Ramazan Bayramı'na Doğru

Ramazan Bayramı'na Doğru

Bilecik Valisi Tahir Büyükakın, CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün ve Belediye Başkanı Nihat Can, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Ramazan Bayramı'na Doğru

Bilecik Valisi Tahir Büyükakın, CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün ve Belediye Başkanı Nihat Can, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Vali Büyükakın, mesajında, bayramların, insanları birbirine yaklaştıran, kaynaştıran yüreklerde sevgiye ve saygıya dayalı, içten, samimi dostlukların gelişmesine, güçlenmesine vesile olan önemli ve değerli günler olduğunu kaydetti.

Ramazan Bayramı'nı kutlayarak, tüm insanlığa, barış, huzur, sağlık ve mutluluk getirmesi temennisinde bulunan Büyükakın, şunları ifade etti:

"Tarihimizin derinliklerinden gelen ve yardımlaşma geleneğinin en güzel örneğinin yaşandığı, manevi yönden büyük değeri olan bu özel günleri, gelecek nesillere en güzel şekilde bırakabilmek için bayramlarımızı büyüklerimizle, gençlerimizle ve çocuklarımızla hep birlikte karşılamalıyız. Değer yargılarımıza sahip çıkarak, geçmiş ile gelecek arasındaki kültür köprülerimizi sağlamlaştırmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle, bizleri manevi iklimiyle saran, kaynaştıran ve kucaklaştıran Ramazan Bayramını kutluyorum."

Milletvekili Tüzün

Milletvekili Tüzün ise tüm millet olarak birlik ve beraberlik duygularının en güçlü yaşandığı, bir arada tutan en sağlam bağlardan birinin, dini ve milli bayramların yarattığı ortak coşku olduğunu bildirdi.

Kucaklaşmayı, barışı, huzuru, mutluluğu, dostluğu, sevgiyi, saygıyı, barışı, hoşgörüyü, insanı insan yapan değerlerin yaşanmasına ve paylaşılmasına fırsat yaratan bayramların, toplumun hayatında eşsiz bir yerinin bulunduğunun altını çizen Tüzün, şunları kaydetti:

"Bizler için bayramlar dayanışmadır, acıları ve sevinçleri paylaşmadır. Bir Ramazan ayını daha geride bırakarak bayrama kavuştuk. Ramazan ayı boyunca kardeşlik iklimini, dayanışmayı, yardımlaşmayı yaşadık, ekmeğimizi, suyumuzu bölüştük. Ramazan Bayramınızı kutlarken diyorum ki gelin bir olalım, el ele verelim, birlikte mücadele edelim, barış, dostluk, dayanışma ve kardeşlik duygularıyla kucaklaşalım. Bu duygu ve düşüncelerle birlik, beraberlik, hoşgörü, dayanışma ve paylaşma duygusunun arttığı, huzur dolu günler umuduyla Ramazan Bayramınızın hayırlı olmasını dilerim."

Belediye Başkanı Can

Belediye Başkanı Can da özellikle İslam aleminde, birlik, beraberlik, kardeşlik ve huzura ihtiyacın fazlaca hissedildiği şu günlerde, tüm İslam aleminin sevinç ve mutlulukla gireceği bir Ramazan Bayramı olması temennisinde bulundu.

Ramazan Bayramının, İslam coğrafyasında huzur ve sükunete vesile olmasını dileyen Can, "Bizler ülkemizde ve Bilecik'imizde Ramazan ayını çok verimli ve faydalı bir şekilde geçirdik. Ancak İslam coğrafyasında, özellikle Filistin ve Gazze başta olmak üzere dünyanın birçok noktasında yaşanan zulüm ve savaş, Ramazan'ın manevi güzelliğine gölge düşürdü. Bizler bu anlamda gelecek bayramı, bu zulüm ve savaşın bitmesine vesile olmasını Yüce Allah'tan diliyoruz." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA