Protesto Haberleri

Protesto haber, Protesto son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Protesto - 16.07.2021
Son dakika: Myanmar'da devlete ait elektrik şirketinin bir ofisinde bomba patladı: 7 yaralı
Myanmar ordusunun darbe karşıtı protestocu ve isyancı gruplara silahlı müdahalesi sonucu bugüne kadar 902 kişi hayatını kaybetti, binlerce gösterici gözaltına alındı.
Protesto - 16.07.2021
Lübnan'da yolları kapatan eylemciler ile askerler arasında çıkan olaylarda 19 kişi yaralandı
Lübnan'ın kuzeyinde kötüleşen hayat koşullarını protesto eden vatandaşlar ile askerler arasında yaşanan olaylarda 15'i asker olmak üzere 19 kişi yaralandı.
Protesto - 16.07.2021
Son dakika haber: Fransa'da Adama Traore'nin ölümünde suçlanan jandarmalar siyahi genci gözaltına aldıkları için ödüllendirilmiş
Savcının, "Adama'nın polis şiddetiyle değil enfeksiyon nedeniyle kalp krizi geçirerek ölmüş olabileceği" şeklindeki açıklaması üzerine banliyölerde isyan başlamış, çok sayıda protesto gösterisi düzenlenmiş, kardeşleri ve aile fertlerinden birçoğu gözaltına alınmıştı.
Protesto - 16.07.2021
Güney Afrika'da mühimmat deposundan 1,5 milyon mermi yağmalandı
Gösteriler ayaklanmaya dönüşmüştü Hakkında 15 ay hapis cezası verilen eski Cumhurbaşkanı Zuma'nın affedilmesi talebiyle 9 Temmuz'da başlatılan protestolar, kısa sürede şiddet olayları içeren ayaklanmalara dönüştü.
Protesto - 16.07.2021
Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov: "ABD'nin Afganistan'daki misyonu çöktü"
Güney Afrika Cumhuriyeti'ndeki protesto gösterilerine de değinen Lavrov, Rusya'nın bu gösterilerle ilgisinin olmadığını söyledi.
Protesto - 16.07.2021
Son dakika haberi | İran'da ağır hasta tutuklu aktivist Ferşi'nin hastaneye sevk edilmemesine tepki
İran'da yaşayan Azerbaycan Türkü aktivistlerin, ana dilde eğitim yapma gibi anayasal haklarını "sivil ve barışçıl eylemlerle" protesto etmeleri nedeniyle çeşitli baskılara maruz kaldıkları belirtiliyor.
Protesto - 16.07.2021
Afganistan'da Reuters haber ajansının foto muhabiri Siddiqui öldürüldü
Siddiqui, Arakan Müslümanları göçmen krizinin ele alındığı çalışma ile 2018 yılında Pulitzer Ödülü kazanan Reuters Haber Ajansı ekibinin içerisinde yer almıştı. 2010'dan beri Reuters'ta görevli foto muhabiri Siddiqui'nin çalışmaları, Afganistan ve Irak'taki savaşları, Arakanlı Müslümanların konu olduğu mülteci krizini, Hong Kong'daki protestoları ve Nepal'deki depremleri kapsıyordu.
Protesto - 16.07.2021
Türk diplomatik kaynakKıbrıs açıklarında Rum teknesine ateş açıldığı iddiasını reddetti
Kıbrıs polisi, adanın kuzey sahilinde kaçak göçmen devriyesi yapan bir polis teknesine, Türk Sahil Güvenliği tarafından ateş açıldığını duyurdu. Kıbrıs hükümeti, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın adaya ziyareti öncesi gerçekleşen ve bir ilk olma özelliğini taşıyan olayı Birleşmiş Milletler nezdinde protesto etmeye hazırlandığını bildirdi.
Protesto - 16.07.2021
Son dakika haberleri... Hong Kong'da polis, üniversiteye baskın düzenledi
Hong Kong'da hükümet karşıtı protestolara katılan çok sayıda kişi, ulusal güvenlik yasası kapsamında tutuklanmıştı.
Protesto - 16.07.2021
Uzmanlara göre, hükümet kurma sürecinin tıkandığı Lübnan belirsizliğe sürükleniyor
Hariri'nin hükümeti kurma görevini iade etmesinin ardından Cumhurbaşkanı Avn'ın Meclisteki siyasi gruplarla yeni başbakan adayını belirleme istişarelerine başlaması gerektiğini dile getiren Şuman, sözlerini şöyle sürdürdü: "Ancak bu da çok zor görünüyor ve yakın zamanda mümkün değil. Çünkü tüm çaba ve girişimlere rağmen Cumhurbaşkanı Avn ile Hariri arasındaki anlaşmazlığın görevi iade etme aşamasına kadar gelmesi, Lübnanlıların büyük bir kesimi için sürpriz oldu." "Ülkede düzenlenecek protestolar siyasi olarak kullanılabilir" Lübnanlıların önümüzdeki günlerde, Hariri'nin yeni hükümeti kurma çabalarının başarısızlıkla sonuçlanmasının etkilerini hissetmeye başlayacağını savunan Şuman, bu durumun ekonomik ve sosyal boyutlar başta olmak üzere tüm alanlara yansımaları olabileceğini ifade etti.
Protesto - 16.07.2021
Myanmar'da tutuklu Amerikalı gazeteci Fenster, Kovid-19'a yakalandığını bildirdi
Myanmar ordusunun darbe karşıtı protestocu ve isyancı gruplara silahlı müdahalesi sonucu bugüne kadar 902 kişi hayatını kaybetti, binlerce gösterici gözaltına alındı.
Protesto - 16.07.2021
Irak'ta DEAŞ saldırıları neden artıyor?
DEAŞ'a karşı zaferin dördüncü yılında saldırılar arttı ABD'nin 2003 yılındaki Irak işgali sonrası ülkede İran etkisi artarken, özellikle Tahran'a yakın Şii lider Nuri el-Maliki'nin mezhepçi politikaları nedeniyle Sünnilerin yönetimden dışlanması ve Şii hükümetlerce ötekileştirilmesi, DEAŞ'ın toplum nezdinde taban bulmasını kolaylaştırmıştı. Irak'ın Musul, Salahaddin ve Enbar vilayetlerinin tamamı ile Diyala ve Kerkük illerinin bir kısmını 2014'te ele geçiren DEAŞ bu bölgelerde 3 yıl boyunca hakimiyet sağlamış, dönemin Irak Başbakanı Haydar el-İbadi, 9 Aralık 2017'de DEAŞ'a karşı zafer kazanıldığını duyurmuştu. Irak'ın DEAŞ'tan temizlenmesinin üzerinden 4 yıl geçmesine rağmen söz konusu vilayetlerin kırsal bölgelerinde son dönemde örgütün saldırılarında hem artış hem de çeşitlilik gözlemleniyor. Halkın hizmet yetersizliği ve yolsuzluk gibi nedenlerle hükümet karşıtı protestolara devam ettiği ülkede, yaz aylarında hava sıcaklarının ciddi artış göstermesine rağmen elektrik tedarikinde yetersizlik ve uzun süreli kesintiler yaşanıyor.
Protesto - 16.07.2021
İran'da su kesintileri nedeniyle protesto düzenlendi
İran'ın güneybatısındaki Huzistan eyaletinde su kesintileri nedeniyle halk sokağa çıkarak gösteri düzenledi.
Protesto - 15.07.2021
Hakkari'de gösteri ve yürüyüşlere geçici yasak
Açıklamada, şunlar kaydedildi: "2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'nun 17. ve 19. maddeleri ve 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 11. maddesi hükümleri gereğince Valilik ve Kaymakamlık makamlarının uygun göreceği etkinlikler hariç Hakkari il sınırları içinde (il merkezi, ilçeler, polis ve jandarma sorumluluk bölgelerinin tamamı) 16 Temmuz saat 00.01'den 30 Temmuz saat 23.59'a kadar 15 gün süre ile meydan, cadde, sokak, yol, park gibi umuma açık alanlarda; miting, açık yer toplantıları, gösteri yürüyüşleri, oturma eylemi, protesto eylemi, insan zinciri oluşturarak yapılabilecek protesto, yürüyüş ve toplanmalar, halk kürsüleri şeklinde toplantı, toplanmalar, halk toplantıları, ses-yayın araçları (taşıt, mobil ve benzeri araçlar) ile yapılabilecek her türlü sesli ve görsel faaliyetler, açlık grevi, çadır kurma, basın açıklamaları, her türlü stant açma, imza toplama, imza kampanyası, dilek feneri, balon uçurtmak, drone, paramotor, planör ve benzeri her türlü hava faaliyetleri, kamu kurum, kuruluşları hariç olmak üzere anma toplantısı, anma töreni, konser, şenlik, tiyatro, skeç, sinevizyon, pandomim ve benzeri faaliyetler, meşale yakma, el ilanı, bildiri, broşür dağıtma, afiş, poster asma, sticker yapıştırma ve benzeri türdeki her türlü eylemlerin, etkinliklerin ve faaliyetlerin yapılmasının yasaklanması kararı alınmıştır.
Protesto - 15.07.2021
CHP Grup Başkanvekili Özel gündemi değerlendirdi Açıklaması
Özel, "Protesto eden öğrencilerin aldıkları bütün cezaların yok hükmünde sayılması, açılmış bütün davaların düşmesi, haklarında yurt dışı çıkış yasağı veya ev hapsi verilmiş öğrencilerin bu cezalarının derhal ortadan kaldırılması, ders vermesi engellenen hocaların Boğaziçi'ne davet edilmesi, kapatılan öğrenci kulüplerinin bir an önce açılmaları gerekiyor.
Protesto - 15.07.2021
Büyük Britanya Kadın Futbol Takımı, olimpiyatlarda diz çökme eylemi yapacak
Teknik direktör Hege Riise, yaptığı açıklamada, birlik ve beraberlik içinde, ırkçılık ve ayrımcılığa karşı farkındalığı artırmak için bu kararı aldıklarını belirterek, "Diz çökmenin toplumdaki ayrımcılığa, adaletsizliğe ve eşitsizliğe karşı barışçıl protestonun önemli bir sembolü olduğunu düşünüyoruz.
Protesto - 15.07.2021
Bitlis'te toplantı ve gösteri yürüyüşleri 15 gün süreyle izne bağlandı
Açıklamada, 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'nun 17. ve 19. maddeleri ile İl İdaresi Kanunu'nun 11. maddesi hükümleri gereğince kamu kurum ve kuruluşlarının dışında düzenlenecek her türlü eylem ve etkinliklerin izne bağlandığı kaydedilerek, şu ifadelere yer verildi: "Bitlis il sınırlarında (il merkezi, ilçeler, polis ve jandarma sorumluluk bölgelerinin tamamı) 16 Temmuz saat 00.01'den 30 Temmuz saat 23.59'a kadar 15 gün süreyle meydan, cadde, sokak, yol, park gibi umuma açık alanlarda miting, açık yer toplantıları, gösteri yürüyüşleri, oturma ve protesto eylemleri, insan zinciri oluşturarak yapılabilecek protesto, yürüyüş ve toplanmalar, halk kürsüleri şeklinde toplantı, toplanmalar ve halk toplantıları, ses-yayın araçları ile yapılabilecek her türlü sesli ve görsel faaliyetler, açlık grevi, çadır kurma, basın açıklamaları, her türlü stant açma, imza toplama, imza kampanyası, dilek feneri, balon uçurtmak, drone, paramotor, planör ve benzeri her türlü hava faaliyetleri, kamu kurum ve kuruluşları hariç olmak üzere anma toplantısı, anma töreni, konser, şenlik, tiyatro, skeç, sinevizyon, pandomim ve benzeri faaliyetler, meşale yakma, el ilanı, bildiri, broşür dağıtma, afiş ve poster asma, sticker yapıştırma ve benzeri türdeki her türlü eylemlerin, etkinliklerin ve faaliyetlerin yapılması mülki idare amirliğine en az 48 saat önceden bildirimde bulunmak şartıyla tüm toplantı ve etkinliklerin mülki idare amirinin iznine bağlanmasına karar verilmiştir.
Protesto - 15.07.2021
Küba'da protestocuların talebi karşılık buldu, gıda ve ilaçtaki gümrük vergisi kaldırıldı
Küba'da hükümet, günlerdir gösteri yapan protestocuların talebi üzerine gıda ve ilaçtaki gümrük vergilerini ve kısıtlanmaları geçici olarak kaldırdı.
Protesto - 15.07.2021
Bulgaristan'da erken genel seçimlerin nihai sonuçları açıklandı
Eski Başbakan Borisov'a karşı bir yıllık sokak protestolarına öncülük yapan sağcı Demokratik Bulgaristan (DB) koalisyonu da oyların yüzde 12,64'ünü alarak, 34 kişilik bir gruba sahip olacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Protesto Haberleri | Protesto Haber - Haberler - Sayfa 9 - Protesto haberleri, son dakika protesto haber ve gelişmeleri burada. Milletvekili Tutdere, tütüncüler için çağrıda bulundu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 6.08.2021 03:18:43. #1.13#

title