Rahvan Atları Kudüs İçin Hazır

Rahvan Atları Kudüs İçin Hazır

Mardin’de kurulan "Kudüs Çadırına" destek vermek amacıyla atlarıyla gelen Rahvan Atları Kulübü üyeleri, Selahaddin-i Eyyubi’nin torunları olarak atlarıyla Kudüs’e gitmeye hazır olduklarını söyledi.

Rahvan Atları Kudüs İçin Hazır

Mardin'de kurulan "Kudüs Çadırına" destek vermek amacıyla atlarıyla gelen Rahvan Atları Kulübü üyeleri, Selahaddin-i Eyyubi'nin torunları olarak atlarıyla Kudüs'e gitmeye hazır olduklarını söyledi.

Mardin'de aralarında Memur-Sen, MÜSİAD, Ensar Vakfı, Cihannüma, Dost-Der ve İlim Yayma Cemiyeti'nin de yer aldığı sivil toplum kuruluşlarının oluşturduğu Mardin Kudüs Platformunca 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı'nda kurulan çadırda Kudüs nöbeti devam ediyor. Türkiye ve Filistin bayrakları ile 3 dilde pankart ve afişlerin asıldığı çadıra Mardinlilerden destek görüyor. Burada "Kudüs özgür olana dek" sloganıyla başlatılan ve her yaştan vatandaşın katıldığı nöbette Kur'an-ı Kerim okunuyor. Kudüs Çadırına bir destek de Mardin Rahvan Atları Kulübü'nden geldi. Kudüs nöbetine destek vermek amacıyla çadırın bulunduğu 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı'na atlarıyla gelen kulüp üyeleri, vatandaşların sevgi gösterisiyle karşılaştı.

Mardin Rahvan Atları Kulübü Başkanı Mehmet Emin Dündar, Kudüs'ün önemine değinerek "Canımız, malımız, her şeyimiz Mescid-i Aksa'ya feda olsun. Bizler ecdadımızın kazanımlarını bir türlü sahiplenemedik. Bugün Müslüman camiaya bakıyorsunuz, kan, gözyaşı ve ölüm var. Bu bize reva görülmüş. Yıllardır bize 'demokrasi ve adalet getireceğiz' diye 26 buçuk milyona yakın Müslüman'ı öldürdüler. Kudüs bizim davamızdır, ilk kıblemizdir. Canımız, malımız, her şeyimiz Mescid-i Aksa'ya feda olsun. Allah yoluna feda olsun. Ey Selahaddin-i Eyyubi'nin torunları! Bugüne bakarsanız birçok şeyi kaybettiğimizi görürsünüz. Bu yüzden bundan sonra silkelenmemiz lazım" dedi. - MARDİN