Püf Noktası Haberleri

Püf Noktası haber, Püf Noktası son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Püf Noktası - 11.01.2018
Fransa'dan Geldi, Alaşehir'de İstiridye Mantarı Üretti
ET KADAR PROTEİNLİ İstiridye mantarının et kadar proteinli olduğuna dikkat çeken Haldun Koca, "Kolesterolü düşürür. Kalp hastalıklarına iyi gelir. Antioksidandır. B vitamini ve demir bakımından zengindir. İlaç gibidir. Zaten ilaç sektöründe kullanılıyor. Ürettiğimiz mantarlar, kilosu 10 liradan piyasada satılıyor" dedi. Koca'nın üretim alanında incelemelerde bulunan Alaşehir İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Tarık Memiş de üzüm üretimine alternatif mantar üretimini genişletme çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Koca'nın kendi gayretleri ile mantar üretimine başladığına vurgu yapan Memiş, "İstiridye mantarı yetiştiriciliği konusunda teknik destek olarak kendisinin yanındayız. Özellikle bu işin püf noktası olan kompost yapımında da eğitimlerle vereceğiz.
Püf Noktası - 11.01.2018
Şehit Karı- Kocanın Köylüleri Korucu Oldu
ET KADAR PROTEİNLİ  İstiridye mantarının et kadar proteinli olduğuna dikkati çeken Koca, "Kolestrolü düşürür. Kalp hastalıklarına iyi gelir. Antioksidandır. B vitamini ve demir bakımından zengindir. İlaç gibidir. Zaten ilaç sektöründe kullanılıyor. Ürettiğimiz mantarlar kilosu 10 liradan piyasada satılıyor" diye konuştu.  Koca'nın üretim alanında incelemelerde bulunan Alaşehir İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Tarık Memiş de üzüm üretimine alternatif mantar üretemini genişletme çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Koca'nın kendi gayretleri ile mantar önütemine başladığına dikkati çeken Memiş, "İstiridye mantarı yetiştiriciliği konusunda teknik destek olarak kendisinin yanındayız. Özellikle bu işin püf noktası olan kompost yapımında da  eğitimlerle vereceğiz.
Püf Noktası - 11.01.2018
Fransa'dan Geldi, Alaşehir'de İstiridye Mantarı Üretti
ET KADAR PROTEİNLİ İstiridye mantarının et kadar proteinli olduğuna dikkat çeken Haldun Koca, "Kolesterolü düşürür. Kalp hastalıklarına iyi gelir. Antioksidandır. B vitamini ve demir bakımından zengindir. İlaç gibidir. Zaten ilaç sektöründe kullanılıyor. Ürettiğimiz mantarlar, kilosu 10 liradan piyasada satılıyor" dedi.  Koca'nın üretim alanında incelemelerde bulunan Alaşehir İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Tarık Memiş de üzüm üretimine alternatif mantar üretimini genişletme çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Koca'nın kendi gayretleri ile mantar üretimine başladığına vurgu yapan Memiş, "İstiridye mantarı yetiştiriciliği konusunda teknik destek olarak kendisinin yanındayız. Özellikle bu işin püf noktası olan kompost yapımında da eğitimlerle vereceğiz.
Püf Noktası - 14.12.2017
Yerli Üret, Yerli Tüket" Seferberliği
Toplantıda konuşan Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Yönetim Kurulu Başkanı Nail Olpak, acımasız, rekabetçi, çıkarların daha ön planda olduğu ve bu uğurda her şeyin mübah sayıldığı bir dönemde yaşadıklarını belirterek, "Özü, bu topraklarla yoğurulmuş olan bizlerin ortaya koyacağı değerler çok önemli. Vicdani, ahlaki, adil ve hem Hakk'a hem de halka hesap verebilir olmalı. Yani, bir anlamda tutarlılık, insani tutarlılık bence işin püf noktası.
Püf Noktası - 01.12.2017
Çok Kolaymış Dedirtecek İçli Köfte Tarifi - Nefis Yemek Tarifleri
Arap ülkesinden, Türk mutfağına dayanan lezzetiyle bilindik ve tanıdık bir tarif ile karşınızdayız. Gaziantep, Adana ve Malatya şehirlerimizde bolca tüketimi ve yöresellerimizden olan içli köfte tarifini sizlerle paylaşıyorum. Bulguru hamur haline getirerek kendine has oval şekil verilip, kıymalı iç harcı ile tadına doymayacak bir lezzet hali geliyor. İster haşlayarak isterde kızartarak tüketebileceğiniz içli köfte tarifini bütün püf noktası ile sizler için hazırladık.
Püf Noktası - 29.11.2017
Atb'nin Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı
Antalya Ticaret Borsası (ATB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, kırmızı et ithalatıyla ilgili "Üreticiyi üretimde tutacak kararlar bir an önce alınmalı, girdi maliyetleri düşürülmelidir. Bu işin püf noktası üretimdir.
Püf Noktası - 27.11.2017
Dha Yurt Bülteni-4
Rize ile bölgesinin sel ve heyelanlar konusunda hassasiyeti olduğunu ifade eden Vali Erdoğan Bektaş, araziye müdahalenin de zorunluluğuna dikkat çekti. Bölgenin insanının burada yaşamak, ev, yol, köprü ve çay bahçeleri yapmak zorunda olduğunu ifade eden Vali Bektaş, "Fakat burada araziyi kullanırken bilinçsiz yollarla müdahalede bulunmak zaten riskli olan arazinin riskini daha da artmasına sebep oluyor. Ufacık bir su yolunu bile değiştirdiğimiz zaman bunun büyük bir afete yol açabileceğinin bilincine varmamız lazım. Bunu yıllarca acı tecrübelerle öğrendik. Araziye bilinçsiz ve bilimden uzak müdahalenin bu konunun püf noktası.
Püf Noktası - 13.11.2017
Diyabet Hastası 6 Gün Koştu Türkiye'nin En Uzun Maratonunda 3'üncü Oldu
"DİYABET SPOR YAPMAK İÇİN BİR ENGEL DEĞİL" Kan şekerinin sürekli dengede tutulması için ölçüm yapılmasının çok önemli olduğunu söyleyen Açıkgöz, diyabetin spor yapmak için bir engel olmadığını belirtti ve şunları söyledi: "Tip 1 diyabetliyim ama sporcuyum. Ultra maraton koşuyorum ve bunu diyabetimi yöneterek yapıyorum. Diyabet tanım olarak bir hastalıktır ama yönetince hasta da hissetmiyorum kendimi. Daha önce de su sporları, bisiklet gibi başka sporlar yapıyordum ama diyabet tanısı aldıktan sonra 'Artık o kadar çok spor yapma' gibi tavsiyeler aldım. Etrafımdaki herkes daha fazla üzerime düşmeye başladı. Ben de biraz daha özenli davranmam gerektiğini anladım ve bunun üzerine 'Sporumu nasıl yapabilirim' diye düşünmeye başladım ve diyabetimi yöneterek ultra maratonlar koşabiliyorum." "TÜRKİYE'NİN EN UZUN MARATONUNU KOŞTUM" Türkiye'deki en uzun maraton olan Likya Yolu Ultra Maratonu'nu koşan Açıkgöz, toplam 240 kilometrelik bir mesafeyi 6 etap şeklinde koştuklarını söyledi ve bu maratonu sağlıklı bir şekilde nasıl tamamladığını şöyle açıkladı: "Diyabet yönetiminde en önemli şey kandaki şeker seviyesini 70 ile 140 olarak belirlenen sağlıklı aralıkta tutmak. Bu aralıkta tuttuğunuz sürece hiçbir sorun yok. Koşarken de bu aralıkta tutmaya özen gösteriyorum. Bu aralıkta tuttuğumu görmenin en önemli göstergesi de kan şekerimi düzenli olarak ölçmek. Tabii, kullandığınız kan şekeri ölçüm cihazı da güvenilir olmalı. Şekerimi ölçtüğümde ne kadar karbonhidrata ihtiyaç duyduğumu, ne kadar insüline ihtiyaç duyduğumu biliyorum ve buna göre yerine koyabiliyorum. Yerine koyduğum sürece de diyabetimi yönetmiş oluyorum aslında. Yönettiğim sürece de herhangi bir sorunla karşılaşmıyorum." "PARMAK DELME İĞNELERİ DÜZENLİ DEĞİŞTİRİLMELİ" Kan şekeri ölçümü yaparken en çok dikkat ettiği noktalardan birinin parmak delme iğneleri, yani lansetler olduğunu söyleyen Açıkgöz, "Acısız bir ölçümün püf noktası lansetlerin her ölçümde değiştirilmesidir.
Püf Noktası - 28.10.2017
Canlı Heykel Performansı" Sanatçılarının Zorlu Mesaisi
İşlerini yaparken güzel olaylarla karşılaştıklarını dile getiren Didem, şunları söyledi: "Sabit durduğumuz için bazen iş inada biniyor. İnsanlar bazen hayret ediyorlar, 'nasıl duruyorlar?' diye. 'Ben bunu güldürürüm' diye kendi aralarında iddia girenler oluyor. Karşımızda şekilden şekile giriyorlar, hareket ediyorlar, önümüze gelip yanaklarımızı sıkıyorlar. Bunun gibi şeyler oluyor ama bunlar kötü niyetli değil. Tabii biz istifimizi bozmadan sabit durunca olay çok neşeli bir hal almaya başlıyor. Korkanlar oluyor. Çoğu insan gerçek olduğumuzu düşünmüyor, maket veya heykel olduğumuzu düşünüyorlar. İşin aslında püf noktası zaten orada.
Püf Noktası - 16.10.2017
Eğitim Uzmanından Düzenli Ders Çalışmanın Püf Noktaları
Koral Varol Akademi Yayınlarının Kurucusu ve Eğitim Uzmanı Koray Varol, çalışma ortamının ve çalışma programının çocuğun düzenli ders çalışmasını etkileyen önemli unsurlardan olduğunu belirterek başarı için gerekli olan 10 püf noktasını anlattı.
Püf Noktası - 09.10.2017
Kayseri'de Ceviz Sucuğu Hazırlıklarına Başlandı
Erkilet Mahallesinde yaşayan Fatma İşbir, 35 yıldan bu yana atalarından öğrendiği usullerle ceviz sucuğu hazırlıyor. Ceviz sucuğu hazırlamanın püf noktasının, şerbetin kıvamını doğru tutturmaktan geçtiğini söyleyen Fatma İşbir, "Önce bağlarımızdaki üzümlerimizi kesiyoruz.
Püf Noktası - 03.10.2017
Baklava Ustaları Tezgahın Tozunu Attırdı
Yarışmanın birincisi olan Recep Doğan ise yarışma öncesi verdiği röportajda, "İddialıyız. Yarışmada birinci olacağız inşallah. Bu işin püf noktası, ince hamur açmak, şekerinin ayarlanması, fırında pişirmek baklavada bir tanesi eksik olsa baklava baklava değildir bizim için.
Püf Noktası - 29.09.2017
Ümraniye Belediyesi'nde 60 Kazan Aşure Kaynadı
MUHARREM ayının gelmesiyle birlikte başlayan Aşure ayı kapsamında Ümraniye Belediyesi 60 kazan aşure kaynatıp 60 bin kişiye dağıttı. Ümraniye Belediyesi Aşure ayına özel Halil İbrahim Sofrası Aşevi'nde etkinlik düzenledi. Etkinlikte kaynayan 60 kazan aşurenin püf noktaları, usta aşçılar tarafından anlatıldı. Aşure yapmanın püf noktasını anlatan Aşure ustası Yalçın Sezginer, "Aşurenin püf noktası malzemelerin kaliteli olması ve bir gün önceden ıslatılmış olmasıdır.
Püf Noktası - 29.09.2017
Ümraniye Belediyesi'nde 60 Kazan Aşure Kaynadı
Ümraniye Belediyesi Aşure ayına özel Halil İbrahim Sofrası Aşevi'nde etkinlik düzenledi. Etkinlikte kaynayan 60 kazan aşurenin püf noktaları, usta aşçılar tarafından anlatıldı. Aşure yapmanın püf noktasını anlatan Aşure ustası Yalçın Sezginer, "Aşurenin püf noktası malzemelerin kaliteli olması ve bir gün önceden ıslatılmış olmasıdır.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Püf Noktası Haberleri | Püf Noktası Haber - Haberler - Sayfa 8 - Püf Noktası haberleri, son dakika püf noktası haber ve gelişmeleri burada. Pas Lekesi Nasıl Çıkar?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.3.2021 01:22:38. #1.15#
title