"Kahramanmaraş Tanıtılmadığı İçin Esnaf Zor Durumda" - Haberler
Haberi Paylaş

"Kahramanmaraş Tanıtılmadığı İçin Esnaf Zor Durumda"

Cİhlas Haber AjansıN - Haberler | Yerel

MHP Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Akgemci, esnafın sıkıntılarını kısa sürede çözüme kavuşturacaklarını söyledi.

MHP Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adayı Prof. Dr. Tahir Akgemci, şehrin ekonomisinde önemli yer tutan esnafın sıkıntılarını kısa sürede çözüme kavuşturacaklarını söyledi.

    Seçim çalışmaları kapsamında çarşı esnafıyla buluşan Akgemci, Azerbaycan Caddesi'nde esnafların problemlerini dinledi, projelerini anlattı. Çarşı esnafının işlerinin kente giren turist sayısıyla doğru orantılı olduğuna dikkat çeken Akgemci, “Ekonominin canlılık şehre yabancıların girmesiyle sağlanır. Kalkınma bir zincirin halkaları gibidir, herkes birbirine bağlı. Insanımız kazanmadan harcayamaz. Kahramanmaraş artık kabuğunu kırması, saklı değerlerin ortaya çıkarılması gerekiyor. Kahramanmaraş’ta sanayi, kültür ve turizm kenti olarak hayalimizi gerçekleştirdiğimizde esnafın da, sanayicinin de yüzü gülecek. Ekonomik kalkınma kat kat artacak.” dedi.

    Kahramanmaraş için hazırlanan projelerin rast gele seçilmediğini kaydeden Akgemci, “Bu şehirde yaşayan herkesin sorunlarını gayet yakından biliyorum. ‘Yüz ağartan 100 projenin’ rastgele seçilmedi, gerçekçi ve uygulanabilir, ihtiyaçlar doğrultusunda hazırlandı. 30 yıllık akademik kariyerim boyunca edindiğim bilgi ve tecrübelerimi memleketime hizmet etmek için kullanacağım. Bu güne kadar Kahramanmaraş’ın tanıtımı yapılamamış. Eğitimde, sağlıkta, her alanda gerilerde kalmış. Yaşanabilir kentler sıralamasında sınıfta kalmış. Hep birlikte bu şehri tüm dinamikleriyle harekete geçirip, yaşamayı hayal ettiğimiz, aranılan sorulan, gelip-gidilen bir marka şehir yapacağız.” diye konuştu.

 Kahramanmaraş Tanıtılmadığı İçin Esnaf Zor Durumda

 Kahramanmaraş Tanıtılmadığı İçin Esnaf Zor Durumda

Cİhlas Haber AjansıN - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
title