Prof. Dr. Ömer Özkan ve Ekibine, Yılın Sağlık Çalışanları Ödülü

Prof. Dr. Ömer Özkan ve Ekibine, Yılın Sağlık Çalışanları Ödülü

Prof. Dr. Ömer Özkan ve Ekibine, Yılın Sağlık Çalışanları Ödülü
CHA - Haberler | Güncel

Yaptıkları kol, yüz, rahim, kalp ve diğer nakiller ile uzun süre gündemde kalan Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden Prof.Dr.Ömer Özkan ve nakil ekibine, Yılın Sağlık Çalışanları Ödülü verildi.

Yaptıkları kol, yüz, rahim, kalp ve diğer nakiller ile uzun süre gündemde kalan Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden Prof. Dr. Ömer Özkan ve nakil ekibine, Yılın Sağlık Çalışanları Ödülü verildi.

Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, 14 Mart Tıp Bayramı Ödüllerinin sahipleri belli oldu. İllerinde sağlık çalışmalarına yaptıkları katkı, sağlık hizmetindeki fedakarlıkları ve duyarlılıkları ile öne çıkan, 81 ilden seçilen doktorlar bu yıl da 'Yılın Doktoru' ödülü alacaklar. Malatya İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde yaptıkları karaciğer nakillerindeki başarılarından dolayı Prof. Dr. Seza Yıldırım ve organ nakli ekibine Yılın Sağlık Çalışanları Ödülü verilecek. Ödül alacak bir başka ekip ise yaptıkları kol, yüz, rahim, kalp ve diğer nakiller ile Türkiye'nin gündeminde olan Antalya Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden Prof. Dr. Ömer Özkan ve nakil ekibi oldu. Uşak Devlet Hastanesinden Uzm. Dr. Cenk Şahin Güler ve Dr. Zafer Aydın da aileleri organ bağışına ikna ettikleri için ödüle layık görüldüler. Van depremi sırasında yaptıkları çalışmalarla bütün Türkiye'nin takdirini kazanan sağlık çalışanları arasından seçilen 20 personele de Yılın Sağlık Çalışanı ödülü verilecek.

Üstün Hizmet Ödülü dalında da 3 bilim adamı öne çıktı: Tıp mesleğine uzun yıllardır hizmet eden Genel Cerrah Hüseyin Talha Demirağ, Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Çağatay Güler ve Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Hüsrev Hatemi Sağlık Bakanlığı 2012 14 Mart Tıp Bayramı 'Üstün Hizmet Ödülü' almaya hak kazanan isimler oldu.

Altın Steteskop Medya Ödülleri sahipleri de belirlendi. Film dalında Ömer Faruk Sorak'ın Aşk Tesadüfleri Sever filmi; dizi dalında Akasya Durağı; habercilik dalında Anadolu Ajansı; sağlık programı dalında Sağlıklı Yaşam Programı'nın yapımcı ve sunucusu Hande Aydemir; internet sitesi dalında www.pozitifyasam.org.tr; radyo programı dalında Mansur El Sabah, Alem FM; dergi dalında ise Medimagazin ödüle layık görüldü.

Kaynak: CHA

Manşet Haberler

title