Ramazan Bayramı Kutlanıyor

Ramazan Bayramı Kutlanıyor
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Hatay Valisi Ercan Topaca, Ramazan Bayramı dolayısıyla halkın ve güvenlik güçlerinin bayramını kutladı.

Hatay Valisi Ercan Topaca, Ramazan Bayramı dolayısıyla halkın ve güvenlik güçlerinin bayramını kutladı.

Vali Topaca, ilk olarak Antakya Belediye Parkı'nda gerçekleştirilen programda vatandaşların bayramını kutlayarak bir süre sohbet etti.

Bayramlaşma programına Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, AK Parti Hatay Milletvekilleri Adem Yeşildal, Orhan Karasayar, CHP Hatay Milletvekilleri Hilmi Yarayıcı, Mevlüt Dudu, Serkan Topal, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Turgay Aras, İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileriyle vatandaşlar katıldı.

Vali Topaca, daha sonra Hatay Polisevi ve İl Jandarma Komutanlığı'na giderek güvenlik güçlerinin Ramazan Bayramı'nı kutladı.

Hatay Polisevi Toplantı Salonu'nda konuşma yapan Topaca, bayramın güvenlik güçlerine ve ülkeye hayırlar getirmesini diledi.

Bayramların önemli dini günlerden birisi olduğunu ifade eden Topaca, şöyle devam etti:

"Bayramlar aramızdaki kırgınlıkları, küskünlükleri, kavgaları ortadan kaldırmak ve bunları sevgiye, saygıya ve merhamete dönüştürme zamanıdır. Bayram yardımlaşma ve birbirimize hoşgörüyle bakma zamanıdır. Güvenlik güçlerimiz herkesin dinlendiği ve uyuduğu saatte iş başındalar. Bütün risklere onlar muhataptır. Riskleri yerine göre kendi hayatını feda ederek ortadan kaldırırlar. Halkımızın yolda, sokakta, alışverişte, çarşıda, pazarda, her yerde ve her zaman 24 esasına göre sağlıklı bir şekilde hayatını devam ettirmesi güvenlik güçlerimizin gayretiyle ve yaptığı fedakarlıklarla oluyor."

Bu arada Dörtyol Kaymakam vekili ve Erzin Kaymakamı Hasan Yaman, AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu ve Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy da Atatürk Parkı'nda kurum müdürleri, sivil toplum örgütü temsilcileri ile vatandaşların bayramlarını kutladı.

Yaman, etkinlikte yaptığı konuşmada bayramların birlik, beraberlik duygularının güçlendiği, kırgınlıkları unutturarak kardeşliği pekiştiren, millet olma bilincini en üst düzeyde hissettiren özel günler olduğunu kaydetti.

Yayladağı Kaymakamı Alpaslan Altınışık da hükümet konağı önünde halkla bayramlaştı.

Bayramlaşma programına Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Kalkan, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyacı, AK Parti Hatay Milletvekili Adem Yeşildal,  İlçe Emniyet Amiri Hasan Kılıç, AK Parti İl Başkanı Ahmet Atınç, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title