Ramazan Bayramı'na Doğru

Ramazan Bayramı'na Doğru

Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Murat Zorluoğlu, Ramazan Bayram'ında alınacak önemler ve verilecek hizmetlerle ilgili basın toplantısı düzenledi.

Ramazan Bayramı'na Doğru

Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Murat Zorluoğlu, Ramazan Bayram'ında alınacak önemler ve verilecek hizmetlerle ilgili basın toplantısı düzenledi.

Valilik Ali Paşa Toplantı Salonu'nda düzenlenen toplantıda konuşan Vali Zorluoğlu, ilk olarak ramazan ayı boyunca Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen ramazan etkinliklerine değindi.

Ramazan Bayramı'nda alınan tedbirlerle ilgili bilgiler veren Zorluoğlu, şöyle konuştu:

"Bizler devlet, valilik ve belediyeler olarak Ramazan Bayramı'nı vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde geçirebilmeleri, alışveriş, mezarlık ve ziyaretlerini yapabilmeleri için bir dizi tedbir planladık. Bu çerçevede Van İl Emniyet Müdürlüğümüzce 28 il merkezinde, 16 da il merkezi dışındaki yerlerde olmak üzere toplam 44 ilave trafik ekibi oluşturduk. Çünkü bayramlarda trafik kazalarında artış oluyor ve millet olarak bunlardan çok büyük üzüntü duyuyoruz. İlimizde geçtiğimiz dönemde de aldığımız tedbirler neticesinde çok şükür ölümlü trafik kazalarında önemli oranda azalışlar var. Bu sene de bayram öncesi, bayramda ve bayram sonrasında trafik kazaların olmaması veya minimum düzeyde olması için çok ayrıntılı tedbirler planlandı."

Alınacak asayiş tedbirleriyle ilgili bilgiler veren Zorluoğlu, "Bir diğer önemli konusuysa trafiğin dışında genel asayişle alakalı olarak ilave tedbirler alıyoruz. Çok miktarda insanımız cadde ve sokaklarda oluyor. Bir takım hadiselerin yaşanmaması adına, gerek yaya devriyelerimiz, gerekse de diğer tedbirlerimiz yoğun bir şekilde planlandı. Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma olarak bu süreç içerisinde vatandaşlarımız için 7 gün, 24 saat hazır halde olacağız." dedi.

Arife Günü'nden itibaren belediyeye ait 95 otobüsün bayramın son güne kadar ücretsiz hizmet vereceğine değinen Zorluoğlu, ayrıca 65 yaş üstü vatandaş, engeliler ve gaziler için alınan karar doğrultusunda halk otobüslerine, Büyükşehir Belediyesi tarafından ödeme yapılacağını vurguladı.

Toplantı sonunda, İskele Caddesi projesi kapsamında yüklenici firma Zibek Yapı İnşaat ile sözleşme imzalandı.

Toplantıya İl Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekici, Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Yaşar, Zabıta Daire Başkanı Osman Sevinç ve yüklenici firma temsilcileri katıldı.