Advertisement

Rahvan Atları Cumhuriyet Koşusu"

Anadolu Ajansı - Haberler | Spor

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Koşu alanından detaylar-Koşudan ve atlardan detaylar-Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe'nin konuşması Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen "Rahvan Atları Cumhuriyet Koşusu" yapıldı.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Koşu alanından detaylar-Koşudan ve atlardan detaylar-Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe'nin konuşması Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen "Rahvan Atları Cumhuriyet Koşusu" yapıldı.Ürünlü Rahvan Atları Yarış Sahası'nda düzenlenen törende, Baş, Başaltı, Büyük Orta, Küçük Orta, Deste, Dörtlü Taylar, Üçlü Taylar, İkili Taylar, İthal Rahvan, Yerli Arap ve Yerli Doludizgin branşlarında yapılan yarışlarda dereceye girenler toplam 90 bin lira parayla ödüllendirildi. Yarışlarda ilk 4'e girenler, para ve kupa ödüllerini sevinçle aldı.Yarışları izleyen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Osmanlı'nın başkenti, UNESCO Dünya Kültürel Mirası Listesi'ne giren Bursa'nın tarihi ve kültürel birikimiyle kalkınmasını istediklerini vurgulayarak, ecdat yadigarı bin yıllık geleneğin geleneksel olarak düzenlenen yarışlarla Bursa'da yeniden yaşatıldığını belirtti.Rahvan atlarının kendilerini için ayrı yeri olduğunu belirten Altepe, "Bu atlar yürüyüşleriyle herşeyiyle asil atlar. Onlar ecdadımızı sırtında taşıyan atlar. Dünyaya ecdadımızın adalet götürmek için insanlığa medeniyeti öğretmek için ecdadımızı taşıdılar. Bunlar hakiki bizim kendi atlarımız. Bu yapılan etkinliklerle birlikte bu atlarımızın sayısı her geçen gün artıyor. Bu etkinliği her yıl yapıyoruz ve her yıl da daha da gelişiyor. Daha fazla da katılım oluyor" dedi.Törene, Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Başkanı İbrahim Burkay ve AK Parti Milletvekili Zekeriya Birkan da katıldı.

Rahvan Atları Cumhuriyet Koşusu'
Rahvan Atları Cumhuriyet Koşusu'
Rahvan Atları Cumhuriyet Koşusu'

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title