Prof. Dr. Fatih Karel, Dünyagöz Ankara Ekibine Katıldı

Prof. Dr. Fatih Karel, Dünyagöz Ankara Ekibine Katıldı

Mesleğinde 31 yılı geride bırakan Prof.Dr.Fatih Karel, Dünyagöz Ankara'da göreve başladı.Prof.Dr.Fatih Karel, Türkiye'de göz sağlığı alanında öncü bir kurum ile çalışmaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

Prof. Dr. Fatih Karel, Dünyagöz Ankara Ekibine Katıldı

Mesleğinde 31 yılı geride bırakan Prof. Dr. Fatih Karel, Dünyagöz Ankara'da göreve başladı. Prof. Dr. Fatih Karel, Türkiye'de göz sağlığı alanında öncü bir kurum ile çalışmaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden 1981 yılında mezun olan Prof. Dr. Fatih Karel, Türkiye'de fakoemülsifikasyon cerrahisi eğitimini ilk gören ve bu işi başlatan doktorlardan biri olarak Türk Oftalmolojisi'ndeki yerini aldı. 1987-1988 yılları arasında 1 yıl süre ile ABD'de Sinskey Ophthalmic Center ve University of California Los Angeles'ta (UCLA) Prof Dr. Robert M. Sinskey'in yanında Ön Segment Cerrahisi, Katarakt Cerrahisi (Fakoemülsifikasyon) ve Pediatrik Katarakt Cerrahisi konularında eğitim

gördü. Ayrıca St. Louis Washington Üniversitesi'nde Dr. L Gans'in yanında kornea konusunda çalışan Karel, çalışma hayatını Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı (Vehbi Koç Göz Hastanesi) Öğretim Üyesi ve Kavaklıdere Bayındır Hastanesi Bölüm Direktörü olarak başarıyla sürdürdü.

Karel, Femtosaniye Lazer Teknolojisi başta olmak üzere, dünya ile eş zamanlı Türkiye'de ilk defa Dünyagöz'de uygulanan çeşitli tedavi yöntemlerini Dünyagöz'ün uzman hekimleri ile beraber hayata geçirecek olmanın heyecanını yaşadığını da ifade etti.

Prof. Dr. Fatih Karel, Femtosaniye Lazer Teknolojisi konusunda, "Katarakt tedavisinde komplikasyon riskini minimuma indiren ve ameliyat sırasında hastaya yüksek güvenlik ve konfor sağlayan yeni yöntem ile katarakt ameliyatlarında bugüne kadar kullanılan bıçaklı yöntemin aksine artık hastaların gözlerine bıçak kullanılmadan cerrahi müdahale yapılacak. Yöntem, ameliyatın en önemli aşaması olan yapay göz içi merceğinin yerleştiği yuvanın kusursuz olarak hazırlanmasını sağlıyor. Bu sayede hastalar tek bir

operasyonla kataraktın yanı sıra miyop, hipermetrop ve astigmat gibi kırma kusurlarından da gelişmiş göz içi mercek seçeneklerinin kullanılmasıyla kurtulabiliyor" diye konuştu.

Dünyagöz Hastaneler Grubu, göz cerrahisinde çığır açan Femtosaniye Lazer Teknolojisi'ni Türkiye'ye getirdi. Daha önce gözlükten kurtulma ameliyatlarında bıçaklı yöntemi ortadan kaldıran 'Intralase Lazer Teknolojisi'ni Türkiye ile tanıştıran Dünyagöz Grubu, şimdi de katarakt tedavisinde Femtosaniye Lazer Teknolojisi ile bıçaksız katarakt cerrahisi dönemini başlattı. Yeni yöntem, katarakt tedavisinde komplikasyon riskini minimuma indiren ve ameliyat sırasında hastaya yüksek güvenlik ve konfor sağlıyor. - ANKARA