"Protokol ve Sosyal İlişkiler Eğitimi" Projesi

"Protokol ve Sosyal İlişkiler Eğitimi" Projesi

Tut Kaymakamı Fırat Çelik, "Protokol ve Sosyal İlişkiler Eğitimi" projesinin, İpekyolu Kalkınma Ajansı tarafından kabul edildiğini söyledi.

15.08.2011 17:20 | Son Güncelleme: 15.08.2011 17:20

Tut Kaymakamı Fırat Çelik, "Protokol ve Sosyal İlişkiler Eğitimi" projesinin, İpekyolu Kalkınma Ajansı tarafından kabul edildiğini söyledi.

Kaymakam Çelik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, vatandaş odaklı kamu yönetimi anlayışının en temel dinamiklerinden birisinin de vatandaşa yönelik hizmetlerin sunumunda vatandaş memnuniyetinin sağlanması olduğunu belirtti.

İdari işlerin yanı sıra sosyal ilişkilerin de önemli olduğuna dikkati çeken Çelik, projeye ilişkin şu bilgileri verdi:

"Kamu yönetiminde birimlerarası resmi ve sosyal ilişkiler aynı zamanda ast

üst ilişkilerinin belirlenmesinde esas olan davranış kalıplarının dayanak noktası, protokol teamülleri ve toplumumuzdaki görgü kurallarıdır. Bu nedenlerle, Tut Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürlüğü olarak, ilçede kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelin devlet memurluğunun gereği olan 'protokol ve sosyal ilişkiler eğitimi' almaları gerektiği düşünüldü. Projemiz kapsamında verilecek protokol eğitimi, ilçemizde görev yapan kamu kurum ve kuruluşlarında görevli memurların insan ilişkilerinde, kurumlar ve uluslararası ilişkilerde kurumsal ve ulusal saygınlık açısından önemli bir etken olacaktır.

Projeyle ilçemizde kamu hizmetlerinin daha etkin ve verimli bir şekilde verilmeleri sağlanacak, vatandaş odaklı hizmet anlayışı benimsenecek. Kamu kurum ve kuruluşları ile yerel yönetimlerde şeffaf yönetim anlayışı hakim olacak, kamu personelinin vatandaşa yönelik hal ve hareketlerine dikkat etmeleri sağlanacak, vatandaşlarımız hak ettiği saygıyı, nezaketi ve güler yüzü gittiği her kamu kurumunda görecek. Bu durumda vatandaş - devlet ilişkilerinin güçlendirilmesinde topyekun bir birliktelik sağlayacaktır. Ayrıca idari iş ve işlemlerin hızlandırılması sağlanacak ve mümkün olduğu ölçüde bürokrasinin önüne geçilecektir. "

- ADIYAMAN

Kaynak: AA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title