Protokol, Afyon'da Üretilen Çelik Yelek ve Başlıkları Test Etti

Protokol, Afyon'da Üretilen Çelik Yelek ve Başlıkları Test Etti

Afyonkarahisar protokolü, 8.Ana Bakım Merkez Komutanlığında kompozit başlık, kurşungeçirmez yelek, mayından koruyan tesisat ve balistik koruyucuların üretildiği atölyeleri gezdi.

Protokol, Afyon'da Üretilen Çelik Yelek ve Başlıkları Test Etti

Afyonkarahisar protokolü, 8. Ana Bakım Merkez Komutanlığında kompozit başlık, kurşungeçirmez yelek, mayından koruyan tesisat ve balistik koruyucuların üretildiği atölyeleri gezdi.

Vali İrfan Balkanlıoğlu, beraberinde İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Veli Yıldırım, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İl Jandarma Komutanı Okçin Akşit, Emniyet Müdürü İsmail Türkmenli ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Demirsoy ile savunma sanayine yönelik malzemelerin üretildiği askeri fabrikayı ziyaret etti.

8. Ana Bakım Merkez Komutanlığı girişinde Merkez Komutanı Bk.Alb. Zekeriya Kıray ve Harb-İş Sendikası Başkanı Nihat Koçak tarafından karşılanan protokol üyelerine brifing verildi.

Fabrika işçileri ile öğle yemeğinde bir araya gelen Balkanlıoğlu ve beraberindeki heyet, fabrika üretilen başlık, kurşun geçirmez yelek, mayından ve ateşli silahlardan koruyan tesisatlar ile saraç ve döşeme atölyelerinde incelemelerde bulundu. Özellikle kompozit başlıkları inceleyen protokol mensupları malzemeleri test ederek, kurşun geçirmez yelek ve sürat botlarının yapılışını inceledi.