Putin'in Portreleri Gözden Düştü

Putin'in Portreleri Gözden Düştü

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in 2 Mart Tarihinde Yapılacak Devlet Başkanlığı Seçimleri Sonrasında Görevini Dmitriy Medvedev'e Bırakacağının Kesinleşmesi Üzerine Giderek Azalan Popülaritesi, Dükkanlardaki Putin Portrelerinin Satışlarını da Olumsuz Etkiledi.

Putin'in Portreleri Gözden Düştü
24.01.2008 22:52 | Son Güncelleme: 24.01.2008 22:52

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in 2 Mart tarihinde yapılacak devlet başkanlığı seçimleri sonrasında görevini Dmitriy Medvedev'e bırakacağının kesinleşmesi üzerine giderek azalan popülaritesi, dükkanlardaki Putin portrelerinin satışlarını da olumsuz etkiledi.

Rusya muhalefetine ait bir sitede yer alan habere göre, şimdiye kadar satış rekorları kıran Putin portrelerine ilginin son günlerde oldukça azalması üzerine, portreler indirimli fiyattan satışa sunuldu. Putin'in siyaset sahnesindeki yerini halefi Medevedev'e bırakarak gölgeye çekilmekte olduğu belirtilen haberde, popülaritesi hızla artmakta olan Medevedev portrelerinin ise satış patlaması yaptığı kaydedildi.

Rusya'da geçen yıldan itibaren Medvedev ismini markalaştırmak amacıyla harekete geçen çok sayıda firma, kendi ürünlerine Medvedev ismini vermek için telif hakları başvurusunda bulunmuştu.

(AK-OYK-OYK-OK-D)

Kaynak: İHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title