Rachel Corrie Haberleri

Rachel Corrie haber, Rachel Corrie son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Rachel Corrie 21.3.2013
Memur Sen: Kamuda Kıyafet Özgürlüğünde Mutabakat Sağlandı
"SENDİKACILIK, MİLLET İÇİN YAPILMALI" Türkiye'de sendikacılığın kutsal ve derin devlet ile güce yanaşmalık şeklinde gerçekleştiğini, Memur-Sen'in bu anlayışı değiştirdiğini söyleyen Gündoğdu, değerler sendikacılığı yaptıklarını belirterek, "Memur-Sen olarak özelde kamu görevlilerinin hak ve menfaatlerini, genelde ise haksızlığa uğrayan, mağdur edilen herkesin sözcülüğünü yapmak ve yardımına koşmak için sendikacılık yapıyoruz. Bu, bizim değerlerimizin gereğidir. Arakanlı Müslümanlar orada zulüm altında inlerken, biz buna kayıtsız kalamayız. İsrail tankları Filistinli çocukları, Amerikalı Rachel Corrie'i ezerken buna sessiz kalamayız.
Rachel Corrie 19.1.2013
Rachel'in Ailesi, İsrail Aleyhine Yasal Mücadeleden Vazgeçmiyor
Gazze Şeridi'nde 2003'te Filistinlilerin evlerinin yıkılmasına engel olmaya çalışırken iş makinesi tarafından ezilerek hayatını kaybeden Amerikalı barış eylemcisi Rachel Corrie'nin ailesi, İsrail devletine karşı yasal yollardan mücadeleye devam...
Rachel Corrie 26.11.2012
Kapadokya Platformu'ndan İsraile Kınama
ABD'li barış gönüllüsü Rachel Corrie, Gazze Şeridi'nde Filistinli'lerin evlerini yıkmak üzere harekete geçen bir İsrail buldozerinin önüne çıkmış ve bu buldozer tarafından ezilerek öldürülmüştü.
Rachel Corrie 21.11.2012
İsrail'e Tepkisi İçin Kızına Öldürülen ABD'li Barış Gönüllüsü 'Raşel' İsmini Verdi
Mardinli Mine ve Muzaffer Paşaoğlu çifti, Gazze'ye saldıran İsrail'e tepki göstermek için, yeni doğan kızlarına İsrail'in 9 yıl önce öldürdüğü barış gönüllüsü Rachel Corrie (Raşel) ismini verdi.
Rachel Corrie 17.11.2012
İsrail'in Öldürdüğü ABD'linin İsmini Kızına Verdi
Mardin'de bir kişi, yeni doğan kızına, 2003 yılında İsrail buldozeri altında kalarak ölen ABD'li barış gönüllüsü Rachel Corrie'nin ismini koydu.
Rachel Corrie 7.11.2012
Rachel Corrie'nin Anne ve Babası Gazze'de
Rachel Corrie'nin annesi Cindy ile babası Craig, kızlarının adını taşıyan Barış ve Adalet Vakfı'nı ziyaret için Gazze'ye geldi.
Rachel Corrie 6.11.2012
Rachel Corrie'nin Anne ve Babası Gazze'de
Gazze'de Filistinlilerin evlerini yıkmak üzere harekete geçen İsrail buldozerini engellemek isterken ezilen ABD'li barış gönüllüsü Rachel Corrie'nin anne ve babası Gazze'ye geldi.
Rachel Corrie 13.10.2012
Tekrar
-ÖZGÜRLÜK MÜCADELESİ VERENLER- İnsanlık tarihinde destansı mücadelelerin hepsinin adalet için girişilen çabaların bir sonucu olduğuna dikkati çeken Erdoğan, "Hiç uzağa gitmeye gerek yok. Yakın tarihte baktığımızda Gandi'yi, Malcom X'i, Mandela'yı, Aliya İzzetbegoviç'i görürüz. Bu muhteşem mücadele adamlarının zulme başkaldırmaktan talep ettikleri şey, kendi toplumlarının nezdinde bütün insanlık için adalet değil miydi? Filistin'de İsrail buldozerleri altında parçalanarak katledilen Rachel Corrie, zulme karşı adaletin safında yer aldığı için orada değil miydi?" diye sordu.
Rachel Corrie 29.9.2012
Barzani AK Parti Kongresi İçin Geldi
AK Parti'nin Ankara Spor Salonu'ndaki kongresinin saat 10.00'da başlaması bekleniyor. Kongreye Barzani'nin yanı sıra aralarında Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, Eski Almanya Başbakanı Gerhard Schröder'in de aralarında bulunduğu, yurt dışından 200'e yakın devlet adamı ve siyasetçinin katılması bekleniyor. İKİ ONUR KONUĞU AK Parti'nin kongre için 2 onur konuğu bulunuyor. Partinin Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan yardımcısı Ömer Çelik'in davet ettiği 4 onur konuğundan ikisi kongrede yer alacak. Kendisini yakarak Arap Baharı'nı başlatan Muhammed Bouazizi'nin annesi ve kız kardeşi ile Nobel Barış Ödülü sahibi Yemenli aktivist Tevekkül Karman yarın kongrede hazır bulunacak. İsrail ordusuna ait tankın ezerek öldürdüğü ABD'li aktivist Rachel Corrie'nin ailesi ile Van depreminde hayatını kaybeden Japon doktor Atsushi Miyazaki'nin ailesi ise mazereti olduğu için daveti kabul etmedi.
Rachel Corrie 29.8.2012
Filistinli Çocuklardan Rachel Corrie'ye Vefa
Filistinli çocuklar, İsrail buldozerinin altında ezilerek ölen Amerikalı aktivist Rachel Corrie'nin fotoğraflarını taşıyarak, İsrail mahkemesinin kararını protesto etti.
Rachel Corrie 29.8.2012
"Rachel Corrie Kararı İsrail Ordusunun Zihniyetini Yansıtıyor"
İsrail askerlerinin hiçbir uluslararası kurala bağlı kalmadan sivilleri öldürmesi bu ülkenin var olma hakkını öne sürerek ortaya koyduğu güvenlik paranoyasına bağlanıyor.
Rachel Corrie 28.8.2012
Gazze'de Hayatını Kaybeden Barış Eylemcisi Corrie'nin Davası
Gazze'de 2003 yılında bir buldozer tarafından ezilerek hayatını kaybeden barış eylemcisi Rachel Corrie'nin ailesinin orduya açtığı davanın İsrail mahkemesince reddedildi.
Rachel Corrie 28.8.2012
Gazze'de Hayatını Kaybeden Barış Eylemcisi Corrie'nin Davası
İsrail mahkemesi, 2003'te bir gösteri sırasında İsrail'e ait bir buldozer tarafından ezilen Amerikalı barış eylemcisi Rachel Corrie'nin ailesinin orduya açtığı davayı reddetti.
Rachel Corrie 28.8.2012
İsrail Mahkemesinden Skandal Karar
İsrail mahkemesi, Rachel Corrie'nin 2003 yılında orduya ait buldozer tarafından ezilmesini 'kaza' olarak kabul etti.
Rachel Corrie 17.3.2012
Sakarya Başörtüsü Platformu 341. Hafta Eylemi
Sakarya'daki 341. hafta açıklamasında başörtüsüne özgürlük mücadelesinde açılan davalarda para ve hapis cezaları verildiği belirtildi. Eylemde bölgemizdeki sorunların ancak ABD, NATO ve AB'den bağımsız birlikteliklerle çözülebileceği vurgulandı. Eylemde Halepçe ve Rachel Corrie de anıldı.
Rachel Corrie 3.6.2011
Furkan Doğan'a 2011 Yılı Rechel Corrie Ödülü
Furkan Doğan'a, Amerikan-Arap Ayrımcılıkla Mücadele Komitesi (ADC-The American-Arab Anti-Discrimination Committee) tarafından 2011 yılı Rachel Corrie ödülü verildi.
Rachel Corrie 3.6.2011
Rachel Corrıe Ödülü Furkan Doğan'a
2011 yılı Rachel Corrie ödülünün, İsrail'in Mavi Marmara gemisine düzenlediği saldırıda hayatını kaybeden ABD-Türk vatandaşı Furkan Doğan'a verileceği bildirildi
Rachel Corrie 3.6.2011
2011 Yılı Rachel Corrie Ödülü Furkan Doğan'a
2011 yılı Rachel Corrie ödülünün, İsrail'in Mavi Marmara gemisine düzenlediği saldırıda hayatını kaybeden ABD-Türk vatandaşı Furkan Doğan'a verileceği bildirildi.
Rachel Corrie 19.3.2011
Sakarya'da Libya Devlet Başkanı Kaddafi'ye Tepki
Libya'da Muammer Kaddafi'ye karşı mücadele eden 17 Şubat Hareketi'nin Türkiye halkına yönelik yazılan açık mektubu grup üyeleri adına Kadrican Mendi okudu. Mektupta şu ifadeler yer aldı: "17 Şubat Hareketi Gençliği özgürlük, hürriyet yolunda ve tertemiz şehitlerimiz için bu harekete kalkışmıştır.Türkiye'nin maslahatı Libya halkının maslahatı ile beraber olmaktan geçer. Türkiye halkının bu konudaki maslahatı da Libya'daki bu kalkışmaya/direnişe destek vermektir. Türkiye ve Libya'nın, her ili halkın bağları, 500 yılı aşkındır süregelen tarihi bağlardır. Sayın Başbakan Tayyip Erdoğan, Libya konusundaki demeçlerinde, 15 milyar dolarlık bir iş hacminin Libya halkı ile olan bu derin, tarihi bağlardan; bir diktatör ve evlatlarının, onların paralı askerlerinin katlettiği masum Libyalılardan, daha önemli gördüğünü mü isbat etmeye çalışıyor? Hür ve Özgür Türkiye Halkı! 17 Şubat Hareketi Gençliği olarak sizden yardım ve desteklerinizi, acımasız diktatör ve avenesine karşı bizimle dayanışma içinde olmanızı talep ediyoruz." Libya ve Bahreyn halklarıyla verilen dayanışma mesajlarının yanında 2003 yılında İsrail işgal güçlerine ait bir buldozer tarafından kasten ezilerek öldürülen barış gönüllüsü Rachel Corrie ve Saddam Hüseyin'in 1988 yılında Halepçe katliamında ölenler de anıldı.
Rachel Corrie 11.3.2011
"Benim Adım Rachel Corrie" Adlı Oyun Zksm’nde
Büyük İlgiyle Karşılanan "Benim Adım Rachel Corrie" Adlı Oyun Zksm'nde Sanat Severlerle Buluşuyor.
Rachel Corrie 10.3.2011
Alkışlar Rachel Corrie İçin
Evleri Yıkılan Filistinlilere Destek Vermek İçin Gönüllü Olan Ve İsrail Buldozeri Altında Kalarak Can Veren Rachel Corrie Kocaeli'nde Anıldı
Rachel Corrie 7.3.2011
Emel Sayın Konseri 15.00’da Başlayacak
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Kocaelili hanımlara muhteşem bir etkinlik düzenledi. Büyükşehir Belediyesi Basın yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı tarafından organize edilen programda Türk Sanat Müziği'nin hanımefendi sanatçısı Emel Sayın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde Kocaeli'nde konser verecek. Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleşecek olan konser 15.00'da başlayacak. İkbal Gürpınar'ın sunumu ve şiirleriyle renklenecek olan konseri hanımlar ücretsiz izleyebilecek. "BENİM ADIM RACHEL CORRİE" SAHNELENECEK Öte yandan Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında 9 Mart Çarşamba günü de tiyatro gösterisi gerçekleştirilecek. 16 Mart 2003 tarihinde Filistin'de, İsrail buldozerinin altında kalarak hayatını kaybeden barış gönüllüsü ABD'li Rachel Corrie'nin hayatını anlatan tiyatro gösterisi Şehir Tiyatroları'nın SDKM Sahnesi'nde 19.
Rachel Corrie 7.3.2011
Büyükşehir’den Kadınlar Günü’ne Özel Program
"BENİM ADIM RACHEL CORRİE" SAHNELENECEK Etkinlikler kapsamında 9 Mart Çarşamba günü de tiyatro gösterisi gerçekleştirilecek. 16 Mart 2003 tarihinde Filistin'de, İsrail buldozerinin altında kalarak hayatını kaybeden barış gönüllüsü ABD'li Rachel Corrie'nin hayatını anlatan tiyatro gösterisi Şehir Tiyatroları'nın SDKM Sahnesi'nde 19.
Rachel Corrie 18.2.2011
Mavi Marmara'da Ölen Furkan'ın Babası, Dava Açmak İçin ABD'ye Gitti
Avukat Ramazan Arıtürk, aldıkları rendevular neticesinde ABD Dışişleri, İçişleri, Adalet Bakanlıkları'nda üst düzey görüşmeler yapacaklarını söyledi. Arıtürk, "Aynı zamanda ABD vatandaşı olan Furkan Doğan'a yapılan insanlık dışı vahşetin sorgulanması, bu hesabın sorulmasını arzu ediyoruz. İsrail tankının altında ezilen Amerikalı genç kız Rachel Corrie'nin ailesiyle de buluşup ziyaretler yapacağız.
Rachel Corrie 28.1.2011
Rachel Corrıe'nin Hayatı Kendi Kaleminden Sahnede
İsrail Buldozeri Tarafından Ezilerek Hayatını Kaybeden Amerikalı Barış Gönüllüsü Rachel Corrie'nin Hayatı "benim Adım Rachel Corrie" İsimli Tiyatro Oyunuyla Sahnelendi.
Rachel Corrie 28.1.2011
Rachel Corrıe'nin Hayatı Kendi Kaleminden Sahnede
Rachel Corrıe'nin Hayatı Kendi Kaleminden Sahnede
Şu an buradasınız: Rachel Corrie Haberleri | Rachel Corrie Kimdir - Haberler - Sayfa 2 - Rachel Corrie haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Rachel Corrie kimdir, hayatı ve biyografisi. Rachel ve Mavi Marmara'dakiler İçin Adalet İstiyoruz.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 4.7.2020 05:45:40. #1.15#
title