Rahşan Ecevit: Davutoğlu'nun Bülent Ecevit Adına Özür Dileme Hakkı Yoktur

Rahşan Ecevit: Davutoğlu'nun Bülent Ecevit Adına Özür Dileme Hakkı Yoktur

Rahşan Ecevit, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları kongresinde, merhum başbakanlardan Bülent Ecevit adına özür dilemesine tepki gösterdi.

Rahşan Ecevit: Davutoğlu'nun Bülent Ecevit Adına Özür Dileme Hakkı Yoktur
17.03.2015 17:04 | Son Güncelleme: 17.03.2015 17:04

Rahşan Ecevit, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları kongresinde, merhum başbakanlardan Bülent Ecevit adına özür dilemesine tepki gösterdi. Ecevit, "Sayın Ahmet Davutoğlu'nun, yaptığı konuşma sırasında, bugün hayatta olmayan eşim Bülent Ecevit adına özür dileme hakkı yoktur." dedi.

Ecevit, konuyla ilgili olarak Elektronik Demokrasi Partisi Genel Başkanı Mehmet Emrehan Halıcı aracılığıyla yazılı bir açıklama yaptı. Rahşan Ecevit’in açıklaması şöyle: "Eşimin, kadınlarımızı örseleme ve incitme kastının kesinlikle olmadığını, inanç özgürlüğü gereği kadınlarımızın taktığı geleneksel başörtüsüne de karşı olmadığını çok iyi bilen Sayın Davutoğlu'nun, yaklaşan seçimlerde kadınlarımız üzerinden siyasi prim peşinde olduğu görülmektedir. O günkü tartışmada eşimin konuşmasının önü ve arkasını yok sayarak cımbızla seçilen sözlerinin amacının, belli bir ideolojinin simgesi biçimindeki türbanın TBMM Genel Kurulu'na girmesini engellemekti, yoksa inancı gereği takılan başörtüsüne karşı veya kadınlarımıza karşı söylenmemiştir. Eşimin amacına aykırı bir şekilde birtakım sözlerini, seçim için etik değerlere aykırı kullanan Sayın Davutoğlu'nun, eşimin işçi hakları konusunda getirdiği yeniliklerden, devlete alınacak memurlar için hak edenin girebileceği KPSS sistemini getirmesinden, AKP iktidarı bu güzel sistemi aşındırmıştır, ve en önemlisi yolsuzluklara karşı 'Nereden Buldun Yasası' gibi ki bu yasa AKP iktidarının başlangıcında kaldırılmıştır, güzel uygulamalardan bahsedememesinin takdirini kamuoyuna saygı ile duyururum.”

Kaynak: CİHAN

Şu an buradasınız: Rahşan Ecevit: Davutoğlu'nun Bülent Ecevit Adına Özür Dileme Hakkı Yoktur - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 12.7.2020 11:44:00. #1.14#
title