Putin'den Judo Dersleri Dvd'si

Putin'den Judo Dersleri Dvd'si

Rusya Başbakanı Vladimir Putin'in Judo Dersi Verdiği 79 Dakikalık Filminin Dvd'si Bugün 56'ıncı Doğum Günü Nedeniyle Ülkenin İkinci Büyük Kenti St. Petersburg'da Tanıtıldı.

Putin'den Judo Dersleri Dvd'si

Rusya Başbakanı Vladimir Putin'in judo dersi verdiği 79 dakikalık filminin DVD'si bugün 56'ıncı doğum günü nedeniyle ülkenin ikinci büyük kenti St. Petersburg'da tanıtıldı.

Rusya Başbakanlık Basın Merkezinden yapılan açıklamada, ''Vladimir Putin ile Judo Dersleri'' adı verilen ve 1999 yılında Putin'in yazdığı bir kitaptan uyarlanan filmin 4 bölümden oluştuğu kaydedildi.

Putin'in 12 ülkede yayımlanan kitabından uyarlanan filmde Putin de bir kaç judo tekniğini uygulamalı gösteriyor.

Vladimir Putin, filmle ilgili haberlerin basında yer almasının ardından yaptığı açıklamada, filmin kahramanının kendisi olmadığını belirterek, ''Filmin adı sadece reklam amacı taşıyor. Çünkü filmi izleyenler judonun sırrını benden değil, Japon sporculardan, Rus dünya ve olimpiyat şampiyonlarından öğrenecekler'' dedi.

Sporun sağlıklı yaşam için son derece büyük bir öneme sahip olduğunu söyleyen Putin, ''Spor olmayınca sadece sağlıklı yaşamdan değil, sağlıklı bir toplumdan bile bahsedilemez'' ifadelerini kullandı.

Kara kuşaklı judo kıyafetiyle rakibini yendiği bir karşılaşmaya da yer verilen filmde Putin, judo tarihi ve felsefesi hakkında da bilgi veriyor.

Kaynak: AA