Prius Haberleri

Prius haber, Prius son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Prius - 29.04.2013
Aurıs Baştan Aşağı Değişti
Görünüm ve donanımı baştan sona değişen yeni Auris bagaj kapasitesi, tasarımıyla Toyota modelleri arasındaki yerini aldı. Avrupa’da tasarlanan ve Türkiye’deki üretimine devam edilecek olan yenilenen Verso da Autoshow’da sahne almaya hazırlanıyor. 2013 yılında müşterilerle buluşacak olan yenilenen Verso, Toyota’nın ‘Keen LookKeskin bakış’ ve ‘Under Priority-Öncelikli’ yeni tasarım anlayışını yansıtıyor. Toyota, ayrıca hibrit teknolojisinin en yeni ve gelişmiş modellerinide sergiliyor. Toyota, daha önce konsept olarak sergilediği ilk şarj edilebilir hibrit otomobili Prius Plug-in Hybrid’in üretim versiyonunu ve geçtiğimiz günlerde pazara sunduğu sportif hibrit Yaris Hybrid’i de Autoshow’a getirdi.
Prius - 20.04.2013
Toyota'dan 5 Milyonu Aşan Hibrit Araç Satış Rekoru
Hibrit teknolojisine sahip ilk otomobili 1997 yılında Prius modeli ile piyasaya sunan Toyota firması bugün 3'üncü nesil Prius ile birlikte 80 farklı ülkede 20 modelin hibrit versiyonunu satışa sunuyor.
Prius - 17.04.2013
Toyota 5 Milyondan Fazla Hibrit Araç Sattı
İlk hibritli araçların 1997'de Prius modelinde satılmaya başlandığı anımsatılan açıklamada, şirketin hibrit araçlarının dünya genelindeki satış oranının yüzde 14, Japonya'da ise yüzde 40 olduğu kaydedildi.
Prius - 15.12.2012
Toyota, Tüv Raporunda 3. Kez Lider
Toyota bunun yanında çeşitli araç yaş kategorisinde 20 modeliyle ilk 10'da yer bulurken, hibrit teknolojisinin öncüsü Prius 4-5 yaş kategorisinde 1 numara oldu.
Prius - 14.12.2012
Toyota, Alman TÜV Raporunda Üst Üste 3. Kez Lider
Temmuz 2011- Haziran 2012 tarihleri arasında 8.1 milyon aracın incelenmesiyle hazırlanan 2013 TÜV raporunda en başarılı marka olarak dikkat çeken Toyota, rapordaki en güvenilir 50 araç içerisinde 29 modeliyle yer aldı. Toyota bunun yanında çeşitli araç yaş kategorisinde 20 modeliyle ilk 10'da yer bulurken, hibrit teknolojisinin öncüsü Prius 4-5 yaş kategorisinde 1 numara oldu.
Prius - 14.12.2012
Toyota, Alman Tüv Raporunda Üst Üste 3'ncü Kez Lider Oldu
Toyota bunun yanında çeşitli araç yaş kategorisinde 20 modeliyle ilk 10'da yer bulurken, hibrit teknolojisinin öncüsü Prius 4-5 yaş kategorisinde 1 numara oldu.
Prius - 14.11.2012
Toyota Geri Çağırıyor
Toyota, geri çağrılan araçların Ağustos 2000 ve Aralık 2011 yılları arasında üretildiklerini kaydetti. Geri çağrılan araçlar arasında Toyota'nın hibrid aracı Prius da bulunuyor.
Prius - 12.11.2012
Beşiktaş'ın Yıldızları Autoshow'da Toyota Standındaydı
Beşiktaş'ın yıldızlarına fuarda sergilenen diğer Toyota modelleri Yeni Auris, Türkiye'de üretilecek olan Yenilenen Verso, hibrit teknolojisinin en gelişmiş modelleri olan Prius Plug-in Hybrid, Yeni Avensis , Avensis Staton Wagon, Yenilenen Land Cruiser V8, Land Cruiser Prado, RAV4, Hilux ve yarış otomobilinde devrim yaratan TS030 HYBRID hakkında da ayrıntılı bilgiler verildi.
Prius - 01.11.2012
İstanbul Autoshow 2012
Toyota, ayrıca hibrit teknolojisinin en gelişmiş modelleri olan Prius Plug-in Hybrid ve Yaris Hybrid'in yanı sıra yarış otomobilinde devrim yaratan TS030 HYBRID modelini de sergiledi.
Prius - 01.11.2012
75.Yılında Toyota'nın Autoshow Teması
Keskin bakışlı yeni modelleriyle 2013 yılında Avrupa'da daha da güçlenmeyi hedefleyen Toyota, sınıfının en önemli oyuncularından biri olmaya hazırlanan Yeni Auris ile birlikte Yenilenen Verso'yu da Türkiye'de ilk defa Autoshow'da görücüye çıkarıyor. Hibrit teknolojisinin lideri Toyota, ayrıca hibrit teknolojisinin en gelişmiş modelleri olan Prius Plug-in Hybrid ve Yaris Hybrid'in yanı sıra yarış otomobilinde devrim yaratan TS030 HYBRID modelini de sergiliyor.
Prius - 30.10.2012
Toyota Autoshow'da Görücüye Çıkıyor
Tutkulu ve heyecan verici modeller üretme kararlılığını ürünlerine yansıtan Toyota, 2013 yılında pazara sunacağı hatchback modeli Yeni Auris ve Auris Touring Sports ile birlikte daha sportif bir görünüşle Yenilenen Verso'yu Türkiye'de ilk defa İstanbul Auto Show'da beğenilere sunuyor. Hibrit teknolojisinin lideri Toyota, Autoshow'da ayrıca en yeni ve gelişmiş hibrit modelleri olan Yeni Prius Plug-in Hybrid ve Yaris Hybrid'in yanısıra yarış otomobilinde devrim yaratan TS030 HYBRID modelini de sergiliyor.
Prius - 30.10.2012
İstanbul Auto Show'da Toyota Modelleri
Hibrit teknolojisinin lideri Toyota, Autoshow'da ayrıca en yeni ve gelişmiş hibrit modelleri olan Yeni Prius Plug-in Hybrid ve Yaris Hybrid'in yanısıra yarış otomobilinde devrim yaratan TS030 HYBRID modelini de sergiliyor.
Prius - 17.10.2012
"Mersin Auto Show Fuarı"
İlk kez Mersin Auto Show'da sergilenen modelin birçok avantaj sağladığını ifade eden Burnaz, şu bilgileri verdi: "Yaris Hybrid, dışarıdan şarj gerektirmeden elektrikli ve benzinli motorun en verimli şekilde çalışması, fren esnasında kendi kendini şarj ve benzin harcamadan gerçekleştirilen 0 emisyonlu elektrikli sürüş imkanıyla dikkat çekiyor. İlk seri üretilen hibrit aracımız Prius modeliydi.
Prius - 17.10.2012
Toyota'nın Yeni Modelleri Görücüye Çıkıyor
Tutkulu ve heyecan verici modeller üretme kararlılığını ürünlerine yansıtan Toyota, 2013 yılında pazara sunacağı hatchback modeli Yeni Auris ve Auris Touring Sports ile birlikte daha sportif bir görünüşle Yenilenen Verso'yu Türkiye'de ilk defa İstanbul Auto Show'da beğenilere sunuyor. Hibrit teknolojisinin lideri Toyota, Autoshow'da ayrıca en yeni ve gelişmiş hibrit modelleri olan Yeni Prius Plug-in Hybrid ve Yaris Hybrid'in yanısıra yarış otomobilinde devrim yaratan TS030 HYBRID modelini de sergiliyor.
Prius - 16.10.2012
Toyota, 2013 Modellerini İstanbul Autoshow'da Görücüye Çıkaracak
Toyota, İstanbul Autoshow'da hibrit teknolojisinin en yeni ve gelişmiş modellerini sergiliyor. Toyota, daha önce konsept olarak sergilediği ilk şarj edilebilir hibrit otomobili Prius Plug-in Hybrid'in üretim versiyonunu ve geçen günlerde pazara sunduğu erişilebilir ve sportif hibrit Yaris Hybrid'i de fuarda sergileyecek.
Prius - 12.10.2012
Toyota'nın Eq'nun Lityum-iyon Pilleri Panasonic'ten!
Uzun süredir birçok otomotiv şirketi için hibrit ve elektrikli araçlarda kullanılan nikel-metal hidrit (Ni-MH) ve lityum-iyon pilleri üreten Panasonic, Toyota'nın Prius şarj edilebilir Hybrid ve Prius Alpha Hybrid modellerine ek olarak yeni geliştirilen ve tamamen elektrikle çalışan modeli eQ'da kullanılacak pillerin de üreticisi olacağını açıkladı.
Prius - 11.10.2012
Eq'nun Lityum-iyon Pilleri Panasonic'ten!
Artan çevresel kaygılar ve yakıt fiyatları nedeniyle çevreyle dost araçlarda kullanılan şarj edilebilir pillere olan ilgi giderek büyüyor. Panasonic bu sektörde çok uzun yıllardır faaliyette ve çevreci yatırımlarına her yıl yenilerini ekliyor. Uzun süredir birçok otomotiv şirketi için hibrit ve elektrikli araçlarda kullanılan nikel-metal hidrit (Ni-MH) ve lityum-iyon pilleri üreten Panasonic, Toyota'nın Prius şarj edilebilir Hybrid ve Prius Alpha Hybrid modellerine ek olarak yeni geliştirilen ve tamamen elektrikle çalışan modeli eQ'da kullanılacak pillerin de üreticisi olacağını açıkladı.
Prius - 26.09.2012
Sürücüsüz Otomobiller Trafiğe Çıkıyor
Sürücüsüz bir Toyota Prius marka araçla Google şirketinin merkezine gelen Brown, Demokrat Senatör Alex Padilla tarafından hazırlanan kanun teklifini törenle imzaladı.
Prius - 26.09.2012
ABD'de Sürücüsüz Otomobil Devri Başlıyor
Sürücüsüz bir Toyota Prius marka araçla Google şirketinin merkezine gelen Brown, Demokrat Senatör Alex Padilla tarafından hazırlanan kanun teklifini törenle imzaladı.
Prius - 24.09.2012
2040'ta Ehliyete Son!
Teknoloji devi Google'ın geliştirdiği otonom sistemi kullanan bir Toyota Prius şöför olmadan 480 bin kilometrenin üzerinde yol kat ederken, GM'e bağlı Cadillac yetkilileri de yine bu teknolojiye sahip araçların 2020 yılına kadar gerçek anlamda pazara gireceğini ön görmüştü.
Prius - 14.09.2012
İşte Yeni Toyota Auris
Yeni Auris'in 2.600 mm'lik dingil mesafesi birinci nesille aynıyken, arka koltuk yolcuları için diz mesafesinde 20 mm'lik bir artış sağlanmış. Paris Otomobil Fuarı'yla birlikte sahne alacak olan yeni Auris İngiltere'de üretilirken, araçta güncel nesilden tanıdığımız tüm motor seçenekleri sunulacak. Bu ne anlama geliyor? Son dönemin trendi olan aşırı beslemeli küçük benzinli üniteler yeni Auris'te sunulmayacak. 1.4 lt ve 2.0 lt dizel ile 1.33 lt ve 1.6 lt'lik benzinlilerin yanında Prius ve güncel Auris HSD'den tanıdığımız hibrid sistemi yeni Auris'te de kullanılacak.
Prius - 24.08.2012
Toyota Prius'a 5 Yıldız!
Toyota Prius, Almanya’nın en büyük otomobil kulübü olan ADAC tarafından 2012 yılında geçekleştirilen EcoTest’in zorlaştırılarak yenilenen kriterlerini maksimum başarıyla karşıladı.
Prius - 24.08.2012
Toyota Prius, 5 Yıldız Alan İlk Model Oldu
Toyota Prius, ADAC tarafından 2012 yılında geçekleştirilen EcoTest'in zorlaştırılarak yenilenen kriterlerini maksimum başarıyla karşıladı.
Prius - 28.05.2012
Toyota'da Hedef Yine Zirve
Toyota Çevreci Otomobil Teknolojileri Lideri Tasarım anlayışındaki yeniliklerin yanında çevreci otomobiller üretme konusundaki kararlılığını da gözler önüne seren Toyota, ilk şarj edilebilen elektrikli hibrid aracı olan Prius Plug-in Hybrid ile de bir dönüm noktasına imza atıyor.
Prius - 09.05.2012
Google'ın Oyuncağı Yollarda!
Carson City ve Las Vegas'ta yapılan deneme sürüşlerinden sonra, Google'ın şoförsüz Toyota Prius aracı için resmi onay verildi.
Prius - 08.05.2012
Google, Sürücüsüz Otomobilinin "Ehliyetini" Aldı
Google mühendisleri tarafından geliştirilen ve modifiye edilen, "Toyota Prius" marka araç ilk yolculuğunda Las vegas kentinde dolaşacak.
Prius - 19.04.2012
Ömrünü Tamamlamış Araçta 'Teşvik' Sıkıntısı
Toyota tarafından çevre teknolojileri üzerine 40 yıldan bu yana sürdürülen çalışmaların bir ürünü olan 'Prius Plug-in Hybrid'in tanıtımı kapsamında Adana'ya gelen Toyota Satış ve Pazarlama CEO'su Ali Haydar Bozkurt, Türkiye'de 'Uluslararası Çevre Dostu Bina Değerlendirme Sistemi Sertifikası'na sahip ilk ve tek otomobil binası olarak öne çıkan Toyota Plaza Onatça'da test sürüşü gerçekleştirdi.
Prius - 18.04.2012
Toyota Hibrit Otomobilini Basına Tanıttı
Toyota'nın hibrit otomobili Prius Plug-in Hibrid modelinin Türkiye'deki ilk basın tanıtımı Adana'da yapıldı.
Prius - 18.04.2012
'Türkiye Otomotiv Üssü Olabilir'
Türkiye'deki tek çevreci otomobil bayisi BREEAM sertifikası sahibi olan Adana Toyota Plaza Onatça'da, Toyota Prius Plug-in Hybrid'in deneme sürüşüne katılan Ali Haydar Bozkurt, araç hakkında bilgi verdi.
Prius - 18.04.2012
Toyota Pazarlama ve Satış Üst Yöneticisi Bozkurt Açıklaması
Bozkurt, hem benzin hem elektrikle çalışabilen hibrit otomobil Prius Plug-in Hybrid modelinin Türkiye'deki tanıtımı için Onatça Plaza'da düzenlenen toplantıda, ilk tanıtımı Adana'da yapmalarının temel sebebinin, Türkiye'de Uluslararası Çevre Dostu Bina Değerlendirme Sistemi "BREEAM" sertifikasına sahip ilk ve tek otomobil binasının Onatça Plaza olmasından kaynaklandığını belirtti.
Prius - 18.04.2012
Bu Otomobilde 'Yolda Kalma' Derdi Yok
Toyota tarafından sınırlı sayıda üretilen 'Prius Plug-in Hybrid' Adana'da görücüye çıktı.
Prius - 13.04.2012
Bayraktar Solar Panelli Prius'un Kokpitinde
Erdoğan Bayraktar 5. Uluslararası Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı'nda Solar Panelli Toyota Prius'u inceledi.
title