Ramadi'deki Bombalı Saldırı

Ramadi'deki Bombalı Saldırı

Irak'ın Ramadi Kentindeki Bir Futbol Sahası Yakınında Bomba Yüklü Araçla Gerçekleştirilen Saldırıda, Saha İçinde Top Oynayan Yaşları 10 İla 15 Arasında Değişen 18 Iraklı Çocuğun Hayatını Kaybettiği Bildirildi.

Ramadi'deki Bombalı Saldırı

Irak'ın Ramadi kentindeki bir futbol sahası yakınında bomba yüklü araçla gerçekleştirilen saldırıda, saha içinde top oynayan yaşları 10 ila 15 arasında değişen 18 Iraklı çocuğun hayatını kaybettiği bildirildi.

Irak Savunma Bakanlığı yetkilileri, akşam saatlerinde Irak'ın batısındaki Ramadi kentinde futbol sahası yakınında havaya uçurulan bomba yüklü aracın 18 çocuğun ölmesine neden olduğunu ifade etti. Aracın futbol sahası yakınına park edilmiş halde bırakıldığını, daha sonra da patlatıldığını kaydeden bakanlık yetkilisi, saldırıda ölen çocukların yaşlarınınsa 10 ila 15 arasında olduğunu kaydetti.

Öte yandan Irak'taki ABD Ordusu, saldırıyla ilgili bir bilginin kendilerine ulaşmadığı açıklamasında bulundu. Açıklamada, ABD askerlerinin bulunduğu bölgede duyulan güçlü bir patlamanın, 30 kişinin yaralanmasına neden olduğuyla ilgili bir bilginin kendilerine ulaştığı bildirildi. Ayrıca ABD Ordusu, saldırıda hiç kimsenin ölmediğini, yaralılardan birininse hayati tehlikesinin devam ettiğini ifade etti.

(AFP-OYK-OYK-RO-D)

Kaynak: İHA