Pursaklar'da Nezaket Okulu Her Geçen Gün Büyüyor

Pursaklar'da Nezaket Okulu Her Geçen Gün Büyüyor

Pursaklar Belediyesi Dede Torun Evi'ndeki Nezaket Okulu'na gelen çocuk sayısı her geçen gün artıyor.

Pursaklar'da Nezaket Okulu Her Geçen Gün Büyüyor

Pursaklar Belediyesi Dede Torun Evi'ndeki Nezaket Okulu'na gelen çocuk sayısı her geçen gün artıyor. Lokalde dedeleri ile bir araya gelen çocuklar burada görgü kurallarını öğreniyor.

Beden temizliğinden görgü kurallarına kadar birçok konunun anlatıldığı ve öğretildiği Nezaket Okulu, Pursaklar'da sistemli bir şekilde hizmetini sürdürüyor. 4 ila 6 yaş arasındaki yaklaşık 100 çocuğun katıldığı Nezaket Okulu'nda hem sabah hem de öğleden sonra eğitim veriliyor. Buraya gelen çocuklar uzman öğretmenler tarafından eğitiliyor. Öğrendikleri görgü kurallarını dedeleri ile uygulayan çocuklar aynı zamanda akranlarına da örnek oluyor.

Rehberlik ve psikolojik danışmanlık mezunu bayan öğretmenler tarafından verilen eğitimlerde çocuklar çeşitli aktiviteleri de gerçekleştiriyor. Eğlenerek öğrenen çocuklar hem eğitim sınıflarını kullanıyor hem de oyun alanlarında vakit geçiriyor. Verilen eğitimden memnun olduklarını ifade eden dedeler ise "Bizler torunlarımızla birlikte bu mekanlarda çocukluk anılarımızı paylaşıyoruz. Onlarla sohbet ediyor, yavrularımızın sorularına cevap veriyoruz. Bizim çocukluk anılarımızı torunlarımız ilgiyle dinliyor. Belediyemizin yavrularımıza sundukları bu imkanların önemini anlatıyoruz. Bunu yaparken de Başkanımız Selçuk Çetin'e teşekkür ediyoruz. Yavrularımız burada öğrendikleri saygı ve sevgiyi uyguluyorlar." dedi.