Propaganda Haberleri

Propaganda haber, Propaganda son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Propaganda - 23.11.2020
AK Parti Sözcüsü Çelik: "Türkiye'de bir partinin yöneticileri yabancı bir devlet başkanından demokrasi dileniyor"
"CHP yöneticileri Türkiye'nin değil, Yunanistan'ın tezlerini savunuyor" CHP yöneticilerinin Kapalı Maraş'ın açılması konusunda Türkiye'nin değil, Yunanistan'ın tezlerini savunduğunu öne süren Ömer Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü: "Libya'da 'Türkiye ambargoya deliyor' diliyorlar. Libya'da bu kara propagandayı yapanlar Fransa'nın tezlerine destek veriyorlar.
Propaganda - 22.11.2020
DHA YURT BÜLTENİ- 10
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ -Sahil genel plan detay -Sahil yoğunluğundan görüntüler -Denizde yüzenler detay -Detaylar Haber/Kamera: Süleyman EKİN/ANTALYA, ===================== Diyarbakır'da siber operasyon: 272 internet sitesi erişime kapatıldı DİYARBAKIR'da İl Jandarma Komutanlığı Siber Suçlarla Mücadele Müdürlüğü'nce yürütülen çalışmalarda terör örgütü PKK propagandası yapan siteler ile yasadışı bahis ve müstehcen yayın içeren 272 internet sitesi erişime kapatıldı.
Propaganda - 20.11.2020
Muş'ta toplantı ve gösteri yürüyüşleri 15 günlüğüne yasaklandı
Valilikten yapılan açıklamada, terör örgütlerine müzahir kesimlerce operasyonlar bahane edilerek toplantı ve gösteri yürüyüşleri gerçekleştirilebileceği, bu etkinliklerin provoke edilerek şiddet hareketlerine ve terör örgütlerinin propagandasına dönüşebileceği belirtildi.
Propaganda - 20.11.2020
Almanya Demokratik Ülkücü Türk Dernekleri Federasyonundan meclisteki ithamlara tepki
Kabul edilen önergeyle federal hükümete ülkücü hareketin Avrupa'da etkisinin bastırılması için önlemler alınması, faaliyetlerinin Almanya'da yakından takip edilmesi, derneklerinin yasaklanmasının incelenmesi, kamuoyunun ve kurumların ülkücü hareketin hedefleri hakkında bilgilendirilmesi, internet üzerinden propagandaya karşı çıkılması için tüm yasal imkanların kullanılması çağrısında bulunulmuştu.
Propaganda - 20.11.2020
Son dakika gündem: Uganda'da seçimden önce tırmanan şiddet olaylarında ölenlerin sayısı 37'ye çıktı
Uganda polisi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında seçim çalışmalarına 200 kişiden az olması kaydıyla izin verildiği ancak Kyagulanyi'nin propaganda faaliyetlerini daha fazla kişiyle yaptığı için çarşamba günü gözaltına alındığı bilgisini paylaşmıştı.
Propaganda - 20.11.2020
Son dakika gündem: Diyarbakır'da HDP'li yöneticiler hakkında 20 yıla kadar hapis istemi
Diyarbakır'da, terör soruşturması kapsamında parti binalarında yapılan aramada örgütsel doküman ve PKK'lı teröristlere ilişkin fotoğrafların ele geçirildiği operasyonda yakalanan, aralarında HDP İl Başkanı Zeyyat Ceylan ve Yenişehir İlçe Başkanı Remziye Sızıcı'nın da bulunduğu 4 şüpheli hakkında "silahlı terör örgütüne üye olmak" ve "terör örgütü propagandası yapmak" suçlarından 8,5 yıldan 20 yıla kadar hapis cezası talep edildi.
Propaganda - 19.11.2020
Uganda'da seçim öncesi tırmanan şiddet olaylarında ölü sayısı 16'ya yükseldi
Uganda polisi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında seçim çalışmalarına 200 kişiden az olması kaydıyla izin verildiği ancak Kyagulanyi'nin propaganda faaliyetlerini daha fazla kişiyle yaptığı için gözaltına alındığı bilgisini paylaşmıştı.
Propaganda - 19.11.2020
DHKP-C'nin TBMM'deki terör eylemi girişimi davasında karar
Mahkeme, sanıkların üzerlerine atılı "terör örgütü propagandası yapmak" suçlarından ise beraatlerine karar verdi.
Propaganda - 19.11.2020
Arter'in "Kp Brehmer: Büyük Resim" sergisinin yolculuğu çevrim içi panelle ele alınacak
Sergiye ayrıca Brehmer'in üretiminde öne çıkan kavram, tema ve düşüncelere derinlemesine bir bakış sunan "KP Brehmer: Sanat -Propaganda" kitabı eşlik ediyor.
Propaganda - 19.11.2020
Uganda'da 11 başkan adayından 4'ü seçim kampanyasına ara verdi
Uganda polisi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında seçim çalışmalarına 200 kişiden az olması kaydıyla izin verildiği ancak Kyagulanyi'nin propaganda faaliyetlerini daha fazla kişiyle yaptığı için gözaltına alındığı bilgisini paylaşmıştı.
Propaganda - 19.11.2020
Son dakika haber! Almanya'da Federal Meclis, hükümetten "ülkücü hareket"e bağlı derneklerin yasaklanmasının incelenmesini istedi
Kabul edilen önergeyle federal hükümete ülkücü hareketin Avrupa'da etkisinin bastırılması için önlemler alınması, faaliyetlerinin Almanya'da yakından takip edilmesi, derneklerinin yasaklanmasının incelenmesi, kamuoyunun ve kurumların ülkücü hareketin hedefleri hakkında bilgilendirilmesi, internet üzerinden propagandaya karşı çıkılması için tüm yasal imkanların kullanılması çağrısında bulunuluyor.
Propaganda - 18.11.2020
Uganda'da seçim öncesi olaylarda en az 2 kişi hayatını kaybetti
Uganda polisi yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında seçim çalışmalarına 200 kişiden az olması kaydıyla izin verildiği ancak Kyagulanyi'nin propaganda faaliyetlerini daha fazla kişiyle yaptığı için gözaltına alındığı bilgisini paylaştı.
Propaganda - 18.11.2020
Son dakika haberi: Kışanak ve Tuncel'in yargılanmasına devam edildi
Son dakika haberleri... GAZİANTEP Bölge Adliye Mahkemesince 'silahlı terör örgütüne üye olmak' ve 'silahlı terör örgütü propagandası yapmak" suçlarından haklarında verilen mahkumiyet kararı bozulan Diyarbakır eski Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ve eski Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı...
Propaganda - 18.11.2020
Sansasyonel eylem hazırlığındaki 9 sanığa 15 yıldan 32 yıla kadar hapis istemi
İddianamede, B.K'nin "Silahlı terör örgütüne üye olma", "tehlikeli maddeleri izinsiz olarak bulundurma veya el değiştirme" ve "resmi belgede sahtecilik"ten 32 yıl 6 ay, M.Ş.A'nın "Silahlı terör örgütüne üye olma" ve "terör örgütü propagandası yapma"dan 20 yıl, diğer zanlılar M.
Propaganda - 17.11.2020
Son dakika haberleri | Adana'da terör örgütü PKK/YPG sanığının yargılanmasına devam edildi
Edinilen son dakika haberine göre Adana'da, terör örgütü PKK/YPG soruşturması kapsamında hakkında "silahlı terör örgütüne üye olma ve terör örgütü propagandası yapma" suçlarından 20 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan sanığın yargılanmasına devam edildi.
Propaganda - 16.11.2020
AB: Terörle mücadelemiz hiçbir dine veya siyasi görüşe yönelik değil
Johansson, AB'nin terörle mücadelesinde bazı güncellemeler ve yenilikler gerektiğini belirtti. Johansson, bunlar arasında AB'nin dış sınırlarının güçlendirilmesi, ateşli silahlar satışının uygun şekilde düzenlenmesi, internette nefret söylemi ve propagandaya izin verilmemesi, bu tür içeriklerin kısa sürede internetten kaldırılması, üye ülkeler arasında polis teşkilatlarının iş birliğinin artırılması, Schengen bölgesine teröristlerin girişlerinin engellenmesi amacıyla terör tehdidi bulunduranların Schengen veri tabanına işlenmesi gibi başlıkları saydı.
Propaganda - 16.11.2020
Belçika Diyanet Vakfı ülke basınında yer alan bazı iddiaları yalanladı Açıklaması
Belçika Diyanet Vakfı, Belçika basınında çıkan ve vakfa bağlı camilerde okutulan vaaz ve hutbelerin Ankara'da hazırlandığı, ayrıca vakfın siyasi parti propagandası yaptığı iddialarını yalanladı.
Propaganda - 15.11.2020
2. Ulusal Necmettin Erbakan Sempozyumu sona erdi
Necmettin Erbakan Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Doktora Öğrencisi Bahaddin Koç, "Milli Görüş Hareketinde Siyasal Kimlik Üretimi, Milli Gençlik Vakfı Yaygın Eğitim Faaliyetleri" başlıklı sunumunda "Milli Gençlik Vakfının milli görüşten bağımsız hareket etmesi söz konusu değil. Milli görüş hareketi, Erbakan Hoca ile müsemma bir hareket. Milli Gençlik Vakfı isminde gençlik olmasına rağmen, salt bir gençlik hareketi değil. Yaşa bağlı bir gençlikten bahsedilmiyor. Erbakan Hocamın söylemiyle 'İnancı ve ideali uğrunda fedakarlık yapabilendir.' tanımı üzerinden bir gençlik hareketi söz konusu Milli Gençlik Vakfında. Milli Gençlik Vakfının aslında bir siyaset okulu rolünü de üstlenmiştir. Milli Gençlik Vakfı 1990'lı yıllara damga vurmuş gençlik çalışmalarının olduğu bir vakıftır. Siyasi arka planda da duruşunu ortaya koyan, bunun propagandasını yapmayan bir vakıftır.
Propaganda - 15.11.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 8
İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, terörist İsmail Sürgeç katıldığı tespit edilen eylemler şöyle: "18 Haziran 2007 tarihinde Erzincan-İl Merkez Türkmenoğlu Köprüsü'nde çıkan çatışmaya katıldığı, 26 Temmuz 2007 tarihinde Giresun-Alucra -Andırlı Mahallesi bölgesinde 1 uzman çavuşun şehit edilmesi, 16 Mayıs 2008 tarihinde Tunceli Ovacık karayolunda bulunan ve halk arasında ziyaret yeri olarak bilinen Dikilitaş mevkiindeki mayınlama olayı, 2008 yılı içerisinde Erzincan bölgesinde 3 askerin şehit edilmesi eylemi ile 2019 yılı Haziran ayında Tunceli Aşağı Torunoba'da bir askerin şehit edilmesi ile bir askerin yaralanması eylemini bizzat yaptığı, 9 Temmuz 2010 günü Tunceli-Ovacık Karayolu'nda yol kesme olayına katıldığı, 7-8 ve 9 Ağustos 2010 tarihlerinde Tunceli-Ovacık karayolu Venk köprüsü mevkiinde yolun trafiğe kapatılması, araçların yakılması ve örgütsel propagandaların yapılması, 18 Ağustos 2011 tarihinde Tunceli Merkez Sarıtaş Jandarma Karakol Komutanlığı sorumluluk bölgesinde güvenlik güçleri ile girilen silahlı çatışma olayı ve Tunceli bölgesinde meydana gelen terör olaylarının planlayıcısı ve talimatını verdiği, 25 Haziran 2017 tarihinde Yaylabaşı Jandarma Karakol Komutanlığı'na ait devriye aracına yönelik Erzincan-Yaylabaşı karayolu üzerinde EYP patlatılması olayının talimatı, 2019 yılında Haziran ayında Aşağı Torunoba bölgesinde 1 askerin şehit edilmesi ve 1 askerin yaralanma eylemini bizzat kendisinin yaptığı, 2019 yılında Ovacık ilçesi Şoşvenk Köprüsü bölgesinde yapılan saldırıda iki askerin şehit edilmesi olayına katıldığı ve birçok eylemin planlayıcısı ve talimatını verdiği belirlenmiştir.
Propaganda - 13.11.2020
Son dakika haber! Eski istihbaratçı Altaylı: Casus değilim, hiçbir örgüt ve cemaat yapılanmasının içinde olmadım
'BUNLAR RUS KALEMLERİN İDDİALARI' Altaylı, devlete ait gizli bilgileri dezenformasyon yaparak, CIA ajanlarına servis ettiği, kara propaganda yaptığı yönünde iddialar olduğunu belirterek, "Hangi bilgileri, ne zaman, kime servis etmişim? Bunlar yok.
Propaganda - 13.11.2020
Lübnan istikrarında Türkiye: Tepkiler ve senaryolar
Diğer taraftan kolonyal geçmişine ve ülkedeki kronik sorunların temel dış sorumlularından olmasına rağmen Fransa ve desteklediği bahsi geçen aktörlerin, Türkiye'nin istikrar sağlama merkezli Lübnan yönelimini, "Yeni-Osmanlıcı" ya da "Sünni merkezli" şeklinde nitelendirmesi tamamıyla ironik bir durum. Daha açık ifade etmek gerekirse, uzun zamandır çoğunlukla Marunilere endeksli bir Lübnan yönelimi benimseyen Fransa'nın bahsi geçen aktörler tarafından "tarafsız" ve "tüm gruplarlarla iletişim halinde" olarak sunulması ve kapsayıcı bir Lübnan yönelimine sahip olan Ankara'nın ise, "Sünni temelli" ve "işgalci" şeklinde addedilmesi mevcut ve tarihsel gerçekliklerin bilinçli çarpıtılmasına işaret ediyor. Halihazırda Lübnan kültürel ve tarihi sahasında güçlü bir zemini ve karşılığı bulunan Türkiye'nin, kendilerinden destek gördüğü Lübnan'daki Sünni ve Türkmen aktörlerin dışındaki diğer gruplarla da çeşitli alanlarda ortak noktaları ve buna bağlı olarak Lübnanlı yerel aktörler arasında uzlaştırıcı rol oynama kapasitesi bulunuyor. Dolayısıyla mezhep odaklı davranmadığını belirten, kapsayıcı ve insani yardım odaklı hareket eden ve Lübnan'ın her alanda yeniden inşa edilmesine katkı sağlayan aktör olarak Türkiye'nin, bahsi geçen kara propaganda merkezli söylemlere rağmen Lübnan istikrarına katkı sağlama potansiyeli yeterince yüksektir.
Propaganda - 12.11.2020
Son dakika haberleri: Fransa'da 3'ü Türk 4 Müslüman çocuğun gözaltına alınması çizgi roman konusu oldu
5 Kasım Perşembe günü saat 07.00'de ağır silahlı polisler Emira'nın ailesinin evine baskın yapıyor. Polis, bilgisayarlara el koyuyor ve Emira'nın terör propagandası ile suçlandığını söylüyor.
Propaganda - 12.11.2020
"Ankara Kuşu" FETÖ'den yargılandığı davada beraat etti
Twitter'da "Ankara Kuşu" ismiyle paylaşımlarda bulunarak sosyal medyada "Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) propagandası" yaptığı gerekçesiyle yargılanan tutuksuz sanık Oktay Yaşar'ın, beraatine karar verildi.
Propaganda - 12.11.2020
Biden'ın dünyaya söyleyecek yeni bir sözü olacak mı?
Uluslararası politikanın karmaşık dehlizlerinde çıkacağı yolculuk öncesinde Biden'ın gündemindeki en zorlu başlık ise kuracağı hükümeti nasıl belirleyeceği olacak. Demokrat Parti'nin içerdiği hizipler itibarıyla, siyasi yorumcular, Biden'ın bugüne kadar Beyaz Saray'da rastlanmamış derecede farklılıkları barındıran bir hükümet oluşturacağı ihtimali üzerinde duruyorlar. Öncelikle Biden'ın, Cumhuriyetçi Parti'nin kontrolündeki Senato ile pazarlıklarında elinin güçlü olması için, Cumhuriyetçi Parti'den eski Senatör Mark Pryor gibi isimleri yönetimine alması bekleniyor. Yine Cumhuriyetçilerin kontrolündeki Senato'ya bakanlarını kabul ettirmek için ise Demokrat Parti'nin sol kanadından gelecek isimlerin seçiminde çok dikkatli davranması gerekiyor. Trump yandaşları, Biden'ın başkanlığa gelmesi durumunda Demokrat Parti içerisindeki Alexandria Ocasio Cortez- Bernie Sanders gibi isimler tarafından temsil edilen sol kanadın ülkeye "komünizmi getireceği" propagandasını yapmaya devam ediyorlar.
Propaganda - 12.11.2020
Karabağ sorununda kalıcı çözüme doğru
Ermenistan için tam bir hezimet Buna karşın yıllardır "yeni topraklar işgal etmek için yeni savaş" ve "savaş yeniden başlarsa Bakü'de biter" söylemini tekrarlayan Ermenistan için tam bir hezimetten bahsetmek mümkün. Ermenistan için bu hezimet iç istikrarsızlık kaynağı ama "yok olmaktan" kurtulma aracı. Bildirinin imzalanmasının ardından Ermenistan'da yaşanan iç karışıklıklar ve bazı yabancı ülkelerin Ermenistan'la ilgili planları bu ülkenin yakın vadede ciddi karmaşalara gebe olduğunu gösteriyor. Paşinyan, muhalifleri savaşa gerekli desteği vermemekle suçlayarak ve daha sert itiraz eden kesimlerin liderlerini tutuklatarak durumu idare etmeye çalışsa da Ermenistan'ın geleceğinde yerinin olmama ihtimali yüksek. Buna karşın Rusya'ya yakın kesimlerin de kamuoyundan bir zamanlar gördükleri desteği bulma ihtimalleri zayıf. Ermenistan'daki süreçlere (mesela, 1998'de Levon Ter-Petrosyan'ın istifasına sebep olan ya da 1999'da Ermenistan Parlamentosuna gerçekleştirilen ve Başbakan ve Parlamento Başkanı başta olmakla 10 kişinin ölümüne yol açan silahlı saldırı tarzında) çok etkin bir dış müdahale olmazsa bu ülkede Ter-Petrosyan'ın veya onun çizgisinden bir politikacının etkinliğinin artma ihtimali yüksektir. Rusya her ne kadar Ermenistan nezdindeki "kendisini son anda kurtaran güç" olarak göründüğü konumunu güçlendirmek istese de özellikle Fransa ve ABD'nin, ama aynı zamanda diğer bazı ülkelerin (bu arada muhtemelen İran'ın da) tam aksi yönde (yani, Rusya ile işbirliğinin hezimete uğramayı önlemediği yönünde) propaganda çalışmalarını artırması ve bu tarz çalışmaların ciddi sonuçlar doğurması beklenebilir.
Propaganda - 12.11.2020
Sosyal medyadan terör propagandasına 5 yıla kadar hapis istemi
Adana'da silahlı terör örgütü PKK/KCK'nın propagandasını yaptığı iddia edilen tutuksuz şüpheli hakkında 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
Propaganda - 12.11.2020
Fransa'da 3'ü Türk 4 Müslüman çocuğun gözaltına alınmasına tepki
Daha önce Paris'in yakınlarındaki Mantes-la-Jolie semtinde polisin öğrencileri okulun içinde saatlerce diz çökmeye maruz bırakması, şimdi ise Albertville'de "terör propagandası bahanesiyle" 4 çocuğun gözaltına alınmasının yaklaşan barbarlığın işaretleri olduğunu vurgulayan Gumpel, yazısını "Bu mütevazı sözler (insanların) vicdanının uyanışına katkıda bulunsun.
Propaganda - 11.11.2020
Ruanda soykırımından sorumlu tutulan Felicien Kabuga, hakkındaki suçlamalara yanıt vermedi
Gregoire Kayibanda, 1961'de askerlerin ve politikacıların baskısı altında Ruanda'nın ilk Devlet Başkanı seçildi. Seçilmesinin ardından Hutuların desteğini kazanmak için Tutsilere karşı propaganda başlattı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Propaganda Haberleri | Propaganda Haber - Haberler - Sayfa 2 - Propaganda haberleri, son dakika propaganda haber ve gelişmeleri burada. Son Dakika! Devlet Bahçeli'den Bülent Arınç'a sert tepki: Bu gafil terör propagandasını alenen yapmıştır.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.11.2020 16:46:59. #1.15#
title