Prof.dr. Yusuf Yağmur'dan Başarılı 2 Ameliyat Daha - Haberler
Haberi Paylaş

Prof.dr. Yusuf Yağmur'dan Başarılı 2 Ameliyat Daha

Temsilci - Haberler | Yerel
Prof.dr. Yusuf Yağmur'dan Başarılı 2 Ameliyat Daha

Prof. Dr. Yusuf Yağmur tarafından ameliyat edilen iki hasta sağlığına kavuşurken, İstanbul'dan gelen 2 kardeş ise sağlıklarına kavuşmak için ameliyat gününü bekliyor

Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Kliniği eğitim sorumlusu Prof. Dr. Yusuf Yağmur, sleeve gastrektomi (tüp mide) operasyonunu gerçekleştirdi. Prof. Dr. Yusuf Yağmur tarafından ameliyat olan iki hasta sağlığına kavuşurken İstanbul'dan gelen 2 kardeş ise sağlıklarına kavuşmak için ameliyat gününü bekliyor. Tüp mide ameliyatı olan hastalarda besinlerin emilim probleminin olmayacağını dolayısıyla hastaya rutin vitamin ile mineral takviyesi gerekmediğini kaydeden Yağmur, söz konusu ameliyatın cerrahiye bağlı ölüm riskinin çok düşük olduğunu aktardı. Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Kliniği Eğitim Sorumlusu Prof.Dr. Yusuf Yağmur, başarılı bir ameliyata imza attı. Yaptığı başarılı ameliyatlar serisine bir yenisini daha ekleyen ve 37 yaşındaki 150 kiloluk Mehmet Şirin Deniz, isimli hastayı eski sağlığına kavuşturan Prof. Dr. Yusuf Yağmur, hastalıkla ilgili aktardığı bilgide, sleeve gastrektomi obezite cerrahisinde yaygın olarak uygulanan gıda alımını kısıtlayıcı ameliyatlarından olduğunu ifade ederek, kısıtlayıcı etki mide hacmi küçültüldüğü için daha erken doyularak gerçekleştirdiğini söyledi.
Prof. Dr. Yağmur, "Midenin fundus adı verilen dış kısmından açlık hormonu salgılanır. Bu hormona ghrelin adı verilir. İştah hormonlarının büyük bir kısmı midede üretildiği için iştahta azalma ve öğün aralarında açlık hissinde gerileme görülür. Açlık hormonu olarak bilinen Ghrelin hormonunun salgılandığı midenin fundus bölümünün çıkartılmasıyla oluşan tokluk hissi de iştah azalmasına yol açarak kilo kaybına katkıda bulunur. Bu hormon obezitenin önemli nedenlerinden birisidir. Açlık hormonunun sleeve gastrektomi ile düzeyinin azalması kilo kaybının mide bandından daha güçlü ve kalıcı olmasına neden olmaktadır. Sleeve gastrektomi ameliyatı sırasında midenin büyük bir kısmı geriye dönüşü olmadan laparaskopik yöntemle midenin büyük kenarı dikey olarak kesilip çıkarılır. Geriye bırakılan mide dokusu yaklaşık 150-200 ml civarındadır. Komplikasyon olarak tüm cerrahi girişimler için de geçerli olan kanama, organ yaralanması, emboli ve anesteziye bağlı komplikasyonlar ve midenin kesilen ve dikilen hattından olan kaçaklar görülebilir" dedi.
"HANGİ BİR ÜCRET İSTEMEDİLER"
Yapılan ameliyat ile sağlığına kavuşan 37 yaşında ve 150 kilogram ağırlığında olan Mehmet Şirin Deniz, "Çok sıkıntılar yaşadım askerlikten sonra uykum yok gece rahat uyuyamıyorum hep yorgunum piskolojim bozuldu çalışamıyorum aşırı şişmanlıktan dolayı nefes alamıyordum üzerimde çok büyük bir yük vardı yıllardır boş yere taşımışım evliyim insanların bakışları beni rahatsız ediyordu aşırı kilolar nedeniyle.arayış içine girmiştim obezite ameliyatı için çok araştırdım en fazla Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma hastanesinde Prof. Dr. Yusuf Yağmur bey hocamızın haberler ini internette buldum aradım görüştüm gelin dediler hastaneye geldim. Tetkik tahliller sonucu ameliyata karar verdiler ve ameliyat oldum. Çok şükür şuan için çok rahatım sağlığım iyi inanın o kadar mutluyum ki anlatamam Allah razı olsun ne kadar duacıyım bilseniz çok yeri araştırdım İstanbul'da, İzmir'de, Ankara'da randevu istedim uzak güne randevu veriyorlardı ameliyat içinde 1 yıl sonra söylüyorlardı ama Diyarbakır'da hiç gün vermediler ve her hangi bir ücret istemediler sanki yakınlarıyım hemşireler doktorlar personeller çok ilgilendiler hepsine sonsuz teşekkür ediyorum Allah razı olsun" şeklinde konuştu. Kardeşinin sıkıntılarının had safhada olduğunu ve Diyarbakır'da şifa bulduğunu söyleyen ağabey İş adamı Mehmet Ali Deniz ise, "Kardeşim sıkıntıları had safhadaydı sağolsunlar Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesinde obezite ameliyatları başarıyla yapılmaktadır bölgemiz için çok iyi bir gelişme çok araştırdık en son sayın Yusuf yağmur hocamızı bulduk daha önceden onlarca obezite ameliyatları yapmıştı başarısı çok yüksekti ailece karar verdik ameliyatına kardeşim Yusuf hocamızla görüşerek ameliyatını yaparım dedi ve yaptı sağlığı çok iyi Allah razı olsun duacıyız iki kişilik odalarda güzel bir hizmet anlayışı var tüm personeller ilgi gösterdi. Çok değerli bir hocadır her zaman duacıyız hocamıza bölgemiz için bir şanstır düşüncesindeyim" diye konuştu.
AYŞE ÖZTİMUR'DA SAĞLIĞINA KAVUŞTU
Evli ve 1 çocuk annesi olan ve ameliyat öncesi zorluklarla mücadele ettiğini belirten Ayşe Öztimur'da Yusuf Yağmur'un başarılı ameliyatları sonrası eski sağlığına kavuştu. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ayşe Öztimur, "Çok zor günler yaşadım yürümekte zorluk çekiyordum merdivenlerden yürümek dertti bana her zaman rahatsızlık his ediyordum bizde çok araştırdık sayın Yusuf Yağmur hocamızı bulduk gelip görüştük bize çok güzel hastalık hakkında bilgi verdi yapılan tetkik tahlil sonucu hastane yatırarak bütün işlemlerin yapıldı ameliyat kararı vererek 4 gün sonra ameliyat oldum şimdi çok rahatım koşuyorum yemek yiyorum Allaha çok şükür sağlığım yerinde, personeller, hemşireler, doktorlar çok ilgileniyorlar eksik olmasınlar Allah kısmet ederse birkaç gün sonra taburcu olacağım" dedi.
İKİ KARDEŞTE SAĞLIKLARINA KAVUŞMAYI BEKLİYOR
Prof.Dr. Yusuf Yağmur'un başarılı ameliyatlarını duyan ve tedavi olmak için Diyarbakır'a gelen iki kardeş ise sağlıklarına kavuşmak için ameliyat gününü bekliyorlar. 21 ve 23 yaşında olan kardeşler İstanbul'dan gelerek Diyarbakır'da sağlıklarına kavuşmayı ümit ediyorlar. İsimlerinin verilmesini istemeyen kardeşler yaptıkları açıklamada şu sözlere değindi: Bizde İstanbul'dan geldik. Türkiye'de en fazla güzel haberler yapılan yer Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Prof. Dr. Yusuf Yağmur'un haberini gördük ameliyat olan hastaları araştırdık bilgi aldık. Ailece karar verip Diyarbakır'a gidip ameliyat olacağız dedik ve Yusuf Yağmur hocamızla da görüşüp randevu istedik randevu vermedi gelin dedi geldik bir takım tetkik tahliller sonucu ameliyatımıza karar verdi birkaç gün içersinde ameliyatımız yapılacak kısmet olursa. Bizde çok sıkıntılar yaşadık nefes almakta güçlük çekiyorduk yoruluyorduk huzurumuz yoktu geceleri uyku yok bizlere ayaklarımız devamlı ağrıyordu çok yemek yiyorduk obezite ameliyatını sabırsızlıkla bekliyoruz maşallah çok değişik illerden gelen hastalar var. Ameliyat olmak için İstanbul'da hem paran gidiyor hem de uzun bir süre zaman veriyorlar burada yok hemen yatırıp tetkiklerimizi tahlillerimizi yaptılar şok şaşırdık odalar özel çok ilgi var hastaya verilen değer ortada demek ki memnunuz anlatıyoruz hiç unutmayacağız bu bize yapılan insanlığı çok heyecanlıyız o kadar güzel değerli bir hocadır Yusuf Yağmur hocamız kelimelerle anlatamıyorum güler yüzlü ikna kabiliyeti çok yüksek inanın Allah razı olsun.

Temsilci - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title