Prodialog Sertifikaları Verildi

Prodialog Sertifikaları Verildi

Almanya Genelindeki Ditib Derneklerinde Organize Edilen ve Avrupa Birliği Uyum Fonları (eıf), Alman Göçmen ve Mülteciler Dairesi (bamf) Tarafından da Desteklenen, Fahri Diyalog Sorumluları Yetiştirme (prodialog) Seminerini Tamamlayan 49 Kişiye Bremen'de Düzenlenen Törenle Sertifikaları Verildi.

Prodialog Sertifikaları Verildi
17.03.2010 23:14 | Son Güncelleme: 17.03.2010 23:14

Almanya genelindeki DİTİB derneklerinde organize edilen ve Avrupa Birliği Uyum Fonları (EIF), Alman Göçmen ve Mülteciler Dairesi (BAMF) tarafından da desteklenen, Fahri diyalog sorumluları yetiştirme (ProDİalog) seminerini tamamlayan 49 kişiye Bremen'de düzenlenen törenle sertifikaları verildi.

Gröpelingen semtinde düzenlenen sertifika törenine DİTİB Genel Başkanı Sadi Arslan, Hannover Başkonsolosluğu Din Hizmetleri Ataşesi Seyfi Bozkuş, DİTİB Genel Sekreter Ali İhsan Ünlü, Din ve Kültürlerarası İlişkiler Müdürü Müdürü Bekir Alboğa ile çok sayıda dernek başkanı ve üyesi katıldı.

Bremen'de Yusuf Ekiz ile Zeynep Albayrak tarafından 10 haftalık seminere tabi tutulan gençlere sertifikalarını DİTİB yöneticileri verdi. Seminer sonunda bir açıklama yapan Sadi Arslan ?Din konusunda başkalarına yanlış bir şey söylemenin çok büyük günahı ve vebali vardır. Semineri başarıyla bitiren bu gençlerimiz bundan sonra gönüllü olarak camilerimizde görev alacaklardır. Gençlerimiz öğrendikleriyle kalmayıp kendilerini daha da geliştireceklerdir? dedi.

Kaynak: DHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title