Protestocu Gençlere Başkan Dündar'dan Jest
Haberler » Güncel » Protestocu Gençlere Başkan Dündar'dan Jest - Haber

Protestocu Gençlere Başkan Dündar'dan Jest

Emniyet Müdürlüğü'nün yazısı üzerine zabıta tarafından Kabahatler Kanunu'na göre 26'şar lira ceza uygulanan 4 genç kızın cezasını cebinden ödeyecek.

Protestocu Gençlere Başkan Dündar'dan Jest

'nün 8 Aralık 2011 tarihinde Adliye önünde saç kesme protestosu sırasında çevreyi kirlettiklerini tespit ederek 'ne gönderdiği yazı doğrultusunda Zabıta tarafından Kabahatler Kanunu'nun 41. Maddesi uyarınca 26'şar lira ceza kesilen gençler, Osmangazi Belediye Meclisi Mart ayı toplantısına katıldı.

Toplantıda gençlere yönelik bir açıklama yapan Osmangazi Belediye Başkanı , gençlerin demokratik bir eylem yaptıklarını belirtti, Emniyet Müdürlüğü'nün yazısı üzerine böyle bir ceza kesildiğini kaydetti. Bu tür eylemlerin demokratik hak olduğunu anlatan Başkan Dündar, konunun son iki gündür yaygın basın yayın organlarında gündem konusu olduğunu kaydetti.

"Eskiden yapılan eylemler nasıldı? Bakın bugün ne kadar medeni eylemler yapılıyor. Burada verilen cezalar da onur kırıcı değil, yüksek rakamlar değil. Demokratik tepkilerini gösteren bu 4 genç kızımızın cezasını ben ödüyorum" diyen Başkan Dündar, gençleri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Osmangazi Belediyesi tarafından düzenlenen yemeğe davet etti.

Kaynak: Bültenler

Manşet

Haberler