PTT 1. Lig
Haberler » Yerel » PTT 1. Lig - Haberler

PTT 1. Lig

PTT 1.Lig ekiplerinden Samsunspor Kulübü Başkanı Emin Kar, "Samsunspor'un kurtuluşu alt yapıdır, gençlerimizdir" dedi.

PTT 1. Lig

PTT 1. Lig ekiplerinden Kulübü Başkanı , "Samsunspor'un kurtuluşu alt yapıdır, gençlerimizdir" dedi.

Kar, Tesisleri'nde düzenlediği basın bilgilendirme toplantısında göreve geldiği günden itibaren yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Samsun şehrinin takımına sahip çıkması gerektiğini belirten Kar, "Bu takımın kayyuma kalması hem Samsun şehri hem de benim için büyük ayıp olurdu. Elimizi taşın altına koyup Samsunspor bayrağını dalgalandırmaya devam edeceğiz. Ancak, şehrin takımına sahip çıkması açısından kombine bilet alması gerekir. İlk hedefimiz 10 bin ama şuan 3 bin kombine satmış durumdayız, bu rakamı en az 5 bine çıkarabileceğimizi düşünüyorum" diye konuştu.

Samsun'un alt yapısında yetişen 'ın Beşiktaş'a transferini son anda engellediklerini ifade eden Kar, "Bizim Canberk'e şuan çok ihtiyacımız vardı. Bazı olumsuzluklar nedeniyle Canberk Beşiktaş'a transfer oluyordu, Sayın Gençlik ve Bakanımız Suat Kılıç'ın girişimleriyle Canberk'i Samsun'da tutmayı başardık" şeklinde konuştu.

Gençlik ve Spor Bakanımız Suat Kılıç'ın ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz'ın Samsunspor'a büyük destek verdiğini kaydeden Kar, şöyle konuştu:

"Özelikle Bakanımız Suat Kılıç, inanılmaz destek veriyor. Takımımızı bu hale getirmemiz tamamen kendisinin büyük destekleriyledir. Sayın Bakanımız 2 günde bir beni arıyor ve takım hakkında bilgi alıyor. Samsunspor'a ilgisi çok fazla. Hem maddi hemde manevi olarak desteğini sürdürüyor. Zaten Canberk olayında da gereğini yapmıştır. Canberk'in buradan gitmesi bizim şevkimizi kıracaktı, Bakanımız bunun önüne geçti. Samsunspor'un kurtuluşu alt yapıdır, gençlerimizdir. Bunlardan bir tanesi de Canberk'tir. Alt yapıya inanılmaz destek vereceğiz. Takımızın geleceği açısından alt yapı çok önemli. Alternatifsiz alt yapımıza çok önem vererek, tesis yapmaya çalışacağız. Alt yapıya en az 2 saha yapmayı planlıyoruz."

-Alt yapıdan 6 futbolcu ile profesyonel sözleşme yapıldı-

Samsunspor'un altyapısında yetişen Doğan Erdoğan, Eren Yılmaz, Mehmet Yılmaz, Ercan Yazıcı, Canberk Aydın, Ferdi Dikmen ile profesyonel sözleşme imzaladıklarını kaydeden Kar, şöyle devam etti:

"Bu oyuncularımızla 5'er yılık sözleşme imzaladık. Enes Köktaş, Melih Kapasakal ve Kemal Sabri Bayraktar ile de sözleşme imzalayacağız. Üzerine düşerek söylüyorum alt yapıya önem veriyoruz. Takımımızın da en az yarısının alt yapıdan gelen oyuncularımızdan oluşmasını arzuluyoruz. Tabiki bunun hemen gerçekleşecek bir durum değil, belki 1 yıl, belki 2 yıl belkide 3 yıl içinde gerçekleşecek ama bunun temellerini atıyoruz. Bizim artık 1 milyon lira bonservisiyle futbolcu transfer etmemiz imkansız. Alt yapımızdaki oyuncular takımımızın geleceğini oluşturacak. Öncelikle Samsun ve Samsunspor'a olan görevlerini yerine getirdikten sonra transfer edebiliriz."

Lige hazır hale gelebilmek için 12 transfer yaptıklarını hatırlatan Kar,

"Bu oyuncularımızın 6'sı kiralık. Bu konuda bizi eleştirenler var halkı olarak, ancak aldığımız oyuncuların bonservis ücretleri çok yüksek. Hem iyi oyuncu almak istiyoruz hem paramız yok. 1 milyon lira verip de biz bonservisiyle bir oyuncu alamıyoruz. Ancak, kiraladığımız oyuncular burada kalmak istiyor. Takım olarak lig hazırlıklarına geç başladık. Ama bir iki hafta içinde hazır hale geleceğiz" dedi.

-"Geçen yıldan 24 futbolcuya borcumuz var"-

Zenke ve Pal Lazar'ın alacağının çok yüksek olması nedeniyle karşılıklı anlaşarak sözleşmelerinin fes edildiğini belirten Kar, "Bahia sorununu halen çözemedik. Bahia ile senelik 650 bin Avro garanti para şeklinde bir anlaşma var. Bunu ödememiz mümkün değil. O da alacaklarından vazgeçmiyor, sorunu çözemiyoruz. Bahia ile büyük ihtimal ile FIFA'lık olacağız. Ama transfer tahtamızın kapanması gibi bir sorunumuz yoktur. Geçen yıldan sözleşme yapılan 25 futbolcunun 24 tanesinin kulübümüzden alacağı var. Hepsini teker teker halletmeye çalışıyoruz. Sorunumuz çok olmasına rağmen iyi bir takım yaparak lige başlamak istiyoruz" diye konuştu.

Geçen yıl Süper Lig'de Samsunspor taraftarlarının tribünde yaptığı hareketler ve kötü tezahüratlar nedeniyle 280 bin lira para cezası ödediğine işaret eden Kar, "Bu sene bu kadar parayı boş yere harcayamayız. Taraftarlarımızdan destek bekliyoruz ama küfürsüz destek istiyoruz" sözlerini ekledi.

Muhabir: İlyas Gün

Yayıncı: Hüseyin Likoğlu - SAMSUN

Kaynak: AA

Manşet

Haberler

Yerel

Son Dakika Haberleri