Prof. Tiryaki Aydıntuğ'u Öldüren Kızı, Jandarma İfadesinde Olayı Anlattı

Prof. Tiryaki Aydıntuğ'u Öldüren Kızı, Jandarma İfadesinde Olayı Anlattı

Prof. Dr. Olcay Tiryaki Aydıntuğ'u Boğazını Keserek Öldüren Kızı Başak Aydıntuğ, Jandarmaya Verdiği İfadede Cinayeti Nasıl İşlediğini Soğukkanlılıkla Anlattı.

Prof. Tiryaki Aydıntuğ'u Öldüren Kızı, Jandarma İfadesinde Olayı Anlattı

Prof. Dr. Olcay Tiryaki Aydıntuğ'u boğazını keserek öldüren kızı Başak Aydıntuğ, jandarmaya verdiği ifadede cinayeti nasıl işlediğini soğukkanlılıkla anlattı.

Halen cezaevinde bulunan Başak Aydıntuğ, jandarmada verdiği ifadesinde, annesinin 23 Mart sabahı Erzurum'daki konferanstan döndüğünde kendisini arayarak eve gelmesini söylediğini belirterek, "Beni eve çağırdı. Eve geldiğimde annem bana nerede olduğumu sordu. Kütüphaneye ders çalışmaya gittiğimi söyledim; inanmadı" dedi. Aralarında bu yüzden tartışma yaşandığını anlatan Başak Aydıntuğ, babaannesi ile annesinin telefonda tartıştığını iddia etti.Yaşanan tartışma nedeniyle bir taksiyle babaannesinin evine gidip ders notlarını aldığını anlatan Başak Aydıntuğ, "Yaklaşık 7 ay önce tanıştığım ve tarot merkezinde çalışan Aslı ismindeki arkadaşımın yanına gittim. Derslerimde başarılı olabilmek için muska gibi bir şeyler yazdırmak istedim. Aslı başka bir kadına kağıda yazılı bir muska yaptırarak bana verdi. Muskayı alıp eve gideceğim sırada annem aradı. Bir anda panik oldum, ne diyeceğimi şaşırdım. Beysukent'e gelmek için otobüse bindiğimi, ancak yolumu kaybettiğimi söyledim. Bunun üzerine annem de bana, 'alçak yalancı, köpek, sürtük' diyerek hakaretlerine devam etti. Taksiyle babaannemin evine gittim. O da çok telaşlandı. Annem yeniden arayarak, 'bugün eve gelme, gelirsen elimden bir kaza çıkacak' dedi. Görüşmeden sonra annemin arkadaşı ve komşumuz olan Vedat Bey'le birlikte Beysukent'teki evime gittim. Tepkisinden korksam da doğruyu söylemeye karar verdim ve aslında büyü için evden çıktığımı söyledim" ifadelerini kullandı.

Annesinin kendisine, 'Gerizekalı böyle hukuk fakültesi bitmez açıköğretim bile zor biter' dediğini iddia eden Başak Aydıntuğ, gece saat 02.00'ye kadar birlikte oturduktan sonra 'iyi geceler anne' diyerek odasına çıkıp ders çalışmaya devam edeceğini söylediğini belirterek, bunun üzerine annesinin kendisini azarlayarak 'yalan söylüyorsun, odana çıkıp zıbarıyorsun. Kimi kandırıyorsun!' dediğini öne sürdü. Çok sinirlendiğini söyleyen Başak Aydıntuğ, ifadesini şöyle sürdürdü:

"Adeta gözüm dönmüştü, öfke nöbetim gelmişti. Odama çıktıktan sonra alt kata indim büyükannemin et keserken kullandığı bıçağı çekmeceden aldım. Annemin odasına girdim ve üzerine atlayarak bıçağı boğazına sapladım. O anda aklıma bana yaptığı hakaretler geldi. Kısa bir boğuşmadan sonra boğazını kestim. Öldüğünü anladığım için daha fazla bıçak darbesinde bulunmadım. Bir süre annemi izledikten sonra pişmanlık içerisinde odama çıktım." Banyoda hayatına son vermek için şah damarımı bulmaya çalıştığını anlatan Başak Aydıntuğ, boğazını ve ensesini kesmeye çalıştığını anlatarak, "Daha sonra kendimi öldürmekten vazgeçtim. Belki kendimi kurtarırım diye eve hırsız girdi süsü vermeye çalıştım. Bıçağı naylon poşete koyarak balkonda sakladım. Annemin odasındaki çekmeceleri dağıtıp pencereyi açtım. En alt kattaki banyoya inerek annemden üzerime bulaşan kanlı giyeceklerimi yıkadım, kovanın içinde suya bastım. Boğuşma sırasında ellerim kesildiği için giyecekleri yıkamadan önce elime bulaşık eldivenlerini giydim. Arada annemin odasına giderek, 'ben ne yaptım' diye kendime soruyordum. Yerlerdeki kan izlerini sildikten sonra bir an önce evden çıkmak istedim. Komşumuz Vedat Bey'in kapısını çaldım ona, 'annem, annem, annem parçalandı' dedim. Beraber eve geldik, yatak odasına çıktık annemin o halini gördü. Annemin üzerini pikeyle örttüm. Jandarmaya olayın şokuyla eve hırsız girdiğini ve annemi öldürdüğünü söyledim, ama sonra cinayeti itiraf ettim. Çok pişmanım" diye konuştu.

(BC-NÇ-OK-Y)

Kaynak: İHA