Ramallah: Kuveyt'ten Filistin'e 30 Milyon Dolarlık Yardım

Ramallah: Kuveyt'ten Filistin'e 30 Milyon Dolarlık Yardım

Filistin Lideri Mahmud Abbas'ın Genel Sekreteri Refik El Hüseyni, Filistinli Polis ve Güvenlik Güçlerinin Maaşlarının Ödenmesi İçin Kuveyt'in 30 Milyon Dolarlık Bağışta Bulunduğunu Açıkladı.

Ramallah: Kuveyt'ten Filistin'e 30 Milyon Dolarlık Yardım

Filistin Lideri Mahmud Abbas'ın Genel Sekreteri Refik El Hüseyni, Filistinli polis ve güvenlik güçlerinin maaşlarının ödenmesi için Kuveyt'in 30 milyon dolarlık bağışta bulunduğunu açıkladı.

Kuveyt'in 30 milyon dolarlık bir yardımda bulunduğunu açıklayan Filistin Lideri Abbas'ın Genel Sekreteri Hüseyni, Kuveyt'ten gelen 30 milyon dolarlık yardımın polis ve güvenlik görevlilerinin maaşlarının ödenmesi için kullanılacağını kaydetti. Abbas'ın destekçilerinden ve Hamas taraftarlarından oluşan güvenlik güçleri geçtiğimiz ay gösteri yürüyüşleri düzenleyerek, aylardır alamadıkları maaşlarının ödenmesini talep etmişti.

Filistin'de Hamas'ın iktidara gelmesinin ardından, İsrail'i tanımadığı ve silah bırakmayı reddettiği için batılı ülkelerin yardımları dondurması üzerine zorda kalan Hamas yönetimi, yaklaşık 170 bin devlet memurunun maaşını mart ayından bu yana ödeyememekte.

Kaynak: İHA