Putin, Rüşvete Karşı Şeriat Yasalarının Uygulanmasını İstiyor

Putin, Rüşvete Karşı Şeriat Yasalarının Uygulanmasını İstiyor

Rusya Başkanı Vladimir Putin, Ülke Ekonomisinin En Önemli Sorunu Haline Gelen Yolsuzluğa Karşı Şeriat Yasalarının Uygulanmasını İstedi.

Putin, Rüşvete Karşı Şeriat Yasalarının Uygulanmasını İstiyor

Rusya Başkanı Vladimir Putin, ülke ekonomisinin en önemli sorunu haline gelen yolsuzluğa karşı şeriat yasalarının uygulanmasını istedi.


Önde gelen siyasi parti liderleriyle yaptığı görüşme sırasında rüşvet alan devlet memurlarına karşı çok sert cezalar alınmasını isteyen Putin, aynen şeriat düzeninde olduğu gibi, rüşvet alanların ellerinin kesilmesi gerektiğini söyledi.


Yeni Başkan Dmitriy Medvedev'in de hazır bulunduğu toplantı sırasında Kumünist Parti lideri Gennadi Zyuganov'un ülkedeki yolsuzluk oranının tüm normları aşarak yol verilmez boyutlara ulaştığını belirterek, devlet tarafından yolsuzluğa karşı daha ciddi önlemler alınması gerektiğinden söz ederken, "100 daireli bir bina inşaatına izin almak için 24 saat boyunca evrak için çeşitli makamlara koşturmak ve her uğradığın yerdeki kişilere de rüşvet vermek gerekiyor" şeklinde konuştu.


Bu sözler üzerine Putin, "Sözlerinize katılıyorum. Bu ellerin kesilmesi iyi olurdu, aynen orta çağlardaki gibi" sözleriyle karşılık verdi.


Zygaov'un böyle bir ugulamaya gidileceğinden kuşku duyduğunu belirtmesi üzerine konuşmasına devam eden Putin, "Yeter ki bir başlayalım. Bir daha hiç bir elin rüşvet için açılmadığını göreceksiniz" dedi.


(AK-NO-NO-D)

Kaynak: İHA