Ramazan Bayramı Kutlanıyor

Ramazan Bayramı Kutlanıyor
Anadolu Ajansı - Haberler | Güncel

Sakarya ve Zonguldak'ta vatandaşlar, Ramazan Bayramı nedeniyle camileri doldurdu ve bayram namazı kıldı.

Sakarya ve Zonguldak'ta vatandaşlar, Ramazan Bayramı nedeniyle camileri doldurdu ve bayram namazı kıldı.

Sakarya'nın Erenler ilçesindeki Mimar Sinan Camisi'ne gelenler, bayram namazı için saf tutarak namazlarını eda etti. Cemaat, bayram namazını kıldıktan sonra, okunan hutbe ve duanın ardından birbirleriyle caminin bahçesinde bayramlaştı. Daha sonra mezarlıkları ziyaret edenler, Kur'an-ı Kerim okudu ve dua etti.

Kentteki diğer camilerde de bayram dolayısıyla yoğunluk yaşandı.

Valilikte bayramlaşma programı

Sakarya Valiliğince Serdivan ilçesindeki Türkiye Vagon Sanayi AŞ'nin lokalinde bayramlaşma programı düzenlendi.

Programa, Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli, AK Parti Sakarya milletvekilleri Ayhan Sefer Üstün, Mustafa İsen, Ali ihsan Yavuz, Recep Uncuoğlu, CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahmut Kösemusul, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, gaziler ve vatandaşlar katıldı.

Zonguldak

Zonguldak'ta da kent merkezi ve ilçelerdeki camilere giden vatandaşlar, bayram namazı kıldı ve bayramlaştı.

Bayramın ilk gününde ayrıca şehitlikte ziyaretçi yoğunluğu yaşandı. Asri Mezarlıkta bulunan şehitliğe gelen şehit yakınları Kur'an-ı Kerim okudu, dua etti.

Öte yandan Zonguldak Camlı Köşk'te gerçekleştirilen etkinlikte, Vali Ali Kaban, 3. Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Birol Şimşek, AK Parti Zonguldak milletvekilleri Hüseyin Özbakır, Özcan Ulupınar ve Faruk Çaturoğlu, CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpçu, Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar bayramlaştı.

Daha sonra protokol üyeleri, 3. Jandarma Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanlığı, İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Gaziler Derneği ve huzurevini ziyaret etti.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title