PYD Lideri Salih Müslim'den Rusya'ya Tam Destek

PYD Lideri Salih Müslim'den Rusya'ya Tam Destek

Haberler.com - Haberler | Güncel

Türkiye'nin Rus jetini düşürmesini değerlendiren PYD'nin Eş Genel Başkanı Salih Müslim Rusya'ya destek verdi, Türkiye'yi hedef aldı: Rus uçakları cihatçıları vuruyordu.

Türkiye'nin Suriye sınırında, sınır ihlali yapan ve peşpeşe yapılan uyarılara rağmen Türkiye sınırını ihlal etmeye devam eden Rus jetini düşürmesinin ardından bölgede tansiyon yükseldi. Olayı RS FM'e değerlendiren Salih Müslim Rusya'ya yönelik güzellemeler yaptı.

"ORADA SADECE TÜRKMENLER YOK"

Türkiye Suriye sınırında Rus jetini düşürdü. Bu olayın bölgede değiştireceği dengelere ve Türkiye'nin o bölgeye hassasiyetine de değindi. Salih Müslim, "Orada sadece Türkmenler yok." dedi.

"RUS UÇAKLARI CİHATÇILARI VURUYORDU"

Müslim, "Bölge tam olarak bataklığa dönüştü. Oradaki Suriye halkının demokratikleşme gibi istekleri vardı; ancak Türkiye başta olmak üzere dışarıdan gelen güçler ellerini içeriye uzatmakla bunu batırdılar. Uçak düşürülen yer Türkiye'nin sınırıdır. Lazkiye'ye yakındır. Orada toplu halde Türkmenler'in yaşadığı bir yer yok, Ermeniler gibi azınlıklar var. Türkiye iki senedir buraya cihatçı insanları getirip besliyor. Oradan El Nusra, IŞİD gibi gruplar çıkarılmıştı. Bu sabah geriye dönüldü, yine ağır silahlarla gruplar bölgeye girdiler. Rus uçakları da dağları ele geçirmeye çalışanları vuruyordu." ifadelerini kullandı.

Haber Yorumları (134)
CAYCUMALİ : Kürt degilmisin kalles sinizdir kaninizda VAR bozukluk .sende uyarildin gecersin Firatin karsi yakasina TC seni de mihlar
SERHAT: bakın bu suratsıza ey kürtler kimin ne mal olduğunu görün. vatana ihanet cezasız kalmaz.
SERHAT: seninde bir gün içabına bakacas kalleş herif.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title