Protesto Edildi

Protesto Edildi

Bir Ayakkabı Firması, Rektörlükten Aldığı İzinle Fakültede Defile Düzenledi. Öğrenciler, Defilenin Striptize Döndüğünü Öne Sürerek Olayı Protesto Etti.

Protesto Edildi

Bir ayakkabı firması, rektörlükten aldığı izinle fakültede defile düzenledi. Öğrenciler, defilenin striptize döndüğünü öne sürerek olayı protesto etti.

İstanbul Teknik Üniversitesi Maçka Yabancı Diller Yüksekokulu'nda okuyan öğrenciler, bir ayakkabı firmasının rektörlükten aldığı izinle düzenlediği defileyi protesto ettiler. Öğrenciler, defilenin bir striptiz şovuna dönüştüğünü öne sürdüler.

Yabancı Diller Yüksekokulu'ndaki alanda toplanan öğrenciler, "233 yıllık eğitim merkezinde görülmemiş bir rezalet yaşandı. Serdar Ortaç başka yerde manken tavlasın" diyerek tepkilerini dile getirdi.

"Pia Mia" ayakkabı firmasının bir hafta önce hazırlık binasında düzenlediği defilede sınırsız olarak içki tüketildiğini belirten öğrenciler, hazırladıkları metinde, popüler kültürün kadını bir meta olarak kullandığını vurguladılar.

Defile sonrası çöplerin okulun temizlik görevlilerinin uzun uğraşları sonucu temizlenebildiğini kaydeden öğrenciler, hazırladıkları metinde de şunları söylediler:

"233 yıllık İTÜ tarihinde eşi benzeri görülmemiş bu iğrenç olay, son yıllarda akademik gelişimi yavaşlamış, bilimsel üretimi dibe vurmuş üniversitemizin adını basın yayın organlarına 'İTÜ Maçka Tesisi' diye duyurdu. Bu olayın üniversite çatısı altında gerçekleştirilmiş olması maalesef utanç vericidir."

Öğrenciler daha sonra sembolik olarak bahçedeki içki şişelerini temizleyip "Sizin pisliğinizi biz temizliyoruz" diyerek alanı sildiler.

Kaynak: Gecce