Rahvan Atçılar Halı Gecesinde Buluştu

Rahvan Atçılar Halı Gecesinde Buluştu

Aydın'ın Kuşadası İlçesinde Bu Yıl 9.'su Gerçekleştirilecek Rahvan At Yarışları'nda Koşacak Atların Sahipleri ile Biniciler, Yarış Öncesi Halı Gecesinde Bir Araya Geldi.

Rahvan Atçılar Halı Gecesinde Buluştu

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde bu yıl 9.'su gerçekleştirilecek Rahvan At Yarışları'nda koşacak atların sahipleri ile biniciler, yarış öncesi halı gecesinde bir araya geldi.

Her yıl ülkenin dört bir yanından gelen rahvan atların mücadele ettiği "Altın Kemer" ödüllü geleneksel Kuşadası Rahvan At Yarışları, bu yıl yeni bir heyecana daha sahne olacak. 27 Nisan Pazar günü Adagöl'de gerçekleştirilecek olan yarışlarda ödüller baş, baş altı, büyük orta, küçük orta, ayak, deste, A grubu ithal at ve B grubu ithal at kategorilerinde verilecek. Yarışmada dereceye giren atlara bin 500 YTL'den 6 bin YTL'ye kadar değişen para ödülleri verilecek.

Yarışlar öncesi rahvan atçılar, Kuşadası Belediye Düğün Salonu'nda düzenlenen geleneksel halı gecesinde bir araya geldi. Atların sahipleri ile binicilerin buluştuğu gece renkli görüntülere sahne oldu. Yerel sanatçılar, seslendirdikleri şarkılarla geceye renk kattı.

Kuşadası Belediye Başkanı Fuat Akdoğan, geleneklerin Kuşadası'nda yaşatılması için çeşitli projeler geliştirdiklerini belirterek, altın kemerli rahvan at yarışlarının da bunun bir parçası olduğunu söyledi. Türkiye'nin çeşitli noktalarından gelen rahvan atların mücadele edeceği Kuşadası yarışlarının, milli değerlerimize ve atalarımızdan miras kalan at sporları kültürüne sahip çıkmak açısından büyük önem taşıdığını belirten Akdoğan, bu geleneksel sporu yaşatmaktan son derece mutlu olduğunu kaydetti.

(ZH-CC-CC-Y)