ramazan Bayramı haberleri, son dakika ramazan bayramı haber ve gelişmeleri burada. Ziraat Bankası saat kaçta kapanıyor 2021? Ziraat Bankası saat kaça kadar açık? Ziraat Bankası çalışma saatleri.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 25.7.2021 23:16:48. #1.14#

title