Prof. Dr. Ahmet Ercan: Bir Yaşama İki Deprem Sığmaz

Prof. Dr. Ahmet Ercan: Bir Yaşama İki Deprem Sığmaz

Prof. Dr. Ahmet Ercan, uzun yıllardır yürüttüğü çalışmalarınardından olası Marmara depremiyle ilgili gündem yaratacak bir kitaba imza attı.

Prof. Dr. Ahmet Ercan: Bir Yaşama İki Deprem Sığmaz

Ünlü deprem uzmanı İTÜ Maden Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Ahmet Ercan, uzun yıllardır yürüttüğü çalışmalarınardından olası Marmara depremiyle ilgili gündem yaratacak bir kitaba imza attı.

"Bir Yaşama İki Deprem Sığmaz" adlı bu kitap Parafiks Yayınevi tarafından yayınlandı. Kitap, 1999 yılında Kocaeli Gölcük'te yaşanan depremin, İstanbul, Yalova, Kocaeli, Adapazarı, Düzce, Bolu ve Türkiye genelindeki etkilerini ve sonuçları konu alıyor. Prof. Dr. Ahmet Ercan'ın merkezinde yer aldığı bir aile öyküsüyle birlikte Türkiye'de sürekli gözardı edilen deprem gerçeğinin anlatıldığı kitap, kamuoyunda uzun süredir tartışılan deprem konusunu farklı bir bakış açısıyla ele alıyor.

Uzmanlar Kitabı Böyle Yorumladı:

"17 Ağustos 1999 Depremi'nden sonra çeşitli kurumlar tarafından pek çok bilimsel çalışma yapıldı. Ahmet Ercan Hoca, kitabında bu tür birçok çalışmayı da bir uzman olarak yorumluyor ve analiz ediyor. Bu bölümler, depremlerin dinamikleri konularında kendini geliştirmek isteyen okuyuculara çok şey katacaktır."
Ali Nasuh Mahruki (AKUT Yönetim Kurulu Başkanı)

"Zihnin kendine yönelebildiği, belleğimizde uyuyan acıyı uyandırarak geleceğe korkuyla değil, bilinçle bakmamış gerektiğini ısrarla vurgulayan, bilimsel gerçeklerle güçlendirilmiş bir öykü."
Işıl Kaçar Kuyucuklu (Felsefeci-Psikolog)

"Bu kitap büyük bir çığlık, yalnızlığın çığlığı. Aç, açıkta kalmış duyguların çığlığı."
Asiye Çetin (Mimar)

"Son derece ilginç, yaşanmış öykülerle donatılmış, ders çıkarılacak bir deprem öyküsü."
Behiç Ak (Mimar)

"Türkçe'nin bir bilim dili olarak kullanılabileceğini gösteren örnek bir kitap."
Orhan Tümen (Dil Bilimci)

"Deprem öncesi yapılan işleri, duygularla örüp öyküleştiren Ahmet Ercan bu eseri ile daha iyi anlaşılıyor."
Savunman Songül Polat

Eser Adı: Bir Yaşama İki Deprem Sığmaz
Yazar: Prof. Dr. Ahmet Ercan
Yayınevi: Parafiks