Prof. Dr. Munis Dündar, Avrupa Biyoteknoloji Derneği Başkanı Oldu

Prof. Dr. Munis Dündar, Avrupa Biyoteknoloji Derneği Başkanı Oldu

Avrupa Biyoteknoloji Kongresi 2011 yapıldı.

Prof. Dr. Munis Dündar, Avrupa Biyoteknoloji Derneği Başkanı Oldu
03.10.2011 11:46 | Son Güncelleme: 03.10.2011 11:46

Avrupa Biyoteknoloji Kongresi 2011 yapıldı. Kongrede Avrupa Biyoteknoloji Derneği (European Biotechnology Thematic Network Assocition-EBTNA) Başkanlığına oybirliği ile Kayseri Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Genetik Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Munis Dündar getirildi.

Avrupa Biyoteknoloji Kongresi 2011 İstanbul Harbiye Askeri Müze ve Kongre Merkezinde gerçekleştirildi. Kongreye 60 ülkeden yaklaşık bin bilim adamı katıldı. Alanlarında uzman 180 konuşmacı, genetik, kök hücre, bitki ve hayvan biyoteknolojisi, nano biyoteknoloji, biyoinformatik, doku mühendisliği, çevre biyoteknolojisi gibi konularda bilimsel çalışmalarını sunarak bilgi verdi. Avrupa Biyoteknoloji Derneği tarafından düzenlenen, Cumhurbaşkanlığı himayesinde yapılan kongrede, EBTNA Genel Kurul toplantısı da yapıldı. Toplantıda, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Genetik Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Munis Dündar oybirliği ile Avrupa Biyoteknoloji Dernek Başkanlığına seçildi.

Kongre başkanlığını yapan Prof. Dr. Munis Dündar, böylesine önemli bir kongrenin Türkiye'de gerçekleştirilmiş olmasının Türkiye adına bilimsel anlamda da büyük bir kazanım olduğunu söyledi. Bundan sonra yapılacak olan bu tür büyük etkinliklerin tekrarı için referans teşkil edeceğini belirtti. Dündar, Avrupa'da endüstriyel ve eğitim alanında etkin olan derneğe 30'dan fazla ülkenin üye olduğuna da dikkat çekti.

Kaynak: CHA

Şu an buradasınız: Prof. Dr. Munis Dündar, Avrupa Biyoteknoloji Derneği Başkanı Oldu - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 12.7.2020 06:57:11. #1.14#
title