Ramazan Bayramı

İslam dininde ibadet sayılan orucun tutulduğu ve Kur'an'ın indirilmeye başladığı aydır Ramazan ayı. Bu ayın sonunda üç gün boyunca devam eden Şeker Bayramı da denilen Ramazan Bayramı kutlanır. Hicri takvimin Şevval ayı olan onuncu ayının ilk üç gününde kutlanır Ramazan Bayramı.

RAMAZAN BAYRAMI HABERLERİ

Ramazan Bayramı - 06.06.2021
Haftanın tarihine bakış
2018- Afganistan'da Taliban örgütü, tarihinde ilk kez Ramazan Bayramı için 3 günlük ateşkes ilan ettiğini duyurdu.
Ramazan Bayramı - 02.06.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TRT canlı yayınına konuk oldu: (6)
Erdoğan, yaklaşık 645 bin emeklinin maaşını 1500 liraya, tüm emeklilerin bayram ikramiyelerini de 1100 liraya yükselttiklerini hatırlatarak "Ramazan Bayramı'nı geride bıraktık, şimdi Kurban Bayramı geliyor.
Ramazan Bayramı - 01.06.2021
Sivas'ta tam kapanmada elektrik tüketimi arttı
Sivas'ta 2021 yılı Ramazan bayramında elektrik tüketimi 26 bin megavat saati bulurken tam kapanma süreci ile birlikte üç ilin toplam elektrik tüketimi yüzde 19,3 arttı.
Ramazan Bayramı - 01.06.2021
Antalya, Burdur ve Isparta'da "tam kapanma" ve bayramda elektrik tüketimi arttı
Şirketten yapılan açıklamada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı Türkiye genelinde uygulanan "tam kapanma" sürecinin ve Ramazan Bayramı'nın elektrik tüketim rakamlarını da etkilediği belirtildi.
Ramazan Bayramı - 31.05.2021
MÜSİAD SAMEKS mayısta 51,7 puana geriledi
SAMEKS'te tam kapama ve tatil süreci etkisi Yılın ikinci çeyreğine olumlu bir başlangıç yapan SAMEKS, mayıs ayı itibarıyla reel sektörde ivme kaybı yaşandığına işaret etti. Söz konusu dönemdeki 17 gün süren "tam kapanma" ve Ramazan Bayramı tatili sürecinin, ekonomik aktivite üzerindeki kısıtlayıcı etkisi hissedildi.
Ramazan Bayramı - 31.05.2021
Son dakika gündem: İsrail saldırısında evleri bombalanan 7 kişilik Ebu Hatab ailesinden geriye baba ve 4 yaşındaki kızı kaldı
Bayramın üçüncü günü evleri hedef alındı Gazze'nin kuzeyinde Ebu Hatab ailesinin yaşadığı ev, Ramazan Bayramı'nın üçüncü günü olan 15 Mayıs'ta İsrail saldırısının hedefi oldu.
Ramazan Bayramı - 29.05.2021
Ankara Üniversitesi yönetimi Filistinli öğrencilerle buluştu
Doktora yapmak için Gazze'den geldiğini dile getiren Albaik, şunları kaydetti: "Mücadelenin devam etmesi için eğitim çok önemli. Üniversitenin kapılarını bizlere açtınız, burada çok güzel bir eğitim alıyoruz. Bunun için Türkiye'ye ve sizlere çok teşekkür ediyoruz. Burada aldığımız eğitimle Filistin'e dönüp, halkımıza hizmet edeceğiz. Bizler mücadeleye devam edeceğiz. Bugüne kadar Filistin'i teslim etmedik, bundan sonra da teslim etmeyeceğiz. Filistin yakında özgür olacak, biz buna inanıyoruz." Albaik, Ramazan Bayramı öncesi Filistin'e ailelerini ziyarete giden öğrencilerden 10'unun saldırılar ve abluka nedeniyle Türkiye'ye dönemediğini ifade etti.
Ramazan Bayramı - 27.05.2021
Son dakika... "Minik Leyla cinayeti" davasının sanıkları yarın yeniden hakim karşısına çıkıyor
Kentte 15 Haziran 2018'de Ramazan Bayramı dolayısıyla ailesiyle dedesini ziyarete gittiği Bezirhane köyünde kaybolduktan 18 gün sonra cansız bedenine ulaşılan 4 yaşındaki Leyla Aydemir'in ölümüne ilişkin dava, Erzurum Bölge Adliye Mahkemesi 1.
Ramazan Bayramı - 26.05.2021
Eşi ve 4 çocuğunu kaybetmesine rağmen metanetini koruyan Gazzeli baba, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yardım istedi
Eşi Maha ve çocuklarının bayramlaşmak için akrabalarının evine gittiğini ifade eden Hadidi, şöyle devam etti: "Eşim, bayram günü çocukların bayramlıklarını giydirmiş güzel, neşeli ve eğlenceli bir gün geçirmek için oyuncakları da yanına alarak akrabalarının evine gitti. Ancak işgal güçlerinin savaş uçakları herhangi bir uyarı yapmadan onları bombaladı. Bildiğiniz gibi Ramazan Bayramı günlerini yaşıyorduk.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Ramazan Bayramı Haberleri | Ramazan Bayramı Haber - Haberler - Sayfa 4 - Ramazan Bayramı haberleri, son dakika ramazan bayramı haber ve gelişmeleri burada. Bağcılar Belediye Başkanlığından İhale İlanı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 25.7.2021 23:23:37. #1.15#

title