Ramadi: ABD, Ramadi'de Bir Kez Daha Sivil Hedefleri Vurdu

Ramadi: ABD, Ramadi'de Bir Kez Daha Sivil Hedefleri Vurdu

Irak'taki ABD Güçlerinin, Ülkenin Batısındaki Ramadi'de Hava Destekli Yürüttüğü Operasyonda Akşam Saatlerinde Bir Kez Daha Sivil Hedefleri Vurduğu Bildirildi. Yerleşim Bölgelerindeki Ev ve Camilerin Hedef Alındığı Saldırılarda 7 Iraklının Hayatını Kaybettiği Belirtiliyor.

Ramadi: ABD, Ramadi'de Bir Kez Daha Sivil Hedefleri Vurdu

Irak'taki ABD güçlerinin, ülkenin batısındaki Ramadi'de hava destekli yürüttüğü operasyonda akşam saatlerinde bir kez daha sivil hedefleri vurduğu bildirildi. Yerleşim bölgelerindeki ev ve camilerin hedef alındığı saldırılarda 7 Iraklının hayatını kaybettiği belirtiliyor.

Yerel kaynaklardan alınan bilgilere göre, Irak'taki ABD güçleri, ülkenin batısındaki Ramadi kentinde hava destekli yürüttüğü operasyonda yine sivil hedefleri vurduğu ifade edildi. Bu akşam saatlerinde 7 sivilin öldüğü operasyon sırasında, gıda satışı yapılan dükkanlar ile cami, su ve elektrik santrallerinin hedef alındığı kaydedildi. ABD güçlerinin operasyonlarda doğrudan sivil hedeflere saldırmış olabileceği, bu tür eylemlerin ABD güçlerince sıklıkla tekrarlandığı belirtildi.

Uluslararası Af Örgütü de, geçtiğimiz günlerde yayımladığı bildiri ile Irak'taki ABD güçlerini, isyancılara karşı yürüttüğü operasyon sırasında kasten sivil hedefleri vurmakla suçlamıştı.

Kaynak: İHA