Prof. Dr. Balcı'ya Iveta'dan "Uluslararası Liderlik" Ödülü

Prof. Dr. Balcı'ya Iveta'dan "Uluslararası Liderlik" Ödülü

Bugüne Kadar Yaptığı Çalışmalar ve Uluslararası Projelerle Mesleki Eğitimde Dünya Çapında Şöhrete Kavuşan Çankırı Karatekin Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Sebahattin Balcı'ya Bir Ödül de Merkezi Amerika Birleşik Devletleri'nde Bulunan Iveta (Uluslararası Mesleki ve Teknik Eğitim Birliği) ve Iowa Devlet Üniversitesi'nden Geldi.

Prof. Dr. Balcı'ya Iveta'dan

Bugüne kadar yaptığı çalışmalar ve uluslararası projelerle mesleki eğitimde dünya çapında şöhrete kavuşan Çankırı Karatekin Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Sebahattin Balcı'ya bir ödül de merkezi Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan IVETA (Uluslararası Mesleki ve Teknik Eğitim Birliği) ve Iowa Devlet Üniversitesi'nden geldi.

IVETA ve Iowa Devlet Üniversitesi, mesleki ve teknik eğitimin gelişimine ulusal ve uluslararası alanda çalışma yaparak katkıda bulunanlardan her yıl bir kişiye "Mesleki ve Teknik Eğitim-Öğretimde Seçkin Uluslararası Liderlik Ödülü" veriyor. IVETA ve Iowa Devlet Üniversitesi, 2007 yılında gerek ulusal gerekse uluslararası düzeyde yaptığı katkılardan dolayı bu önemli ödüle Çankırı Karatekin Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Sebahattin Balcı'yı layık gördü. Bugüne kadar uluslararası

kuruluşlar ve Türkiye'den çok sayıda ödül aldığını belirten Prof. Dr. Sebahattin Balcı, IVETA tarafından her yıl sadece bir kişiye verilen Seçkin Uluslararası Liderlik Ödülü'nün son derece anlamlı ve önemli olduğunu söyledi.

IVETA NEDİR

IVETA, mesleki ve teknik eğitimin uluslararası düzeyde geliştirilmesinde, başta vizyon oluşturmak üzere politika oluşturarak uluslararası kalite ve akreditasyon çalışmalarına destekte bulunmak ve yeni metod ve tekniğin küresel düzeyde yaygınlaştırılarak paylaşılmasını sağlamak üzere çok etkin faaliyetler yapan bir kuruluş. Bu çalışmalarını da 3 ayda bir çıkarttığı uluslararası düzeyde tanınan saygın bilimsel dergisi ve yılda 2 kere düzenlediği uluslararası konferanslarla küresel bazda paylaşmayı

amaçlıyor.

(MD-BÖ-OK-Y)