Profesyonel Haber Kameramanları Derneği Ödül Töreni

Profesyonel Haber Kameramanları Derneği Ödül Töreni

Haber Kameramanları Derneği'nin 2007 Yılı En İyi Haber Görüntü Ödülleri Düzenlenen Törenle Sahiplerini Buldu. Oldukça Renkli Geçen Gecede Ödül Veren Siyasiler, Gelenek Gereği Kamera Kullandı.

Profesyonel Haber Kameramanları Derneği Ödül Töreni

Haber Kameramanları Derneği'nin 2007 yılı en iyi haber görüntü ödülleri düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Oldukça renkli geçen gecede ödül veren siyasiler, gelenek gereği kamera kullandı.

Sheraton Otel'de düzenlenen 'Görünüm 2007' ödül törenine, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, CHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Özyürek, TESK Başkanı Bendevi Palandöken ve çok sayıda gazeteci ve siyasi katıldı. Erkan Tan'ın sunuculuğunu yaptığı gecede, haber kameramanlarının 'Oradaydık' isimli görüntüleri büyük ilgiyle izlendi. Gecede bir konuşma yapan Profesyonel Haber Kameramanları Derneği Başkanı Durak Doğan, derneğin 1999 yılından beri faaliyette olduğunu ve düzenlenen bu tür gecelerle meslektaşlarının motivasyonunun amaçlandığını söyledi. Konuşmasında gazetecilerin birçok hakkının alındığı Sosyal Güvenlik Yasası'na atıfta bulunan Durak Doğan, salona asılan'Yıpranıyoruz' pankartını göstererek, "Sizler yıpranmadığımızı söylüyorsunuz ama biz bu işi yıpranana kadar yapmaya devam edeceğiz" dedi.

Gecede hayatını kaybeden kameramanlar adına onur ödülü verildi. Melih Uzunyol Onur Ödülü'nü TRT'den Alparslan İpek alırken, İpek'e ödülünü CHP Genel Sekreteri Mehmet Sevigen verdi. Salih Peker Onur Ödülü'nü alan Show TV kameramanı Hüseyin Çözen'e ödülünü, AK Parti Ankara Milletvekili Salih Kapusuz verirken, Fatih Çotur Onur Ödülü'nü alan CNN Türk kameramanı Cemal Gökçamlı'ya ödülünü ÖDP Genel Başkanı Ufuk Uras verdi.

Serbest Görüntü dalında ise'Bende çekeceğim' isimli görüntüsü ile CNN Türk'ten Melih Baytürk ödüle layık görüldü. Baytürk'e ödülü, CHP Genel Başkan Yardımıcısı Mustafa Özyürek tarafından verildi.

Onur ödüllerinin ardından 2007 yılı en iyi haber görüntülerinde ilk üçe girenlere ödülleri verildi. Kanal D kameramanı Taşkın Vural, 'Kurnaz bir bürokrat' görüntüsüyle üçüncülük ödülüne layık görülürken, ödülünü DSP Genel Başkanı Zeki Sezer'den aldı. 'İlk müdahale son darbe' görüntüsüyle İkincilik ödülüne layık görülen Anadolu Ajansı muhabiri Hüseyin Bardakçı ödülünü Kürşad Tüzmen'in elinden aldı. Birincilik ödülüne ise 'İlaç vakti zamanı' ile Fox TV kameramanı Şakir Aksu layık görülürken, vatani görevini yapan Aksu'nun ödülünü Fox TV kameramanlarından Mahmut Özgün ve eşi Didem Aksu aldı. Ödülü Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek verirken, Aksu'nun eşi Didem Aksu ödül törenini cep telefonuyla eşine dinlettirdi. Telefonu alan Bakan Çiçek, Şakir Aksu ile konuşarak ödül için tebrik etti.

(EDA-NÇ-Y)

Kaynak: İHA