Quetta: Pakistan'da Bombalı Saldırı: 2 Ölü, 15 Yaralı

Quetta: Pakistan'da Bombalı Saldırı: 2 Ölü, 15 Yaralı

Pakistan'ın Güneybatısındaki Baluchistan'da Bisiklete Sarılan Bir Bombanın Patlatılması Sonucu 1'i Çocuk 2 Kişi Hayatını Kaybetti, 15 Kişi de Yaralandı.

Quetta: Pakistan'da Bombalı Saldırı: 2 Ölü, 15 Yaralı

Pakistan'ın güneybatısındaki Baluchistan'da bisiklete sarılan bir bombanın patlatılması sonucu 1'i çocuk 2 kişi hayatını kaybetti, 15 kişi de yaralandı.

Baluchistan Polis Şefi Zahid Afaq, Quetta Jinnah Kasabası'nda bisiklete sarılmış bombanın patlatılması sonucu 7 yaşında bir kız çocuğu ile 28 yaşında bir kişinin hayatını kaybettiğini, 15 kişinin de yaralandığını duyurdu. Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, kimliği belirsiz bir kişi cadde üzerine bisikletini park ettikten sonra ortadan kaybolarak, bir süre sonra bisikletteki bombayı patlattı. Afaq, bisikletin oyun oynayan çocukların yakınına bırakıldığını, yaralanan çocukların derhal hastaneye kaldırıldığını, ancak 7 yaşındaki ağır yaralı kızın yolda hayatını kaybettiğini belirtti. Afaq, bisikletin üzerine yüklenen bombanın zaman ayarlı olduğunu düşündüklerini de sözlerine ekledi. Hastaneye kaldırılan yaralılardan 1 çocuk ile bir yetişkinin sağlık durumlarının ciddiyetini koruduğu bildirildi.

Saldırıyı henüz üstlenen olmazken, yetkililer, saldırıyı otonomi kurulmasını isteyen kabilelerin düzenlemiş olmasından şüpheleniyor. Saldırının düzenlendiği bölgede, 26 Ağustos tarihinde Nawab Akbar Bugti isimli kabile liderinin Pakistan Ordusu tarafından öldürülmesinden bu yana sürekli gerginlik yaşanıyor.