Prof. Dr. Yaman Lösemiye Yenildi

Prof. Dr. Yaman Lösemiye Yenildi

Çukurova Üniversitesi (Çü) Mühendislik-mimarlık Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü Kurucu Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Servet Yaman, Bir Yıldır Mücadele Ettiği Lösemi Hastalığına Dün Yenik Düşerek Hayatını Kaybetti.

Prof. Dr. Yaman Lösemiye Yenildi

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü Kurucu Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Servet Yaman, bir yıldır mücadele ettiği lösemi hastalığına dün yenik düşerek hayatını kaybetti.

Yaman için bugün ÇÜ Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Dekanlığı önünde tören düzenlendi. Törende eşi Asiye ile oğlu Serkan güçlükle ayakta dururken, mesai arkadaşları ise göz yaşlarına hakim olamadı.

Yaman'ın bir yıl önce lösemi hastalığına yakalandığı ve Çukurova Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'nde tedavi gördüğü, son olarak da GATA'da ilik nakli yapıldığı bildirildi.

ÇÜ Rektör Vekili Prof. Dr. İlhami Yeğingil, törende yaptığı konuşmada, Yaman'ı yaşamanın en olgun, bilimsel olarak en verimli zamanında kaybettiklerini belirterek, onun fakülte ve üniversite için yaptıklarını hiç bir zaman unutmayacaklarını söyledi.

Konuşmaların ardından ambulansla Balcalı Camii'ne götürülen Yaman'ın cenaze burada kılınan namazın ardından, ÇÜ Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Törene, Yaman'ın yakınlarının yanı sıra mesai arkadaşları, jeoloji odası şube yöneticileri ve öğrenciler katıldı.

(FK-AB-MEF-Y)

Kaynak: İHA