Ralston: 'ABD Türkler'e Verdiği Sözleri Tutmalı'

Ralston: 'ABD Türkler'e Verdiği Sözleri Tutmalı'

ABD'nin Terör Örgütü PKK ile Mücadeleden Sorumlu Özel Temsilciliği Görevinden Kısa Süre Önce İstifa Ettiğini Açıklayan Emekli Orgeneral Joe Ralston, ABD'nin, Terör Örgütü PKK Konusunda Türkiye'ye Verdiği Sözleri Tutmakta Başarısız Olduğunu Belirtti.

Ralston: 'ABD Türkler'e Verdiği Sözleri Tutmalı'

ABD'nin terör örgütü PKK ile mücadeleden sorumlu özel temsilciliği görevinden kısa süre önce istifa ettiğini açıklayan Emekli Orgeneral Joe Ralston, ABD'nin, terör örgütü PKK konusunda Türkiye'ye verdiği sözleri tutmakta başarısız olduğunu belirtti.

Neden istifa ettiğini açıklamayan Ralston, ABD'nin, farkında olmadan, Türklerle İranlılar'ı stratejik olarak bir araya gelmeye yönelttiğini savundu.

Ralston, ''ABD, Türkler'e verdiği sözleri tutmalı'' dedi.

ABD'nin kuzey Irak'taki güçlerinin komutanlığını yürüten Tümgeneral Benjamin Mixon, geçen hafta Pentagon'daki bir brifingde ABD'nin, terör örgütü PKK konusunda birşey yapmayı planlamadığını söylemişti.

Türk ordusunun kuzey Irak'a askeri operasyon düzenleyip düzenlemeyeceği yönündeki bir soru üzerine Ralston, ''ABD'nin hiçbir şey yapmaması durumunda, kendileri yapmak zorunda kalacaklar'' dedi.