Prosinecki İmzayı Attı

Kayserispor ile Beşiktaş arasında gerginlik yaşanmasına neden olan Robert Prosinecki olayı sonuçlandı.

Prosinecki İmzayı Attı
19.06.2013 16:32 | Son Güncelleme: 19.06.2013 18:08

Sarı-kırmızılı takım, Beşiktaş'ın talip olduğu ve anlaştıklarını açıkladıkları Prosinecki ile mevcut sözleşmesini bir yıl daha uzattı. Prosinecki, Beşiktaş kulübünün kendisini aradığını ama Kayserispor'da uzunlu soluklu bir başarı için geldiğini ve bundan dolayı devam ettiğini açıkladı.

Kayserispor Kulübü, teknik direktörü Prosinecki ile daha önce prensipte anlaştığı bir yıllık sözleşmeyi uzatma kararını imzaya döktü. Kayserispor Kulübü Genel Menajeri Süleyman Hurma ile Teknik Direktör Robert Prosinecki, kulüp tesislerinde düzenlenen toplantıda sözleşmeye imza attılar.

Süleyman Hurma, yaşanan gelişmelerden dolayı büyük üzüntü duyduklarını ve özellikle ikili görüşmelerde geçen ifadelerin paylaşılması durumunda kişilerin, kulüplerin bunun altından kalkamayacağına dikkat çekti.

Genel Menajer Hurma, Beşiktaş kulübünün kendilerinden talep ettikleri Prosinecki ile görüşme taleplerine olumsuz cevap verdiklerini belirterek, "Bizden ısrarla görüşme talebine olur vermemizi istediler. Ki olur dememiz de hocamızı gözden çıkardık, siz alabilirsiniz anlamına geliyordu. Bizim böyle bir düşüncemiz olmaması, hocamızla yolumuza devam edeceğimiz içinde kesinle görüşmeye müsaade etmedik." dedi.

Süleyman Hurma, Beşiktaşlı yöneticilerle yapılan son görüşmelerde işin tatlıya bağlandığını hatırlatarak, Kulüp Başkanı Fikret Orman'ın buna rağmen bir televizyondaki canlı yayın programında kullandığı ifadelerin kendilerini dehşete düşürdüğünü ve üzüldüklerini dile getirdi.

Robert Prosinecki, Kayserispor'da istenilen ve arzu edilen hedefler olduğunu, bu hedeflere ulaşmak için imkanlarında müsait olması nedeniyle daha önceden devam kararı bulunduğunu aktardı. Prosinecki, Beşiktaş kulübünün kendisini aradığını ve teklifte bulunduklarını aktararak, "Kayserispor'da kalmamın daha iyi olacağını ve hedeflerimizi gerçekleştirme adına uzun soluklu bir çalışma başlattığımız için bunu geri çevirdim. Şuan Kayserispor'daki görevime devam ediyorum. Kayserispor'un başarısı için çalışacağım" diye konuştu.

Açıklamaların ardından kulüp adına Süleyman Hurma, teknik direktör Prosinecki ile bir yıllık sözleşmeye imza attılar.

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title